Пубертет при момчетата - Тема 3

  • 44 640
  • 769
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 11 908
Моят син много харесваше едно момиче от ДГ, често съм писала за нея. Тя беше безспорната красавица в групата, а после и от пет паралелки в училище нямаше равна на нейната красота. Не съм го вярвала и в приказките, като съм чела за поразителна красота, но така беше- много красиво дете, балерина и гимнастичка, като нарисувано и беше личицето.

Все още говори за нея. Веднъж я срещна неочаквано на рожден ден и много се притесни.

След това имаше едно момиче от седми клас, а той беше пети- рисуваше и сърчица и беше всяко междучасие при нея. Сега са приятели във ФБ, но не си пишат много- много

Аз на неговите години вече се бях влюбвала, макар и несподелено и тайно, но с всичките реални усещания на любовното вълнение. По мои наблюдения- той- не.

За секс- колкото по-късно, по-добре.Няма да му избяга. Не е толкова важно кога, а с кого и как.Дано не се увлече по измислици, че "вече всички са го правили".За съжаление, към момента като си говорим, изразява леко отвращение към секса. Мисля си, че колкото и разумно, спокойно и т.н. да се говори по темата, децата няма как да възприемат съвсем нормално една абстрактна дейност, за която знаят, но която се прави тайно и скрито. Може и да има такива деца, но много не ми се вярва. Въпросът е, че той вече не е малък, а изразява открито неприязън.Може и да е видял в мрежата нещо нередно, не мога да контролирам кой какво носи и показва в училище, а самият той много рядко е с телефон и то отскоро.

# 436
  • Мнения: 4 127
ММ каза, че около 16 - 17 е нормално
ако момчетата почват на 16-17
момичета на колко
на 14-15

# 437
  • Мнения: 15 524
ММ каза, че около 16 - 17 е нормално
ако момчетата почват на 16-17
момичета на колко
на 14-15

Не. Момичетата на същата възраст според мен.

# 438
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Питайте мъжете/ братята/приятелите от мъжки пол Simple Smile на колко години са започнали. А на днешно време ми се струва, че се започва още по-рано (за съжаление).

# 439
  • Бургас
  • Мнения: 4 065
и за двата пола за мен нормалната възраст е  16г., по мое време около 17г. май се правеше масово това,   бях чела някакво медицинско интервю в което се казваше че момичетата могат да водят полов живот 2 години след като им почне менструацията, смятайте това колко по-рано е...
за мен дали детето ми ще го направи на 15 или на 17 не е толкова важно, стига да е узряло достатъчно да го прави отговорно и разумно, с подходящ партньор и подходящи предпазни средства   

# 440
  • Мнения: 9 152
Питайте мъжете/ братята/приятелите от мъжки пол Simple Smile на колко години са започнали. А на днешно време ми се струва, че се започва още по-рано (за съжаление).

Питах снощи мъжа си......общо взето никакъв отговор не получих. Едно мълчание. Нямам кого друг да попитам.

# 441
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Доста индивидуално е. На моя приятелка синът и започна на 15. Не мисля,че беше отговорно, нито пък разумно. На сина ми още на 13 години приятелки му изпращаха предизвикателни снимки ,обяснения и как щели да се гушкат като се срещнат. Обаче пък момчетата, ако съдя по моето, се стряскат защото не знаят всъщност, какво трябва да свършат и се боят да не се изложат. Другият сценарий е редовни срещи, сближаване или купони със стимулатори, които свалят задръжките.

# 442
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Доста индивидуално е. На моя приятелка синът и започна на 15. Не мисля,че беше отговорно, нито пък разумно. На сина ми още на 13 години приятелки му изпращаха предизвикателни снимки ,обяснения и как щели да се гушкат като се срещнат. Обаче пък момчетата, ако съдя по моето, се стряскат защото не знаят всъщност, какво трябва да свършат и се боят да не се изложат. Другият сценарий е редовни срещи, сближаване или купони със стимулатори, които свалят задръжките.

На приятелка сина и е на 15г. В компанията му имало няколко момиченца, които били чудо и приказ. Целите в татута, предизвикателни, нахакани, пият, пушат, страшна работа.

# 443
  • Мнения: 15 524
Имам питане към майките на по-големите деца. Преди матурите в 7-ми клас дават ли се конспекти с теми по БЕЛ и Математика, по които да се подготвят децата или НВТ-то е директно е на целия материал?

# 444
  • Мнения: 6 469
НА синковеца, когато започна уроците му връчиха "Анализацоонни наблюдения" по Литература и " Математика" за кандидатстващи със сборник по математика за кандидатстващи. Включени към таксата за уроците. По Литература са им разбити произведенията от учебника като теми. Сега ги наричат явно Анализацоонни наблюдения 😏

# 445
  • Русе
  • Мнения: 7 794
На моето не са му давали нищо. На частните уроци с госпожата се подготвя по това което трябва. Мисля, че все пак учителите са им давали някакви насоки.Някакъв вид преразказ беше по БЕЛ, по Математика не знам

# 446
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 384
На моето не са му давали нищо. На частните уроци с госпожата се подготвя по това което трябва. Мисля, че все пак учителите са им давали някакви насоки.Някакъв вид преразказ беше по БЕЛ, по Математика не знам

Преразказът по БЕЛ беше трансформиращ, от лицето на някой герой или от страничен наблюдател.
Синът ми се е готвел само по примерни тестове а НВО или по старите, които са се падали през годините.

# 447
  • София
  • Мнения: 5 285
Ох, чакайте да ви разведря малко с една забавна непредвидена ситуация у дома. Моят човек не обича да чете, един от най-гадните ми провали като родител. Какво ли не пробвахме, не ще и не ще. Обаче наскоро купихме "Книга за всяко момче", която се оказа много интересна и дори си я разнася със себе си да я четял...

# 448
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ох, чакайте да ви разведря малко с една забавна непредвидена ситуация у дома. Моят човек не обича да чете, един от най-гадните ми провали като родител. Какво ли не пробвахме, не ще и не ще. Обаче наскоро купихме "Книга за всяко момче", която се оказа много интересна и дори си я разнася със себе си да я четял...

Хахах същата работа, но с книгата на Слави за мистериите. Вчера сутринта отивам да го вдигам за училище до възглавницата книгата, облещих се Joy

# 449
  • Мнения: 201
"Книга за всяко момче" беше прочетена на един дъх, даже във WC влизаше с нея Smile
Сподели, че му е харесала много.

Общи условия

Активация на акаунт