Консултация с Класически Хомеопат

  • 170 126
  • 996
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 636
Цитат
когато понижим температурата , това означава ли, че защитният процес в организма се пресича или не?

 - Когато "сваляме" температурата чрез хапчета, ние първо объркваме имунната система и изобщо целия организъм - Жизнената сила, както я наричаме в хомеопатията.
 - Защото тя вече си е направила план за действие, и точка No 1 в този план е - Високата температура!, която Единствено може да се опълчи на Вирусната инвазия в клетките, като редуцира репликацията им, давайки шанс за Специфичния имунен отговор, който обаче идва след 4 - 7 дни и решава проблема, и като "екстра" от вашата Жизнена сила получавате и Имунитет от 1година - до доживотен!
 - Сваляйки, Потискайки температурата, като възможна опция може да Хронифицираме процеса и съм чувал оплаквания от рода на: "- Какво става, вече трета седмица след грипа сме с температура окоро 37.2 С? "


Много благодаря за разяснението  bouquet. Информацията е много полезна. Но ако темп не спадне до няколко дни, а стои все висока, предполагам, че тогава се вземат мерки. Всъщност до колко градуса мога да оставя нещата на самия организъм за малко дете и за възрастен?

# 31
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Да, понякога, например при Морбили Т-та продължава 3 денонощия и с нищо не може да се свали, докато не избие обрива и по крайниците и тогава.... сама спада  Simple Smile
 - По принцип Т-ра над 39С - 39.5С продължаваща повече от едно денонощия, трябвя да се сваля, най-добре с подходящото хомеопатично лекарство за Индивидуалното му Остро състояние.
 - Децата лесно вдигат висока Т-ра, защото тяхната Жизнена сила е силна и може да си позволи "лукса" да я вдигне. Обратното - Т-ра до 37.2 - 37.5 - говори за слаба Жизнена сила.
 - Трябва да пазим детето от обезводняване и изтощаване на организма, затова трябват много течности - подсладени чайчета, сокове.
 - Някои бебета правят гърч от Т-ра, но те го правят дори и при Т от 38С.
 - При такова състояние, гърча и високата Т моментално се овладяват от 1 капка от показаното за всеки конкретен случай Хомеопатично лекарство при остро състояние: Belladonna, Stramonium, Champhora, Cicuta, Hyos,  Aconit и други дузина лекарства.
- С едно от горните л-ва за половин час съм свалял Т 39.5 при новородено, продължила 2 седмици и без изяснен произход. За мен произхода на високата Т-ра стана ясен след разказа на майката - (17годишно момиче) - родила след усложнения, накрая се е стигнало до Раждане с цезарово сечение - един Шок за младата майка, който е предала и на бебето си.

Последна редакция: пт, 23 юни 2006, 13:39 от Alex 1

# 32
Имам 3 год. дъщеря която много боледува. Само тази зима изкарахме 3 пневмонии и 1 гнойна ангина . Не мога да я пратя на детска градина защото 3 дена сме на градина и 1месец сме във вкъщи.Как да и подсиля организма и с какво да я лекувам при леки състояния

# 33
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Тук е налице  "Туберкулинов Миазъм" (термина е Хомеопатичен), и без точното, индивидуално подбрано Анти-миазматично хомеопатично лекарство, пневмониите и ангините ще продължат да рецидивират.
 - Но след вземането на точното хомеопатично лекарство - като начало настинките вече няма да "слизат" в дробовете, след време и възпалените сливици ще се нормализират.

Последна редакция: пт, 23 юни 2006, 13:39 от Alex 1

# 34
От други майки съм чувала, че докато не извадим сливиците винаги щяла да боледува.Как мога да разбера кое е точното  хомеопатично лекарство ще и помогне. Ползвам хомеопатични лекарства но когато е леко настинала. Но за по сериозни заболявани не съм запозната какво да ползвам за да и помогна.

# 35
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
- Тази "мода" за махане на сливиците, отдавна е преминала,   защото сливиците не са излишен орган, а имат много важната функция за изработване на Имунитета в ранна детска възраст.
- Ако паренхима на сливиците вече е толкова разрушен, че процеса е необратим - Да, трябва да се извадят, защото това състояние застрашава сърцето и има опасност и от ревматизъм.
 - Но! - тогава детето трябва да се пази от настинки на гърлото, фарингити, ларигити, защото възпалението мн. по-лесно ще слиза в дробовете, няма да я има "спирачката" на сливиците.
 - Освен това сливиците са Лабораторията на организма, където се изработва стратегията за Специфичния имунен отговор.
 - По тази причина не трябва да воюваме и срещу гнойните тапички ( крипти ) - това е мнението на преподавателят ми по Медицина - Д-р  Рангачев ДМ

 - Колкото за точното хомеопатично предписание, това става след обстойно хомеопатично интервю, траещо първия път около 2 часа.

Последна редакция: пт, 23 юни 2006, 13:38 от Alex 1

# 36
  • Мнения: 636
Под каква форма се дават лекарства по класическата хомеопатия? Гранули, тинктури.. или нещо друго? Може би въпросът не е за тук, но какви други хомеопатии има освен класическа?

# 37
Въпрос към водещия темата:

"В една от рубриките "Консултация с класически хомеопат" срещнах питане на майка на дете с церебрална парализа, което частично цитирам: "Тъкмо днес пуснах такава тема за хомеопатията, за която нищо не знам като цяло. Но съм склонна да направя консултация за моето дете. Ние сме сас хемипареза на лявата страна, с неустановен източник. Не се знае какво я е причинило. Правен ни е ЯМР, на който се видяха разлики във вентрикулите на двете половини на мозака. Ние не използваме лекарства, за да борим заболяването , а само ЛФк и физиотерапия. казаха ни за някакви зелени водорасли  , които стимулирали мозъка , но обяснението не ми вдъхна мн доверие и не ги ползвахме."

ДЦП е състояние, а не заболяване, което изисква многоцелеви, етапни, комплексни и продължителни грижи.
Съгласно научно-медицинската статистика, 80% от ЦП е поради нарушения в структурирането на мозъка от различен тип, а 20% е поради тежка кислородна травма с различна патогенеза.
Хомеопатията не се цитира във водещи научни списания и  международни конгреси по ЦП, като метод за лечение.

Би било полезно за всички, ако водещия/ата  рубриката ""Консултация с класически хомеопат" изкаже конкретно становище по възможностите на хомеопатията  и съответните механизми на въздействие при ДЦП.
Така ще имаме възможност за дискусия и разкриване на истината. "

д-р Ив. Чавдаров

# 38
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Под каква форма се дават лекарства по класическата хомеопатия? Гранули, тинктури..

 - Дават се под две форми -  гранулки или течни, но НЕ тинктури.
Хомеопатичните лекарства са разреждат многократно, обикновено 1:100 (по рядко 1:10) , като след всяко разреждане се тръскат по специален начин 100 пъти, взема се една капка и се разрежда с 99 капки дестилирана вода и т.н. и т.н.,  като след всяко разреждане се прибавят по две нули - докато се стигне до разреждания от порядъка на:
1:1 000 000 000 000 000 000 000 000  ( 10 на минус 24-та) Числото на Авогадро при което от първоначалната субстанция (в случая тинктура) не остава и една мулекула.
 - И сега следва и най-интересното! Колкото по-разредено е хомеопатичното лекарство (а разрежданията са от порядъка 1:10000...24 нули - до 1:100000.... две хиляди нули и нагоре)  - толкова по-мощно е действието му!

 - За това няма научно обяснение, но нима закона за Гравитацията не е действал и преди Нютон да го открие и формулира?...

# 39
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
...възможностите на хомеопатията  и съответните механизми на въздействие при ДЦП.

 - д-р Ив. Чавдаров, Вие сте прав, че никое лекарство, вкл. и хомеопатично, не би могло да въздейства там, кадето процеса е необратим.
 - От друга страна, като палиация би могло могло да се направи нещо, но разбира се не би било коректно да се подхранват напразни надежди, и както виждате моят отговор беше в тази насока
 
 - Колкото до зелените водорасли, те не са хомеопатично лекарство, а се водят хранителна добавка, която се разпространява от "Пирамидални мрежи" и поради това съм скептичен към такъв род търговия!

# 40
  • София
  • Мнения: 1 333
Искам да попитам какво е разреждането при нас, след като на шишенцето пише CIC 200?
До колкото си спомням лекарката каза на секретарката да донесе най-високата потенция... а вие споменавате 1:100 че е най-висока.
Това което чувах от др стаичка беше само почуквания и те стигаха  до 10 не повече ... не чух 100 тръскания ... значи ли това че не са приготвени по специален и правилен начин и че може да нямат ефект ?

# 41
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Пак повтарям  Simple Smile :
Цитат
Хомеопатичните лекарства са разреждат многократно, обикновено 1:100 (по рядко 1:10) , като след всяко разреждане се тръскат по специален начин 100 пъти, взема се една капка и се разрежда с 99 капки дестилирана вода и т.н. и т.н.,  като след всяко разреждане се прибавят по две нули - докато се стигне до разреждания от порядъка на:
1:1 000 000 000 000 000 000 000 000  ( 10 на минус 24-та) Числото на Авогадро при което от първоначалната субстанция (в случая тинктура) не остава и една мулекула.
 - И сега следва и най-интересното! Колкото по-разредено е хомеопатичното лекарство (а разрежданията са от порядъка 1:10000...24 нули - до 1:100000.... две хиляди нули и нагоре)  - толкова по-мощно е действието му!

 - С 200 означава разреждане 10 на минус 400-стотна! или по друг начин казано, разреждане
1:1 и четиристотин нули (пиша го с букви защото 400 нули ще заеме много място, нали?!)
Това разреждане - 200С, в Класическата хомеопатия го приемаме като средно Висока потенция, а 1М, 10М, 50М 100М (или СМ )- Високи потенции. 1М е разреждане 10 на минус двехилядна или 1:1 и Двехиляди нули!
 - Потенции от порядъка на 1ММ, 10ММ, 100ММ - са Свръх Високи потенции, Не се препоръчва да се дават(няма да ги намерите и в никоя аптека) Аз например не съм ги давал никога!

# 42
  • Мнения: 816
Ми хайде, тогава и аз да започна с въпросите си  Mr. Green
Лекувам голямата си щерка с хомеопатия от две години. Класическа, естествено имам предвид. Беше с астма и алергичен ринит, пиеше кортикост. по схема, и това бе причината да потърся другия начин на лечение. И слава Богу. Всичко хубаво, от тогава до сега е боледувала сериозно точно два пъти, не е пила изобщо АБ, аз станах много по-смела и изобщо....
Обаче имам питанка. В началото лекуващия ни хомеопат определи конституционалното й лекарство. Обаче от скоро го смени. Или по-скоро предписва друго такова. Т.е. картината й се смени. Това възможно ли е? Става дума за състояния  в които не е болна.
Когато за първи път смени картината детето ми се промени много. Ама наистина се промени. Отдадох го на появата на сестричето, но дали е било така? Дали просто не е било сбъркано лекарството й и то да й е подействало по този начин, доказвайки друга картина? Направи ми впечатление и че се възвърнаха някой от старите болежки, като алергичния ринит, който вече половин година не можем да преборим newsm78 ( пък с предишното лекарство от раз се оправяхме). Май ми стана твърде дълъг поста, сори за което, ама не съм сигурна дали сте ме разбрали.
Тогава, когато усетих промяната и реших, че е от лекарството на своя глава взех решение да го антидотирам и дадох на дъщеря си чай от мента ( бяха минали около две-три седмици от приема). Дали съм повлияла изобщо или не? След чая не забелязах кой знае каква промяна, но както писах по-горе се върна алергичния ринит Sad
Хайде, със здраве.  bouquet

# 43
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Драга Доротея, разбирам те мн. добре и те поздравявам че си мн. наблюдателна!

 - Детето е имало Астма, след което астмата е излекувана, но се появяват стари симптоми и "излекувания" на времето алергичен ринит.

 - Според Философията на лечебното хомеопатично изкуство, когато е дадено Точното хомеопатично лекарство, болеста започво да "излиза" по обратния ред на "влизането" и, (обикновено след Потискане от медикаменти - Кортикостероиди, антибиотици и т.н.)

 - Явно навремето Алергичния ринит е бил Потиснат и.... "вкаран" на по-дълбоко ниво - Астма!
-  сега нещата вървят по обратен ред.

   - След предписване на хомеопатично л-во, а то се предписва въз основа на най-горния - Активния "слой" и л-вото го отстрани, отдолу се активира нов слой, но вече на по-ниско ниво (по-жизнено маловажно ниво)
Пример: - Пациента има Астма и след точното предписано л-во астмата е излекувана, но "О, ужас!" - появяват се пъпки по лицето и гърдите - същите пъпки които бяхме излекували (т.е. Потиснали Wink) преди да се появи Астмата...и ако този път не Потиснем тези пъпки, те след 1 - 2 седмици сами изчезват  Grinning

 - Сега разбирате ли как "влизат и излизат" болестите понякога Grinning

 - А  Ментата не винаги успява да антидотира, особено ако е дадено точното хомеопатично лекарство  Grinning

# 44
Alex,

Благодаря за Вашия отговор.

д-р Ив. Чавдаров

Общи условия

Активация на акаунт