Отношенията след раждане

  • 16 476
  • 246
  •   1
Отговори
  • Мнения: 669
Здравейте, момичета. Родих преди 6 месеца, нормално без никакви проблеми. След раждането (и малко преди това) ММ се промени много, направо на моменти не мога да го позная. Сякаш не моите, а неговите хормони се побъркаха и изпадна в някаква следродилна депресия. Бебето вместо да ни сплоти още повече, ние се отчуждихме един от друг. А е толкова желано и чакано бебе, не разбирам защо се получи така. В първите два месеца ми помагаше повече, защото беше в отпуск. После се върна на работа и тогава настъпи тоталната промяна. Прибира се, ако съм сготвила яде, ако не съм, не прави проблем яде каквото намери. Ако аз не го заговоря, не говори мълчи и гледа тв. Гушка сина си малко и отива да спи. Опитвам се да говоря, питам как е минал денят му, казва ,все същото' и толкоз. Викам , ти няма ли да питаш', казва ' ами кво да питам, нали знам какво правиш цял ден'😐. За секса направо не ми се говори. За последно "нормален" секс правихме преди 9 месеца. От 7мия месец до края на бременността отказваше, защото се сртахувал да не навредим на бебето. Опитвах се да му обясня, че при нормална бременност няма страшно, но не искаше и да чуе. Както и да е, стиснах зъби, макар че хормоните ме подлудяваха и само за секс си мислех. Месец след раждането се бях възстановила, шевове нямах и лохиите спряха след 20ти ден. През това време той пак не ме питаше как съм и кога ще можем да правим секс, но го отдадох на това, че той по принцип не обича да говори на тази тема и може би чака аз да похвана. Казах му, че съм готова и вече можем да го направим, а той ме погледна шашнато и каза, как така още е много рано и да изчакаме още поне месец да се възстановя напълно 😮. Мина още месец и се  "престрашихме" да го направим най сетне, но и двамата не изпитахме никакво удоволствие. И така до ден днешен, сексът е 2-3 пъти в месеца кратък и незадоволяващ. И по- лошото е, че близостта и споделянето ги няма. Не иска да говори и казва, че той проблем няма. Като съквартиранти сме. Караници и скандали няма, но това отчуждаване и мълчание не мога да ги приема за нормално, защото не бяхме така преди година. И така, моля за съвети какво мога да направя за да си подобрим отношенията, обичам го много и не искам да се разделяме, но ако продължава така не знам😣. Май стана дълго и объркано, но и в главата ми е така. Благодаря за отделеното време.

# 1
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Бебчо е на 6 м., има ли начин да го оставите на някой за 2-3 дена и да отидете сами някъде? Стреса е голям, и двамата имате нужда от малко почивка.

# 2
  • Мнения: 669
За съжаление нямаме такава възможност за сега. Неговите родители са в бг, а моите на 70км от нас. Той работи много, понякога и събота и неделя. Аз го разбирам, но той мен, не.

# 3
  • София
  • Мнения: 24 839
За съжаление нямаме такава възможност за сега. Неговите родители са в бг, а моите на 70км от нас. Той работи много, понякога и събота и неделя. Аз го разбирам, но той мен, не.

Нещо не ми харесва в "следродилната" му депресия.

Да не се е появила някоя мома на работния хоризонт, та и почивните дни да са му толкова натоварени?
Защото, в 90% от случаите, охладняването след раждане идва от нежеланието на жената да прави секс и от оплакванията как не искал бил да поеме домакинството след работа.
При теб не виждам такива проблеми.

# 4
  • Мнения: 7 899
Не изглеждат добре нещата. Разменили сте се наистина, сякаш той е родил, а не ти.

# 5
  • Мнения: 9 196
Според мен, трябва да направиш най-лесното. Спри с тези дълбокомислени, дразнещи анализи. Отпусни се. Забавлявай се с бебето, те са толкова сладки и смешни, като малки. Споделяйте смешните истории.

Мъжете никак не са сложни същества, колкото и да им се иска. Щом вижда тебе весела и щастлива и той ще се зарази. И нещата ще си влязат в норма.

# 6
  • София
  • Мнения: 17 773
Не изглеждат добре нещата. Разменили сте се наистина, сякаш той е родил, а не ти.
Да, време е да го наобиколиш и да започнеш да го дундуркаш емоционално, че вено се е скършил, след като е родил. Той трябва да ти е опора в първите месеци, нет и на него и да го врънкаш да те зачете като човек.
Чак такава незаинтересованост е доста обидна и унизителна.

# 7
  • Мнения: 12 725
На мен това "пошашване" на мъжа ти ми се видя познато, като прочетох, че работи много, включително понякога събота и неделя.
Имах период в живота, когато работех много, до късно, понякога в почивните дни. Резултатът дойде след няколко месеца с тежък депресивен епизод.
Мъжът ти ми се струва депресиран и преуморен. В това състояние съвсем естествено му притъмнява, хоризонтът се стеснява и няма сили и желание за нищо.
Поговори с него, не може ли да си вземе почивка, да намали напрежението. Разбирам, че сигурно ви трябват пари, но ако положението се влоши и започне да няма желание за нищо, още повече ще ви трябват пари.
Хората с депресия често не си дават сметка за състоятнието и го отричат. Не е елементарно.

# 8
  • Paris, France
  • Мнения: 13 980
Отчуждаването му и нежеланието за секс са започнали преди да се роди бебето. Пишеш, че не изпитал удоволствие. Това все едно го е писала жена. На мъжете мозъците бачкат по друг начин. Да е срещнал нова жена, за която да мечтае и която да ухажва?

Другото е да е нещо болен. Либидото при мъж не пада кой знае колко след раждането на бебе. Финансово добре ли сте? Има ли някакви страхове ако сте взели кредит за къща или обзавеждане?

# 9
  • Мнения: 669
За друга жена за момента съмнения нямам. Той в работата колежки няма. Напоследък има и проблеми в работата( с един от шефовете не могат да се понасят). Иска да я сменя, но за момента е невъзможно, тъй като имаме кредити за изплащане и финансови затруднения. Отива на работа с голямо нежелание и като се прибере мрънка, как пак го ядосал тъпият шеф. Търси си друга работа, но за да я остави трябва да намери по високоплатена, което не е лесно. Всичко ни се насъбра и умора и стрес, затова го разбирам и не очаквам от него и домакинска работа. Но защо той не ме разбира, не иска да говори, да споделя, а избира да се отдалечи и затваря в себе си.

# 10
  • Мнения: 1 436
Единственият проблем,който виждам тук, е нежеланието му за секс.За другото, което споделяш, не е чак толкова неестествено да се държи така.Може да не иска да те товари със служебните си проблеми и затова да е така затворен.Изглежда му е трудно, може да се притеснява за вас с детето.Наистина не е лошо да останете 2-3 дни сами,без бебето, за да си починете и двамата и да си обърнете внимание. Но наистина е странно, че хич не му се прави секс.

# 11
  • Мнения: 669
Единственият проблем,който виждам тук, е нежеланието му за секс.За другото, което споделяш, не е чак толкова неестествено да се държи така.Може да не иска да те товари със служебните си проблеми и затова да е така затворен.Изглежда му е трудно, може да се притеснява за вас с детето.Наистина не е лошо да останете 2-3 дни сами,без бебето, за да си починете и двамата и да си обърнете внимание. Но наистина е странно, че хич не му се прави секс.
Да, и на мен ми е толкова странно, как може млад мъж да не иска секс, а преди да забременея го правихме почти всеки ден. Опитах да поговорим, но той казва, че проблем няма а просто е изморен. Е аз също съм изморена, но ми липсва секса и имам желание.

# 12
  • София
  • Мнения: 24 839
Ти си жената- мечта, а твоя дивак идея няма........

# 13
  • Мнения: 669
Искам да споделя и още нещо, което ми се върти в главата напоследък. Той присъства на раждането и видя всичко в много близък план. Дали е възможно леко да се е "травмирал" от гледката и затова да се е изпарило желанието му за интимност? Може би вече не го привличам сексуално?

# 14
  • Мнения: 6 676
90% залагам на друга жена. 10% на депресия.
След последния коментар на авторката очаквам да се развихри ожесточена дискусия за и против присъствието на бащата на раждането.

Общи условия

Активация на акаунт