Бърза помощ - отново се издъниха

  • 4 588
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 098
мн кофти, че се случват такива неща - дано всичко е наред с детенцето...
а това за полицията - от къв зор - те как са реагирали на случката. и какво според д-рите е трябвало да направят родителите - да чакат най-лошото докато те си домъкнат задниците....нямам думи ужасно е - тези д-ри са направо за съд...

Jes - аз като малка съм правила гърчове и съм си гълтала езика....та има такова нещо... newsm78

# 16
  • Мнения: 9 990


Добре че е добре детенцето  Praynig

Като карах шофьорските курсове се ходи задължително в БЧК на лекции за оказване на помощ на ранен и бля бля ...
Лекаря водещ лекциите каза че няма такова нещо "гълтане на езика".  Като легне човек на гръб той се свива назад и така нещо си пречел (пуста глава толкова запомнила). Иначе юздичката му пречи да се сгъне и да влезе в гърлото.

ами медицинският термин не го знам...но народа на това му вика-гълтане на език.

# 17
  • Мнения: 68
Бая се зачудих дали да я прочета тази тема #Cussing out
Защото подозирах какво ще прочета! Направо ме обхваща безсилен бяс при подобни ситуации - и все се сещам как се оправдават, че нямали коли и прочие. Може понякога и така да е, но моя приятелка живее до бърза помощ на Сточна гара и ги е чувала и виждала колко бързо тръгват при повикване. И по колко много коли седят там по цял ден  #Cussing out. Направо не искам да пиша повече, защото ми се вдига адреналина твърде много.
Добре, че детенце е добре и дано никога повече не му се налага да чака бърза помощ! Praynig

# 18
  • Мнения: 2 274
   Не разбирам, защо са викали полиция??? newsm78
   Преди 10-тина години, когато още бях ученичка едно момиче от съседен клас си беше "глътнало" езика по време на час по физическо и нейн съученик успял да го извади! Момчето дори получи награда за това, че е реагирало навреме!
   Честно казано се радвам, че в училище минах курс по първа помощ, че то на нашата "Бърза" помощ, човек не може да разчита!!!
   Добре, че роднините му са помогнали и сега детето е добре!

# 19
  • Мнения: 5 299
Ужас... Shocked Добре, че детенцето вече се е оправило и е издържало. Praynig Ужасявам се от подобни случки, не знам дали ще успея да реагирам правилно. Cry Дано не се случва на никой...

# 20
  • София
  • Мнения: 2 901
Ей, тия пак ме вбесиха! Абе да не би да имат някое съзаклятническо решение да бойкотират за заплатите си! Как им дава сърце. Преди около месец викахме бърза помощ заради мен - дойдоха в съботен ден без капка движение привечер за 45 минути, а са на 7 минути в нормален ден без задръствания! Оправданието им беше - били нощната смяна и си "приемали" смяната от дневната.

"Гълтане на езика" наистина в буквалния смисъл няма, но така му викат. Моята баба така веднъж помогна на една ошашавена майчица от един блок, която на балкона на първия етаж се беше развикала, че бебето й си е глътнало езика - подаде й го през балкона и баба му извади езичето, няма да забравя как точно си държеше пръстите в устата му, дано никога не ми се случва да го правя аз!

Но истината е, че не може 2 часа да са чакали "Бърза" помощ при такова състояние и точно преди да дойде тя, да са го извадили - или 2та часа е някаква метафора?!?

И позволете още едно съмнение - полицията да не е викната от семейството заради "Бързата" помощ?

# 21
Добре, че всичко е свършило добре и детенцето е здраво   bouquet
А как така детенцето е стояло 2 часа с "глътнат език". Имало е късмет миличкото  Praynig
И на какво основание е викната полицията. Дали не са се съмнявали, че нещо не е както трябва. Имам предвид с изваждането на езика и да си завържат гащите, че родителите са го направили?
Звучи абсурдно, но такива мисли ме спохождат.
Да боже никому не се случва!

# 22
  • Мнения: 3 760
Ужас!
Надявам се, че детенце вече е забравило!

# 23
  • Мнения: 1 150
Но истината е, че не може 2 часа да са чакали "Бърза" помощ при такова състояние и точно преди да дойде тя, да са го извадили - или 2та часа е някаква метафора?!?

И позволете още едно съмнение - полицията да не е викната от семейството заради "Бързата" помощ?

Това да думите на бащата, незнам дали го е изпозвал, като метафора за времето, през което са се опитвали да извадят езичето. Но и от насъбралите се съседи разбрах, че линеката наистина е дошла след 2 часа  #Cussing out

Полицията е викната от шофьора на линейка, защото сега разбрах, че таткото е налетял ма бой на екипа.
Това е. За съжаление не може да се разчита на БП, за пореден път се убеждавам  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 24
  • София
  • Мнения: 6 743
Съжалявам за стреса който всички са изживели .
Радвам се, че всичко все пак е минало и детенцето е добре.
За бърза помощ не знам какво да кажа  Sick

# 25
  • София
  • Мнения: 39 759
Аз бих се учудила ако някога БП дойдат навреме. Оправдават се с натовареност, малко коли, задръствания... но всеки дърпа чергата към себе си.
Добре, че всичко се е разминало.

# 26
  • Мнения: 6 167
да, тук обаче има и друг момент.

може ли родители да не знаят как да окажат такава елементарна първа помощ на детето си!? Много лесно се вади език на човек, стига малко да се сетиш да понаучиш елементарни неща - книжка, курс, докато си бременна или каквото и да е. не му отваряш устата да теглиш , като малоумен, а поставяш главата в положение, при което езика сам ще се освободи. елементарно е. но иска малко напън от страна на родителите. също. отговорността не винаги е на трети лица. защо трябва дас е стига до спешна помощ , като можеш да си полезен за 2 секунди точно. това дете как е издържало 2 часа просто незнам. господ го е пазил.

затова, който ражда преди това да мине курс или поне да се поинтересува за елементарни неща, как да си пази детето, щото от такива малки истории стават големите бели!

една така детето й му тече кръв от носа и тя му вика ' Дай главата назад и вдигни лява ( забележете)  ръка"

Детето почна да се дави в кръвта си, оная майка само се вайка. то ще се удави, тя му държи ръката. само дето не започна да му бае!

ми не се спира така кръв от носа. но колко хора знаят как.
извинете вбесих се.

тук имах такава тема и масово казаха, че знаят да оказват първа помощ на малко дете.
да, ама не се връзва нещо.

извинявайте, не искам да бъда защитничка на БП, а просто да обърна внимание, че нещата имат 2 страни.

Последна редакция: чт, 15 юни 2006, 00:28 от Lennie

# 27
  • Мнения: 2 792
  Аз съм учудена защо са чакали два часа, ако живеят в центъра за това време са могли няколко пъти да стигнат до Пирогов. Поне моята нагласа е такава, да стигна възможно най-бързо до място, което знам, че ще ми окажат адекватна медицинска помощ.
  Лени, видях постовете ти и в другата тема за Бърза помощ, не си права отношението им наистина
е ужасно неадаекватно, проблемите са хиляди, липса на адекватен контакт между екипи и диспечер, неточно записване на подадени сигнали, лекари завършили  обща медицина без други специализации и има и още...
 

# 28
  • Мнения: 260
Lennie всички са бесни, защото има много случаи, в които бърза помощ не си върши работата адекватно, а и лекарите на място в Пирогов не поставят правилно диагнози. Да, и те са хора, не могат навсякъде да огреят, но май повече намирисва на немарливост. Ниски са им заплатите, добре, на много други хора също. Аз си плащам осигуровките, какво повече да направя? А случаи фрапантни има много: най-ужасното е, че в повечето такива служби, включително полиция, щом чуят детски глас, смятат че някой си прави майтап, а понякога направо ЗАТВАРЯТ телефона #Crazy Бабата на кумата ми починала така пред нея от инфаркт, защото диспечерката в Бърза Помощ не и повярвала че жената е зле, трябвало да звъни 4-5 пъти, докато накрая пратила линейка, която дошла след 2 часа...Писала, че родителите трябва да знаят как да оказват първа помощ на децата си, а как едно 14 годишно момиче да знае че баба и има инфаркт, а и първа помощ да и окаже...ай сиктир, колко животи им тежат на съвестта. Не казвам че всички са такива, ама дали след такива недоразумения има уволнени? Или след грешни диагнози? Малко се съмнявам..

# 29
  • Мнения: 4 406

една така детето й му тече кръв от носа и тя му вика ' Дай главата назад и вдигни лява ( забележете)  ръка"

смешно и тъжно, моята баба и тя така ми казваше, когато бях малка.
явна е старо суеверие, мога и по- грозно да го нарека

наистина е добре поне за първа помощ да сме готови сами, може би трябва да стане задължителен курса в БЧК за всички хора, нали има приказка -помогни си сам да ти помогне Господ!

Общи условия

Активация на акаунт