Емоционална раздяла

  • 3 863
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 990
На 22 си, забутала си се в някакви дългосрочни връзки, все едно гониш последния влак. При такива условия е най-висок шансът за "От трън, та на глог, че е по-високо".
Време и прекъсване на всички контакти с бивши е моят съвет за лечение.

# 16
  • Мнения: 3 250
Колелото се върти, всичко се връща.

# 17
  • Мнения: 3 250
Колело се върти ... - означава, че си зарязала човек, с който си била шест години, защото ти е доскучало.
Е, сега поне не ти е скучно.

# 18
  • Мнения: 1 999
6 годишна връзка - и при по-зрели хора си започва рутина, спокойствие ежедневие. Нормално да се нарече скучна. А вие сте толкова млади, даже сте били малки. Пораствате, започвате да търсите нещо друго в партньора. Първата връзка си е изживяла времето и е приключила.
 Но си започнала нова, с човек когото не познаваш. А и самата причина да започнеш - дали е от любов? Или просто търсиш разтърсващата емоция на нещо ново? Вторият ти приятел те е преследвал, чакал. Това поражда еуфория, радваш се, че си желана. И събужда интереса. От друга страна - била си в дългогодишна връзка. Не си свикнала да си сама. Не е имало време да се научиш да бъдеш сама и да правиш това, което ти харесва. Без да го споделяш с друг.
 И този ревнив приятел? Така ли си представяш живота с някого? Той какво си мисли, че на 21 някой го чака? Него, единствения? Ми да си намери друга, която до сега не е имала приятел.
  От скоро сте заедно, не се познавате. Той трябва да ти има повече доверие. Ако намираш нещо в него, изчакай да те потърси, проведи с него сериозен разговор. Постави своите въпроси - защо не ти вярва, в какво се съмнява, как очаква да продължите нататък?
Не те съветвам да го търсиш ти. И не чакай признаване на грешки, нито посочвай такива - типично мъжка черта.
 Струваш ми се разумен и зрял човек, макар и емоционален. За втория ти приятел имам лошо мнение - не мисля, че е достатъчно зрял за теб. И от там идват конфликтите.
А как да преодолееш чакането - разсъждавай, отърси се от емоциите и помисли - имаш ли бъдеще с този човек? Вслушай се в интуицията си.

# 19
  • Paris, France
  • Мнения: 14 017
Според мене втората връзка е недоизживяна и затова се търсите. Ясно, че момчето е несигурно, нестабилно, без опит и не знае какво иска. Всъщност иска невъзможното и обратното. Знаел е, че си в друга връзка, искал е да е с тебе, но да не си била с другия. Емоционално това момче е подходящо за 15г девственици, макар че и на нея може да и се види недорасъл.

На вашата възраст не е добре да се излиза с по-млад мъж. Върха на мъжа като физика, хормони и възможности е 25-35г. При нас, жените е 20-30. Ти си в разцвета си и можеш да привлечеш мъж в доста по-добро положение, с повече опит.

От 16г възраст не си оставала сама. Може би би било добре да поживееш бекярски живот, без грижи, караници и съобразяване с партньор. Замисли се дали не искаш почивка.

Караниците скапват. Караници в нова връзка са сигнал за нужда от прекъсването и. Той без това не те приема такава, каквато си - с бивш и първа връзка. Може би е непоправим романтик или търси единственото и чистото.

За какво точно го търсиш? Замисли се дали не може да минеш без да му се обаждаш. Излез, тичай, скачай, изразходи енергията и ще се почувстваш доста по-добре. Успех

# 20
  • Мнения: 25
Благодаря ,съветите ви ми се отразиха много положително. Преди да го срещна не бях толкова емоционален човек,държех се повече ,но постоянните караници,сърдения, разногласия,сърденки от негова страна ,че излизам с "приятелките си" ми идваха в повече,и много ми се отрази на психиката.Милион пъти съм провеждала разговори ,че аз не съм и няма как да съм перфектна,и че той също не е ,и не съм очаквала да бъде такъв. Моята първата връзка беше изчерпана и така и така отиваше към раздяла/ защото той макар и по -голям от мен,беше много зрял,винаги ми помагаше,но не градеше някакви планове за бъдещето.Не казвам,че ми е време за сватби,деца и т.н ,но той определено не искаше да има семейство,идваше всяка вечер вкъщи,оставаше по 2 -3 часа и си тръгваше,наистина много ме обичаше,но това всичкото го търпях достатъчно.Още повече,че останах да живея сама,исках като начало да опитаме да живеем заедно,така и така той не пожела.Събота и неделя,когато бяха почивните му дни /в продължение на тези 6 години/ ,той решаваше да си ходи на село,за да помага на родители си,няма лошо в това,не съм против да им по помага,но това го е правил всяка една божа събота и неделя,а съм искала да можем да излезем,да се разходим,да прекараме повече време заедно.Именно по тази причина се разделих с него,неговата бивша приятелка,поради същата причина се е разделила с него. За всичко това съм говорила със сегашния си приятел,споделяла съм му, той сам искаше да е до мен,докато приключа връзката си.Всичко беше наред,но после си показа истинската същност-иска постоянно да си бъда вкъщи,ревнува ме от мъже навън,сякаш съм само аз момиче, постоянно ми проверява телефона,фейсбука,ревнува ме от приятелките ми,от друга страна е много подвластен на майка си и баща си,доста му казват какво да прави.Определено психиката ми си отпочина...

Общи условия

Активация на акаунт