Фон дьо тен, бази за грим и перфектен тен - 30

  • 73 638
  • 760
  •   1
Отговори
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 215

Информация за базите  за грим на Smashbox от Мадам Мираж   
Скрит текст:
Smashbox Photo Finish (Original)  -Оригиналната база, основно силикони. Подходяща за по-суха към нормална кожа. Oil-free, безцветна.

Smashbox Photo Finish Light -По-лека версия на оригиналната. За разлика от нея, в по-голямата си част е вода. По-подходяща за мазна и склонна към акне кожа, по-силно матираща. Оil-free, без парабени и без аромат. Безцветна.

Smasbox Photo Finish SPF 15 & Dermaxyl Complex   -Подходяща за по-зряла кожа заради anti-aging действието си. Със слънцезащитен фактор 15. По-тежка и мазна от оригиналната версия. Самата база има телесен цвят, върху кожата (след изсъхване) е безцветна.

Smashbox Photo Finish Color Correcting Primer - Adjust (Зелена) -За коригиране на червенини. Почти прозрачна върху кожа, подходяща за всички типове такава.

Smashbox Photo Finish Color Correcting Primer - Blend (Прасковена)   -За коригиране на несъвършенства със син/лилав цвят - тъмни кръгове, вени и т.н. Почти прозрачна върху кожа, подходяща за всички типове такава.

Smashbox Photo Finish Color Correcting Primer - Balance (Лилава) -За коригиране и "озаряване" на кожи с прекалено жълти подтонове. Почти прозрачна върху кожа, подходяща за всички типове такава.
Други бази
Скрит текст:
Матиращата база на Lumene. Достъпна и върши чудесна работа - леко матира и изравнява пори и бръчки; фдт-нът се нанася по-равномерно и трае по-дълго.
Скрит текст:
База Кларинс Lisse Minute Незабавно изглажда и изпълва бръчки, прикрива пори и несъвършенства. Съдържа кухи микроперли, които привличат влагата под кожата и по този начин от вътре изпълват бръчици и линии.
Скрит текст:
И пак на Кларинс Instant-light-complexion-perfector Изравнява, придава сияние, удължава трайността на грима. Съдържа комплекс срещу замърсявания. Според някой мнения от форума не е подходяща за смесена и мазна кожа, защото идва тежка.
Скрит текст:
На Герлен Meteorites Light-Diffusing Perfecting Primer -за комбинирани, мазни кожи. Матира, коригира, придава сияние 
Скрит текст:
И пак на Герлен L'or Radiance Concentrate With Pure Gold Make-up Base  Силно хидратиращо действие, лифтинг ефект. За зряла кожа.
Скрит текст:

Фон дьо тени и Пудри
Скрит текст:
ФДТ за лятото, подходящ за суха кожа
Скрит текст:
Есте Лаудер - тониран крем дава хубава покривност, лек, хидтратиращ, дава сияен завършек, не матов, и има фактор 15. А, и мирише на краставичка

ФДТ за нормална кожа, при Т-зоната  по- мазна - Лореал -
Скрит текст:
Лек но покривен, стои много естествено, не запушва порите, добра издръжливост, и има страшно много цветове(24), не е трудно да се напасне с кожата, има фактор 17. Пудрата също е добра.
Други - База за сенки на Артдеко, База на Гош , База Clinique Pore minimazer, База L'oreal Studio secrets
ФДТ който стои естествено на лицето - Ревлон Фотореди
Скрит текст:
- много по-лек и естествен завършек. Не позволява наслояване. Започва много да белее заради физичните филтри . Има блестящи частички

Траен ФДТ, със сериозно покритие - Ревлон Колър стей,
Скрит текст:
има го в разновидности за суха, нормална и мазна кожа, повече инфо - http://www.revlon.com/Revlon-Home/collections-menu/col_ColorStay.aspx

Клиник от серията Блемиш Солюшънс
Скрит текст:
- кремест с лека пудреност,идеално покривен,слива се с кожата и стои естествено,прави я мекичка и кадифена

Минерален ФДТ/пудра - Артдеко, подходящ за смесена кожа - http://www.artdeco.de/en/cosmetics/makeup/pure-minerals/foundati … foundation-brush/

Герлен Parure Aqua Radiant Feel-Good Foundation 
Скрит текст:
- за суха кожа , хидратиращ, обогатен с минерали, 20 фактор, камбинира свойствата на изворна и морска вода, дава интензивна хидратация на кожата
Герлен Parure Extreme Luminous Extreme Wear Foundation
Скрит текст:
- за комбинирана и мазна кожа, 25 фактор, придава ватово покритие, което издържа до 8 часа

Със специалното съдействие на Мис Нели, някой трикове и хитрини при избирането и поставянето на ФДТ.
Скрит текст:
Последователността е - КРЕМ, БАЗА, ФДТ и/или ПУДРА /прахообразна, безцветна/
За поставянето на грима -  За постигане на перфектното 'платно' за останалия ви грим, основните компоненти са: Крем (по възможност с фактор), база, коректор, ФДТ, прахообразна пудра за завършек. Може да звучи много и да си мислите, че резултата ще е наклепана маска, но тайната е в количеството, техниката на нанасяне, и съобразяването на продуктите с типа кожа.
Съобразяване с типа кожа - най-общо казано, ако кожата ви е суха и си вземете продукти, подходящи за мазна, най-вероятно само ще подчертаят сухотата и т.н. Затова, колкото и да е хвален даден продукт, уверете се, че отговаря на нуждите на кожата ви.
Техника на нанасяне - много зависи от типа на продукта, гъстотата му, и какво ползвате - пръсти, тип четка или гъбичка. На кратко, експериментирайте с различни техники, с различни четки, интернет вече  предлага доста клипчета които дават добра основа. И накрая - количество. Винаги почвайте с малко, и добавяйте, само ако има нужда, като преливате много добре.  Гримирайте се на силна, равномерна светлина. С малко експерименти ще постигнете едно перфектно, издръжливо платно за останалия грим. Peace

Базата се използва за:
 - 'попълване' на несъвършенстав по кожата - бръчки, хлътнали белези, разширени пори и др.
 - по-равномерно и прецизно нанасяне на ФДТ, без да става на петна, неравномерен и т.н.
 - за да издържа по-дълго ФДТ и другият ви грим на лицето - ако ФДТ нормално примерно след 5 часа почва да прозира, да се свлича от лицето , то с база живота му ще се удължи и примерно 8-10 часа ще е перфектен (числата са произволни, всичко зависи от типа кожа и продуктите)

За коректорите - Важен е не толкова типа кожа, колкото типа коректор и предназначението. Ако се прикриват пъпки, се търсят по-гъстите и сухи коректори. За под очи, те са прекалено сухи и стоя напластено и се събират в гънките, защото там кожата винаги е по-сухичка. За това е необходим коректор с по-лека консистенция.
L'oreal Touche Magique, много добър коректор, много подходящ за под очи, консистенцията не подчертава фините бръчици, и леко озарява погледа, лесно се нанася и е траен.
Коректор за под очите Avene Couvrance Concealer Pen в бежово. Лек, покривен, не се наслоява в бръчките и стои естествено, траен и има леко жълтеещ отенък, който неутрализира синия цвят под очите. Има фактор 6. Става и за петънцата по лицето.

Загар на лицето се постига повече с бронзанти, от колкото с пудра!!!

Много полезен трик за дехидратирана кожа - повечето хидратиращи кремове 'заключват' влагата в кожата и не й позволяват да се изпари. Затова трябва да се нанасят на мокра кожа за много по-добът ефект, т.е. след душче, вместо да си попиеш лицето тогава да сложиш кремче, изтръскай част от водата и на влажна кожа нанеси крема. Ще се събудиш с доста по-хидратирана кожа

"Суха кожа" може да се използва за два различни вида кожа.Единият е  сухия тип кожа, който е сух понеже е намалено производството на липиди. Другия вид е просто дехидратирана кожа, т.е. може да е нормална, може да е мазна, но моментно да е дехидратирана поради разллични причини - лошо време, хормони, неподходяща козметика, заболявания и т.н. http://www.iwostin.bg/man.php?mode=view&id=24

Мис Нели - За лъсването - аз лично се отказах да търся супер матиращи продукти защотото не ми харесва как ми изглежда лицето матирано, не ми стои естествено...за това просто ръсвам малко безцветна пудра на Т зоната и разнасям много хубаво, така матирам където е лъснало, но останалата част от лицето остава свежа. Доволна съм от безцветната пудра на Ben Nye.

Мис Нели за Минералната пудра - тя си е ФДТ и се постига сериозно покритие с нея! Просто изисква хубава специфична четка и малко по-различна техника на нанасяне. Четката, която те слагат е с подходящата форма, но е много твърда и ако се опиташ да спазиш техниката, ще е направо болезнено. общо взето, кабуки с връх като купол ти трябва, и да е мека. Слага се с кръгообразни движения с лек натиск, нещо като да я 'набиеш" вътре в кожата, няма да запуши порите не се плашете, минерален е, точно за хора с проблемна кожа...повтаряш докато постигнеш необходимия ефект. Важното е да се разнесе и набие хубаво.

Мис Нели - За поставянето на грима - Важното е първо, хубаво кремче навсякъде, да попие много хубаво..Пробваш няколко пъти да нанесеш ФТД и гледаш какво количество изглежда добре, разнасяй и преливай хубаво, и на челото по-мъничко, не слагай около очите въобще. Аз позлвам и минерален руж и минерален бронзър отгоре и ми стои добре, просто слагай с лека ръка, изтръсквай четката първо и после минавай пак ако има нужда, така няма да стане прекалено. Аз лично, ако случайно прекаля и нямам време пръсвам малко термална вода и е 6.


1. Споделете кой е продуктът, който ползвате най-често. 2. Само един фдт ли ползвате или имате няколко различни. 3. Ако ползвате няколко, споделете кои са те и как избирате кой да ползвате

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 660
Благодаря за новата тема  bouquet
Имам 3 ФДТ-а вкъщи, но напоследък използвам само СС-то на Лумене, много се спогодихме с него.

# 2
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Ползвам доста и различни ФДТ според състоянието на кожата ми, според покритието, което ми трябва и според повода, за който го използвам.

# 3
  • Мнения: 30 865
Ползвам няколко фон дьо тена. Благодаря за темата. bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 4 203
Имам няколко ФДТ и няколко пудри. Зависи колко време имам и какъв резултат искам да постигна.

# 5
  • Мнения: 22 370
Имам няколко ФДТ и няколко пудри. Зависи колко време имам и какъв резултат искам да постигна.
И аз.

# 6
  • Мнения: 1 589
В момента редувам Севънтийн,Лумене и Ревлон за ежедневието

# 7
  • София
  • Мнения: 1 609
Благодаря за темата.
Използвам няколко фон дьо тена. Всъщност обикновено имам поне към 7 отворени, което не приемам за плюс, но все излиза нещо ново, което искам да пробвам.
Много често смесвам различни фон дьо тени, главно с цел напасване на цвета.
Кой фдт да използвам решам според това по какъв повод се гримира, каква трайност искам, какъв ефект и не на последно място - колко време за грим имам.
В момента най-активно използвам:
Chanel CC Cream,
Revolution Conceal & Define Full Coverage Foundation,
Sephora Mat Perfection,
Chanel Le Teint Ultra Tenue.

# 8
  • Мнения: 2 266
Благодаря за новата тема.Отскоро използвам течен фон дьо тен и съм доволна.Сякаш има по-добра покривност.

# 9
  • Мнения: 2 227
Имам почти всички от дрогерията, но от както имам Ланком, стана ми тотален фаворит и не ползвам нищо друго

# 10
  • Мнения: 15 198
Блaгодaря зa темaтa.
В моментa имaм 6-7 нaченaти фдт, но съм доволнa сaмо от един и ползвaм сaмо него. Моя фaворит сред тях и товa е Aфинитон. Имaм и две зaлежaвaщи бaзи.  Пудрите ми и те сa около 7 мисля, основно озaрявaщи.Тях си ги редувaм.

# 11
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 215
Eeee, момичета давайте и марките, които ползвате, не само бройката  Mr. Green
Аз в момента ползвам Герлен Аква нюд, Ревлон Калър Стей и при желание за по-голяма покривност ЕЛ Дабъл уеър.
В ежедневието съм с ББ-то на ЕЛ или СС-то на Биотерм, а понякога и един корейски ползвам.
Пудрите са ми на ЕЛ прахообразната и на Алверде.
Лятото залагам на оцветени продукти с висок фактор като Неострата 50спф и Беодерма Аква флуид

# 12
  • Мнения: X
Ползвам доста фдт-ни едновременно, изцяло в зависимост от настроението ми и остатъка от грима. В момента имам 8-9, но съм на вълна ЕЛ ДУ с повод, Guerlain parure gold когато съм с повечко грим и YSL fusion ink за ежедневието. Мнооого се точех на dermablend professional, който накрая пристигна-жълт е, но е много тъмен. Сега мисля да пробвам Armani luminous silk и да ходя блестяща зимата.

# 13
  • Мнения: 2 223
Аз спрях с фдт за известно време. Минах на бб крем с фактор на Andalou и съм доста доволна. Само с миризмата не мога да свикна,ненавиждам цинковия оксид и как мирише. За проблемни места ползвам коректор.

# 14
  • Бостън
  • Мнения: 13 309
Мерси за темата!
И аз от тези с многото отворени продукти, напоследък минимизирам грима и най-често ползвам комбинация от ББ/СС крем с фактор и/или оцветен слънцезащитен и пудра за запечатване.

Бази - Шисейдо, Боби Браун, ЕЛ
ББ - Шисейдо, Римел
Слънцезащити - Клиник, Нютроджина, Аустрейлиън Голд, Биодерма
ФДТ - Шисейдо, Шанел, ДУ/ЕЛ, Лореал, Криолан, Нютроджина
Компактни пудри - ЕЛ, Too Faced Cocoa Powder foundation
Прахообразни пудри - Rimmel, Absolute HD Banana Powder, MUFE, Clinique, La Prairie

Интересен бюджетен продукт, който купих без да имам нужда, но ми допада: L'oreal Visible Lift Blur Foundation, ползвам си го с разбирането, че не е за мазна кожа, та Т-зоната я обработвам различно/допълнително

Общи условия

Активация на акаунт