За пишлето

  • 2 415
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,имам следния проблем-синът ми е на 4години водила съм го на 7 месеца да му забелят пишлето.Сега когато го мия много мрънка,явно му е неприятно и не му е забелен докрай,в долната част не е оголен.Въпросът ми е дали трябва да го водя да го забелват наново или с времето ще се забели докрай и ще се оголи цялата главичка

# 1
  • Мнения: 730
Може да е възпален, щом мрънка. Обърнете внимание за зачервяване, секрет и/или неприятна миризма. В тоя случай се обърнете към лекар, за да излекувате инфекцията.
Иначе по конкретния въпрос - с времето ще се забели докрай, стига след първата манипулация да не е срастнало нещо не както трябва.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
А не ви ли казаха след като го забелиха, всяка вечер при баня да се отдръпва кожичката и да се мие. Ако не се прави може за залепне отново.

# 3
  • София
  • Мнения: 10 825
Ще се дозабели с времето, нищо му няма. Изобщо това насилствено забелване е крайно време да се спре

# 4
  • Мнения: 5 321
Здравейте,имам следния проблем-синът ми е на 4години водила съм го на 7 месеца да му забелят пишлето.Сега когато го мия много мрънка,явно му е неприятно и не му е забелен докрай,в долната част не е оголен.Въпросът ми е дали трябва да го водя да го забелват наново или с времето ще се забели докрай и ще се оголи цялата главичка

НЯМА да се дозабели само. Не слушайте кой какво ви казва, вървете и се консултирайте с лекар. Такава инфекция от недоизмиване може да си докарате на детето, и то само от слушане на безумия от типа - само ще се забели. Лекар ще извърши манипулацията , след което ще ви обясни как да се грижите за този иначе толкова съществен орган.  Странно нещо са това мъжките майки - като опре до"пишлето" на детето - голям страх. голямо тресене - сакън да не го заболи малко. Стискат, стискат... накрая доктора оставя у детето трайно лоши и болезнени спомени за първата манипулация.

# 5
  • София
  • Мнения: 10 825
https://urology.bg/phimosis/
Мога и много други линкове да дам. Как пък един не видях да препоръчва насилствено дърпане и забелване на пениса.

# 6
  • Мнения: 730
Майка съм на две момчета. От опит казвам, че проблемът се решава постепенно и от самосебе си. При големия син - на около 6 г., при малкият - на около 4. Разбира се, при миене ги молех сами да дърпат колкото решат, за да бъдат измити хубаво. И с педиатърката съм говорила, и тя ме уверяваше, че насилствено забелване не е нужно. Просто трябва да се спазва добра хигиена.

# 7
  • Мнения: 469
Ако е с къса юздичка само няма да стане. Опит.

Общи условия

Активация на акаунт