Искам бебе, но не знам как да му кажа

  • 3 874
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 603
Боже,от първия пост реших,че им е починало детенцето..

Егати селската драма..

И аз същото си помислих.

# 16
  • Мнения: 2 039
Оправете си първо взаимоотношенията.Детето не само няма да ги оправи ,но има опасност сериозно да ги влоши.На колко години сте? Само по думичката "бебенце" съдя че сте прекалено млади.Детето не е играчка ,а сериозен целоживотен  ангажимент.

# 17
  • София
  • Мнения: 23 093
О, боже, какви селски драми заради един спонтанен аборт в начална бременност! Почти 2/3 от приятелките и познатите ми са преминали през нещо подобно. Не се е свършил светът, особено когато си и толкова млада, съдейки по писанията ти.
Само не разбрах - свекървата от мъка ли се е пропила или си е редова пиянка?

# 18
  • Мнения: X
Ами бебето беше много желано, но пометнах в краят на вторият месец поради преработване и от там се разделихме временно, а в момента сме в безумно сложни взаимоотношения - живеем заедно, държим се като съвсем нормална двойка, но в същото време и двамата вътрешно кървим от болка, а родителите му или по-скоро майка му всеки ден е пияна и ми се обажда по телефона пияна и ме обижда сякаш аз съм виновна за станалото и е адски напрегната ситуацията, а аз пък повече от всичко на света искам бебче и просто не знам как да постъпя.

В кръга на шегата мога да напиша книга и после да направя филм за живота си, хах.

На майка му можеш просто да не вдигаш или да я блокираш.
Иначе:отношенията ви са силно влошени, и едно бебе само допълнително ще усложни и без това сложната ситуация.
Ако тайничко се надяваш, че след като забременееш, живота ви ще се върне 1 година назад и ще бъдете отново свързани и щастливи като тогава, отсега да ти кажа, няма да стане.
Това, което е било, няма да се върне.
Може да бъде по-лошо, или по-хубаво, но старото положение няма да се върне.
Та, ако искаш да си запазиш връзката, първо се постарай да успяваш да говориш за важните неща с него, а не с нас, тук във форума.
Не подобрите ли комуникацията си, и 10 бебета няма да ви "съберат".

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Връзката ви е приключила според мен. Една такава "драма" сплотява семействата, не ги разделя.
Ако искаш сама да гледаш дете, забременей.

Последна редакция: чт, 01 ное 2018, 14:28 от Глухарче

# 20
  • София
  • Мнения: 24 839
Мисля си, че точно приемането на спонтанен аборт като драма, обръща в много случаи отношенията.
Започват се едни обвинения, търсене на виновен, пък едни " кървящи от болка"............филмирания.
А, в 99% от случаите, просто ембрионът е бил нечитав и затова организмът го е изхвърлил.
Ама, върви обяснявай на зомбирани моми.

# 21
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Споделям останалите мнения. Има нещо много нездравословно в тази среда.
И аз имах спонтанен аборт във втория месец, бях разочарована, но знаех, че се случва често и не съм страдала, и за близките не беше драма. Едвам изчакахме да минат трите месеца, в който доктора каза, че трябва пазене и подновихме опитите... Наистина не разбирам в какви филми се вкарваш.

# 22
  • София
  • Мнения: 19 249
Веднъж абортът бил преди 9 месеца, т.е. януари, в друга тема пише през април и че бил грешка...
А сега де...
И всяка втора дума е "безумно"

Последна редакция: чт, 01 ное 2018, 14:16 от Cuckoo

# 23
  • София
  • Мнения: 24 839
Ох, пак ли на скучаещ недоклатеняк даваме акъл?

# 24
  • Мнения: 4 565
Мине се не мине и тръгне някоя подобна драма. 1. На колко години сте, как взехте решението за първото дете? Абсолютно сигурни ли сте, че искате да сте заедно?

2. Споделям напълно горните мнения - ако не знаеш как да обсъдиш нов опит, как въобще ще си говорите за отглеждане, възпитание, поделяне на отговорности?

3. Ако се правеше аборт просто "от преработване", сигурно българската нация отдавна да е изчезнала. Има някаква друга причина, освен ако работата ти не е свързана с постоянно висене в опасна среда с химикали, вдигане на тежко, нощни смени и стрес. Всъщност много бременности завършват с аборт първите седмици по ред причини, да се прави на такава трагедия е ненормално.

4. Нагледала съм се на двойки, които си "закрепват" връзките с мания за дете, и искат формално да бъдат "двойка" в името на децата. А че децата са нещастни и никой не си е оправил отношенията с раждане на дете - това не го мислят.

# 25
  • София
  • Мнения: 13 105
Сега и аз се зачетох в профила. Първоначално пише, че е направила аборт (оставам с впечатление, че не е бил спонтанен) в 11 г.с. през април и е било грешка, заради което са решили да изчакат до септември и да подновят бебеправенето. Сега пък казва, че е било преди 9 месеца (февруари) и е била още във втори месец (това е до 8 г.с.) и не можела да обсъжда темата с приятеля си. Много разминавания.

# 26
  • Мнения: 7 006
Аз пък се потрисам когато емрионите ги наричат "бебе"..
Особено като се замислиш,колко често жените забременяват и със следващия цикъл изхвърлят плода,щото нещо не е както трябва..И дори не разбират за тези "бремености"..
Айде,към края на самата бременност,ми е разбираемо..

# 27
  • у дома...
  • Мнения: 3 079
Биби?

# 28
  • Мнения: 980
Аз се свързах със съпруга ми след извънматочна бременност.В реанимация,там, тогава,ние решихме че ще имаме други деца.Оженихме се,две деца родих, десет години брак имаме,но сега единственото ми желание е развод.Така че, правилно са казали хората-детето след такъв епизод в живота ви,Няма да ви събере,не и ако то е единствената ви цел!Една от целите на брака е да остарееш с даден човек,не просто да си родите деца.Аз лично съжалявам,но назад не мога да се върна.

# 29
  • Мнения: 12 760
Мила chereshova, защо бебето ти е такава идея фикс? Почти всяка жена е имала спонтанен аборт, хайде сега. Не можеш да говориш с мъжа до теб на толкова важна тема? Обаче искаш бебе. Цялото нещо няма смисъл.

Чудя се наистина какво може да е обяснението за твърдението за "спонтанен аборт в 11 г.с. на 11ти април", и сегашното твърдение за спонтанен аборт 8 г.с. преди 9 месеца. Единственото смислено обяснение: струва ми се, че някои хора не си правят труда да гледат какво са писали и карат нататък, с историята, доколкото си я спомнят от предните публикации. Четете себе си, хора! Не се излагайте, два факта не можете смислено да свържете.

Общи условия

Активация на акаунт