Отговори
# 30
  • Мнения: 621
Момичета важното е да са добре бебетата и майките. Другото е ситуация и личен избор понякога. Винаги ще има за и против. Аз съм в такава паника след като ми откриха гестационен диабет, че три дена се моля само да няма усложнения и да сме добре с бебока. Мъжът ми е в тотална паника също за малкия и каза, че сега осъзнал колко го обича и се притеснява 😍 Обичал го повече отколкото мен, ама аз съм окей с това.

# 31
  • Мнения: 845
Всичко ще е наред, ще видиш! Това е толкова сладко, но в защита на мъжа ти, и ти ще го обичаш повече от него 😊 Говоря в бъдеще време, защото аз колкото и да си го обичам и да си му се радвам, още не ме е обхванала истинската реалност, че ще ставам мама.

# 32
  • София
  • Мнения: 628
Благодаря за новата тема! 🤗
По въпроса за раждането аз съм твърдо за естественото, но не на всяка цена. Смятам, че лекарите са по-компетентни от нас и би следвало да им се доверим. Да, вярно е че много се злоупотребява. Случва се доктори да препоръчат секцио, защото могат да си направят график, да излязат отпуск или да вземат някой лев за избор на екип. В крайна сметка ние избираме доктора си и решаваме на кой да се доверим. Чувала съм за хиляди случаи, в които заради това естествено раждане на всяка цена има трайни последствия и за майката и за детето. Аз лично не бих си простила ако въпреки препоръка на лекаря предпочета да родя естествено и после нещо се случи с детето. За себе си избрах да не рискувам и не съжалявам. Готвех се за нормално раждане, но в 38ма седмица след преглед ми казаха, че таза ми е мъжки тип, фуниевиден и тесен, а главата на бебето доста по-голяма. Казаха ми че няма проблем да опитаме нормално, но шанса да продължим в операционната е огромен и док не би рискувала. Знаех че в болницата насърчават винаги естественото раждане, няма избор на екип, цената е еднаква и т.н., осен това имах достатъчно доверие в лекаря си. Като прибавим и цифрите, не му мислих много. Ако е от значение това, аз също съм доста дребна - 155 и 45 кг., но въпреки това никой не ми е казвал, че не мога да родя естествено. В началото ми казваха, че дребните жени имат и дребни бебета, но мойто си вървеше все голямо. Роди се 3360 и 52 см. И така... сега нямам чуденки, защото няма две години от секциото.

# 33
  • Мнения: 422
astinedd, там е работата, че лекарите насочват към секцио по причина, че им е по-удобно и отнемат правото на информиран избор на родилките, което е човешко право и аз лично искам да го имам.

# 34
  • Мнения: 294
Хора секциото не винаги е въпрос на избор, но винаги е опция. Понякога се налага.
Риск има винаги. Във всяко нещо съществува риск. Не може да се вкопчваве в тях иначе ни чака не родилното, а лудницата.

# 35
  • Мнения: 2 109
 На мен ми разказваха наскоро за лекарка, която не изражда нормално. Винаги измисля причина.
 Ако е наложително секцио и аз не бих оспорвала, разбира се. Не бих рискувала живота на бебето, само и само да не ме срежат.

# 36
  • Мнения: 728
Ама незнам защо някой трябва да си налага мнението как да родя.. ама че това си е мой избор и избор на лекаря на който ще се доверя. Не мисля че трябва да се налага мението за 100% раждане нормално или секцио... Който както иска нека ражда.. важното е всяка от нас да се чувства сигурна, спокойна и всичко с нас и бебетата да е наред.

Момичета, помните ли колко грама бяха вашите бебчета в 22гс и в 23гс?

# 37
  • Мнения: 896

  Хриси, в 22 при мен на ФМ е било 440 +/-60 гр.

Последна редакция: пт, 26 окт 2018, 23:06 от -Karina-

# 38
  • Мнения: 845
23+6 по ехограф; 23+1 по календар - 625гр +/-90гр. Simple Smile

# 39
  • Мнения: 621
И при мен беше толкова в 21+6 450+-малко

# 40
  • Мнения: 92
Благодаря за новата темичка 👏
Пожелавам всеки да роди здраво бебче и мама да се чувства добре - без значение от начина !
Аз лично първото го родих нормално , но не живея в България , и тук не се предлага секцио . ( трябва да има сериозна причина )
Little mermaid стискам палци !

# 41
  • София
  • Мнения: 478
За раждането подкрепям Елфи, дори самото разбиране да има избор е грешно, ако има наистина показания- като например бебето е седалището или напречно, да, това е причина, но да е по избор ми се струва безумно. Едното е операция, другото си е естествения начин. То затова и такъв огромен процент в България раждат секцио.
Аз също съм в чужбина и тук дори не се коментира, поне не и отсега.

А как се разбира дали има нужда? С първото ми дете например се следях при лекарка, която не изражда, т.е. няма причина да е пристрастна. Когато отидох вече да видя лекар за раждане попаднах на едно от светилата в Шейново, който започна да ми говори разни глупости, за да ме уплаши, че било малко бебето, малко ми били околоплодните води, секцио трябвало. А между другото ме питаше и какво работя Flushed та как да не ти светнат всички червени лампички... Впоследствие се оказа, че около датата на моя термин господинът бил отпуска.

Съответно смених лекаря и нищо повече не чух за секцио. Беше си идеално раждане без никакви медикаменти, късмет.

Mateya Zoe ти къде си и коя седмица, че вече мериха тонове?

# 42
  • Мнения: 845
Аз съм в МД, за 3 нощувки Sad Имах силни коремни спазми. Биха ми инжекция но шпа и ми пуснаха система магнезий. Говореха нещо за скосена шийка 30% и без разкритие, ама докосвал нещо и нищо не разбрах. Утре ще ми пускат кръвни и взимане отново на секрет Sad(((

# 43
  • Мнения: 92
Аз съм в МД, за 3 нощувки Sad Имах силни коремни спазми. Биха ми инжекция но шпа и ми пуснаха система магнезий. Говореха нещо за скосена шийка 30% и без разкритие, ама докосвал нещо и нищо не разбрах. Утре ще ми пускат кръвни и взимане отново на секрет Sad(((

Стискам палци ! Спокойствие ! Всичко ще е наред ! 🤞🤞🤞

# 44
  • Мнения: 845
Вярвам, че ще е така, но мислех, че ще си ме изпратят с изписани но-шпа, магнезий. Мразя да кисна в болници, и освен на двама акушери, другите се държаха ужасно. А като знам, че имам още време да стоя...

Общи условия

Активация на акаунт