"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 40

  • 45 593
  • 753
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31 125
Тази тема е за всички, които имат съмнения, че може да са забременели.
Моля, ограничавайте се само до задаването на конкретни въпроси. За споделяне на вълненията около забременяването потърсете двете отчетни теми в същия подфорум.




Полезна информация:


Тестовете за бременност дават най-коректни резултати, когато са направени навреме,а именно:
Кръвен тест (бета ЧХГ) – най-рано 11 дни след ДОКАЗАНА овулация
Уринарен тест – най-рано 12 дни след ДОКАЗАНА овулация или на първият ден от закъснението.
Щом на уринарния тест се появи втора черта, колкото и бледа да е тя, теста е положителен



Във въпроса си не пропускайте следната информация:
1) Дата на последната менструация и продължителност на месечния цикъл (от първи ден на менструацията до първия ден следващата менструация; за първи ден се счита денят с истинско кървене, а не само зацапване);
2) Метод на засичане на овулацията, ако има такъв;
3) Ден/дни с непротектиран полов акт (дни със съмнение за евентуално зачеване);
4) Лекарства, които биха имали някакво значение (прогестеронови препарати, противозачатъчни, Клостилбегит, Кломифен и др.)
5) Правени ли са хормонални изследвания и има ли отклонения при тях
Така ще бъдем максимално полезни.

Моля задавайте въпросите си тук, за да не се създават нови теми с еднакво или подобно съдържание.

Успех и се надявам да намерите отговор на въпросите си![/b]

# 1
  • София
  • Мнения: 1 119


Momicheta, 3 dni zakysnenie i nai nai nai bledata nezabelejima cherta koqto sym vijdala.
Mislite li tozi test moje da e polojitelen

Аз виждам черта, но ми е трудно да преценя дали не е изпарителна.. Повтори теста утре сутрин с първа урина..

# 2
  • Мнения: 2 024
ПРМ 02.09, октомври месец ни вест-ни кост от цикъл.Реших, че ще ми закъснее от стрес и емоции от новата работа, но уви.Още няма никой.Пих Дуфастон  5 дни (в петък сутринта ми беше последно) и съм в очакване, или може би не.Правих тест-отрицателен е.А симптомите, които имам са: придърпване ниско солу, понякога е ту отляво, ту отдясно; "боцкане" около пъпа; боли ме кръста пак ту от едната, ту от другата страна; гади ми се; усещам киселини; коремът ми постоянно къркори и имам газове, често уригване (последните 3 не са типични за мен).Внушение ли е, какво е не знам.Но ще изчакам, може би, още ден-две и ще изхвърча при АГ-то.
По календара днес трябваше да ми дойде поредния цикъл.

Последна редакция: нд, 28 окт 2018, 20:24 от МамаНаПринцеса

# 3
  • Мнения: 10
https://scontent-otp1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/s2048x2048/437 … f&oe=5C4A06FD  Момичета, пробвах да пиша в другата група, но ми даде грешка. Доктора каза, че не вижда ембрион, сак или нещо подобно, каза че няма нито възпаления, нито кисти. Каза ми да си направя тест в понеделник и в зависимост от резултата, ако е + да го посетя пак, и съответно, ако е - ми прегписа таблетки, които да приемам 10 дни сутрин и вечер (оргаметрил), но ме мисля да ги взимам. От 2 месеца пия фолиева киселина, в предния пост направих опит да кача снимка на ранния тест, но така и не успях... Мисля да си пусна и кръвен тест идната седмица!

Последна редакция: нд, 28 окт 2018, 21:08 от Nelly_123

# 4
  • Мнения: X
Има чертичка! Hug

# 5
  • Враца
  • Мнения: 1 422
И според мен е положителен, честито  Hug

# 6
  • Мнения: 10

Аз също я видях, макар че след този тест бях направила още два и бяха отрицателни и след това както споменах доктора нищо не видя, стискайте палци утре сутрин теста да покаже втора чертичка, защото наистина бебчето е желано ☺️☺️☺️🤗☺️☺️☺️ и въпреки резултата ще ида на кръвен през седмицата за по-сигурно!!

# 7
  • Мнения: 8
Здравейте дами!
Този месец започнахме бебеправенето. На 10.10 ми свърши М , на 18.10 беше ОВУ. Винаги всичко ми е точно,като по часовник. ОВу винаги го усещам със същите симптоми, като при М. Интересно от вчера (имам 5 оставащи дни до следващия цикъл) гърдите изклйчително силно ме болят, кръста и корема също. Четох че симптомите са същите,като преди цикъл, но при мен тези болки започват същия ден, в който трябва да ми дойде. Не и 5 дни преди датата. Теста за сега излезе отрицателен, не съм таила силни надежни за 2ра чертичка, тъй като сега би следвало да е момента на имплантирането. 

# 8
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте дами!
Този месец започнахме бебеправенето. На 10.10 ми свърши М , на 18.10 беше ОВУ. Винаги всичко ми е точно,като по часовник. ОВу винаги го усещам със същите симптоми, като при М. Интересно от вчера (имам 5 оставащи дни до следващия цикъл) гърдите изклйчително силно ме болят, кръста и корема също. Четох че симптомите са същите,като преди цикъл, но при мен тези болки започват същия ден, в който трябва да ми дойде. Не и 5 дни преди датата. Теста за сега излезе отрицателен, не съм таила силни надежни за 2ра чертичка, тъй като сега би следвало да е момента на имплантирането. 
Толко рано направен тест няма да ти покаже +, дори и да си бременна. Поне повечето тестове де. Изчакай си М и ако не дойде тогава си направи друг. За симптоми също е рано.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 119
Таня, за теста нищо няма да ти кажа, но искам да вметна едно уточнение, което мисля, че би ти било полезно. Аз също никога не съм имала ПМС, болки преди МЦ и т.н. Но откакто започнахме да бебеправим имам силно ПМС, имам болки преди датата на МЦ. Дължа го на това, че след бебеправенето започваме много повече да се вглеждаме в тялото си, сетивата ни се обострят, обръщаме внимание на най-малкото. Не можеш и да си представиш колко силна е човешката психика и на какви неща е способна. Опитай се да не го мислиш и да си изчакаш датата на МЦ, трябва много търпение, отвличай си вниманието с нещо. Дано при теб се е получило този месец Simple Smile

# 10
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Аз също я видях, макар че след този тест бях направила още два и бяха отрицателни и след това както споменах доктора нищо не видя, стискайте палци утре сутрин теста да покаже втора чертичка, защото наистина бебчето е желано ☺️☺️☺️🤗☺️☺️☺️ и въпреки резултата ще ида на кръвен през седмицата за по-сигурно!!
Искаш да кажеш, че това е стар тест, а след него си правила още 2, които са отрицателни?

# 11
  • Мнения: 5 468
Нели, както ти казах, направи Шуърчек или Престо. Има цяла тема за тестовете Belive, където доста потребителки се оплакват от втора розова черта на теста без да има бременност. Още повече този положителен, а след него имаш отрицателни, което поставя под съмнение този резултат.

# 12
  • Мнения: 10
Аз също я видях, макар че след този тест бях направила още два и бяха отрицателни и след това както споменах доктора нищо не видя, стискайте палци утре сутрин теста да покаже втора чертичка, защото наистина бебчето е желано ☺️☺️☺️🤗☺️☺️☺️ и въпреки резултата ще ида на кръвен през седмицата за по-сигурно!!
Искаш да кажеш, че това е стар тест, а след него си правила още 2, които са отрицателни?


Този тест е на третия ден от закъснението и има втора черта, следващите 2 теста ги правих на 6 ден от закъснението и аз лично не видях да има 2 черти. Тази сутрин забравих да направя теста, ще го направя утре сутрин, но мисля все пак да си направя  и кръвен към края на седмицата.

# 13
  • Мнения: 1 782
Нели, при такова закъснение - ще покаже, дори и да не е направен сутринта.
А защо не си направиш кръвен вместо да си даваш паричките за пикливи? За него доколкото знам няма никакви изисквания и може да се направи по всяко време на деня.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Според мен, при наличие на 2 отрицателни теста след този вариантите са два - или този дава изпарителна черта или е имало бременност, която не се е развила, съответно ЧХГ е спаднало. И да, на такова закъснение не е необходимо да се прави тест сутрин, може по всяко време.

Общи условия

Активация на акаунт