секция - материал

  • 1 457
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 546
проучвам въпроса за секция и реших да е по-красива, с МДФ вратички. ама на няколко места ми казват, че комбинирано ПДЧ и МДФ се правело само за кухни. що така? не стои красиво ли, какво? ПДЧ ми се струва, че няма да стои добре за по-голяма секция и ще изглежда като съндъци  Rolling Eyes моля, споделете опит и впечатления!

# 1
  • Мнения: 8 917
проучвам въпроса за секция и реших да е по-красива, с МДФ вратички. ама на няколко места ми казват, че комбинирано ПДЧ и МДФ се правело само за кухни. що така? не стои красиво ли, какво? ПДЧ ми се струва, че няма да стои добре за по-голяма секция и ще изглежда като съндъци  Rolling Eyes моля, споделете опит и впечатления!
Скоро имаше тема за ПДФ и МДЧ - потърси я Peace Може там да намериш също отговори.

# 2
  • Мнения: 4 546
проучвам въпроса за секция и реших да е по-красива, с МДФ вратички. ама на няколко места ми казват, че комбинирано ПДЧ и МДФ се правело само за кухни. що така? не стои красиво ли, какво? ПДЧ ми се струва, че няма да стои добре за по-голяма секция и ще изглежда като съндъци  Rolling Eyes моля, споделете опит и впечатления!
Скоро имаше тема за ПДФ и МДЧ - потърси я Peace Може там да намериш също отговори.
да, ама ставаше въпрос за кухня. за кухненски мебели ПДЧ-то си е ок. ама всекидневната не искам да ми прилича на кухня  Rolling Eyes

# 3
  • София/Перник
  • Мнения: 979
А за други мебели какво му е на ПДЧ-то ??? Правилно са ти казали, че комбинацията ПДЧ и МДФ се прави за кухненски мебели, защото онова, което не се вижда се изпълнява от пдч, а видимите части са мдф.
При една секционна мебел за дневна, антре, спалня има много повече видими страници и поради тази причина се прави или само от пдч или само от мдф, или само от масив. Разликата в цената е осезаема. Визията също.
Масовите, по-достъпни ценово, мебели (секционни), които се предлагат в Айко, Лабиринт, Арон и пр. са именно от пдч.
Хубавите и "лъскави" мебели са от мдф или масив - на много "хубава" цена. Отделно, че те самите искат повечко поддръжка и внимание от другите  Grinning
Видях и мебели от пдч с естествен фурнир, какъвто навремето масово се прилагаше при мебелите от соц-а.

Всичко зависи от финансовите ти възможности  Grinning
А за да не ти прилича на кухня  ooooh! , което и да искаш няма как да стане - разходи се из магазините за мебели, из сайтове на производители на мебели - и си харесай композиция, цветове, комбинации. Идеи бол!

# 4
  • Мнения: 1 170
Ами много зависи какви мебели искаш. В смисъл, от дизайна. Има варианти, които могат да се изпълнят от, бих казала, всеки материал. Но има и такива, които могат само от масив или МДФ.  Относно ПДЧ- то: това е най- евтиния материал, но не бих казала, че мебелите са като кухненски. От 4 години работя в магазин за италиански мебели и искам да ти  кажа, че един доста сериозен процент от мебелите са от ПДЧ... и си изглеждат супер Grinning. Ако са направени като хората кухненския ефект няма да го има. За съжаление, за българсите нищо не мога да кажа, но все си мисля, че има фирми, които предлагат сносни мебели на сносни цени... Rolling Eyes
Както казах, мноооого си зависи... Peace

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Купихме си секция от ПДЧ, но имаше и един елемент от МДФ на нея и стоеше много добре- явно могат да се комбинират.

# 6
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Нашата е точно комбинация между ПДЧ и МДФ. И на мен ми стои добре. Ето

# 7
  • Мнения: 953
Mickey 03,много харесах вашата секция.Готова ли е или си я правихте поръчка.направо се влюбих и дадох заявка на половинката за такава.

# 8
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
По поръчка, но идеите съм ги открадала от мебели Нова. Просто комбинирах това, което ми е нужно на мен.

# 9
  • Мнения: 4 546
По поръчка, но идеите съм ги открадала от мебели Нова. Просто комбинирах това, което ми е нужно на мен.
и аз от там  Laughing малко по-различна ще е, защото искам гардероб, но отгоре ще е същото  Laughing
много ми хареса   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт