Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 26 ноем. 2004, 14:20 ч.

Ниско разположена плацента

• 2 817
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте отново момичета,
днес бях напреглед и доктора ми каза, че имам ниско разположена плацента и ако не се вдигне до раждането трябва да родя със секцио. От основни анатомични познания, си мисля, че плацентата обвива бебето като балон. Или се лъжа? Опасно ли е да имам такава плацента, каза ми да не правим секс, защото има опасност от прокървяване. 21 г.с. съм. Не ми се иска да раждам със секцио, в Бургас правят само пълна упойка и условията са ужасни...

# 1
  • Варна
Хм, тя и мойта плацента уж беше разположена според гинеколожката ниско долу вдясно, ама, ей на, преносих 10 дни, предизвикаха раждането със системи, много бавно разкритие, но си родих сама, без упойки, вярно, с разкъсвания и епизиотомия, но поне нищо не са ми споменавали за секцио (и слава богу!) Успех и  леко бременеене!  Wink

# 2
  • Варна
Цитат на: Dimitrova_V
днес бях напреглед и доктора ми каза, че имам ниско разположена плацента и ако не се вдигне до раждането трябва да родя със секцио. От основни анатомични познания, си мисля, че плацентата обвива бебето като балон. Или се лъжа? Опасно ли е да имам такава плацента, каза ми да не правим секс, защото има опасност от прокървяване. 21 г.с. съм. Не ми се иска да раждам със секцио, в Бургас правят само пълна упойка и условията са ужасни...

Плацентата не "обгръща "бебето! Тя е разположена по едната от страните на матката и представлява следното /удебеленото розово/

А това е разположението на плацента-превия:

При теб обаче има реален шанс да си се вдигне плацентата-има достатъчно време Grinning .

# 3
Цитат на: Dimitrova_V

Здравей!

Нормално е в началото плацентата да е по-ниско разположена и с напредване на бременността тя се вдига нагоре, понеже и матката расте. Плацентата е разположена на едната стена на матката, представлява нещо като елипса и не обвива бебето като балон. Ако плацентата си остане ниско, тя ще пречи на бебето да излезе понеже всъщност запречва изхода и заради това се налага секцио.

В 20-та седмица и моята плацента беше ниско, но после се вдигна и родих нормално. Не се безпокой излишно. Времето ще покаже. Ако се наложи все пак секцио - няма страшно, всичко ще бъде наред Simple Smile. Сега се пази и не се натоварвай много.

# 4
Здрасти Simple Smile И моята плацета беше ниско до 28 г.с. и после самичка си се вдигна и си родих принцесата нормално, без операция. Ако не се вдигне наистина ще трябва да родиш секцио, но имаш още доста време. Обаче трябва да се пазиш - не вдигай тежко и не скачай и не тичай Simple Smile и секс също Simple Smile От всякакви такива дейности може да прокървиш, пък това не е хубаво. Естествено може и нищо да не ти стане, но аз не бих рискувала. Стискаме палци да се вдигне Simple Smile

# 5
  • в края на града
Здравей! Моята също беше ниско, но точно през този период се вдигна. Моят гинеколог ме беше успокоил, че "мигрира". Разбира се, бъди по внимателна и слушай съветите на лекаря си. Но няма нужда от излишни притеснения ( както и от прекалено спокойствие). Стискам палци и лека бременност.

# 6
Аз също бях с такава плацента, но моята си остана ниско разположена,а и беше пржедевременно остаряла и родих секцио.Надявам се при теб да се вдигне.Наистина много трябва да се пазиш и да нямаш излишни натоварвания.Но както и да се наложи да родиш, по-важно е ти да си добре и бебето да е здраво.Така че не се притеснявай излишно, мисли за радостта, която те очаква!

# 7
Моята също беше ниско и не се вдигна докрая.
Родих си нормално.
При това близнаци Grinning
При това и в Бургас.

# 8
  • София
И аз бях в началото с ниско разположена плацента. После с напредване на бременността ми се вдигна и си родих нормално.
Важно е плацентата да не закрива канала. Само ако го закрива, се налага секцио. Моята беше ниско, но до канала.
При теб как е?

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт