Как поддържате кожата на тялото си свежа и хидратирана?

  • 3 612
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 897
Напоследък забелязвам,че кожата на краката ми от коляното надолу е някак суха и опъната,използвам Dove за суха кожа,но явно кожата ми свикна с него и ефекта понамаля Sad
Вие как поддържате хидратирана кожата на тялото си?

# 1
  • Мнения: 1 107
Вече повече от 10 години се мажа с лосиони/кремове (почти) всеки ден, направо съм пристрастена  Embarassed
Сменила съм десетки видове и марки мазила, но май най-важно е постоянството  Wink

# 2
  • Мнения: 548
Когато усетя кожата си по-суха (обикновено зимъска), добавям по малко бадемово или друго масажно масло (от тези на Икаров) към лосиона за тяло. Щом мислиш, че кожата ти е свикнала с Dove, смени го с друг - на пазара им колкото искаш хидратиращи продукти.
Говориш за кожата от коляното надолу - ако ходиш с поли и панталони над коляното, може и слънцето (доколкото го имаше напоследък, де) да си е казало думата. Използвай слънцезащитен крем, ако прекарваш много време навън.

# 3
  • Мнения: 7 186
Мажа се с лосион винаги, макар че кожата ми не е суха. Понякога си правя и масаж с мед в банята. Wink

# 4
  • Мнения: 5 315
С лосион за тяло.Всеки път е различен.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 787
С лосион за тяло всяка вечер след баня.Последно ползвах на Дав стягащия и на Леокрема стягащ и хидратиращ.

# 6
  • Мнения: 678
 След Баня - винаги използвам Body lotion . Купувам ги по всяко време без да чакам да ми свърши предното шише...сега в момента имам 4 различни и ги сменям всяка вечер  Grinning

# 7
Мажа се с мляко за тяло. Имам голям проблем със сухата кожа на тялото.  Close
Ползвам червения лосион на тяло на Garnier, който се води за extra dry skin - друго не ми помага.  Close

# 8
  • Мнения: 2 959
Всекидневен сутрешен топъл душ, последван от хладък такъв. След това нанасям лосион в момента съм със цитрус и джинджър, а преди - на бадемово масло. И разбира се много вода през деня. Peace

# 9
  • Мнения: 678
 След баня използвам body lotion . Купувам без да чакам да свърши предното шише....дори в момента имам 4 различни видове и ги редувам .

# 10
  • София
  • Мнения: 35 893
Лосион, крем за тяло

# 11
  • Мнения: 4 806
всяка вечер след душ използвам различни лосиони за тяло

# 12
  • Мнения: 666
след душа винаги се мажа с някакви хидратиращи лосиони не използвам сапун а само душ гелове

# 13
  • Мнения: 5 877
с целувки  (ми я поддържат) Laughing

# 14
  • Мнения: 3 338
Да не забравим и редовната ексфолиация на тялото - много е важно редовно да се отстраняват мъртвите клетки, за да се поддържа кожата мека и хидратирана. Аз го правя около два пъти седмично...
Бях прочела и за ексфолииране на тялото с утайка от кафе, смесена със зехтин или друг вид масло. Не съм го пробвала, но звучи много добре thumbsup
И моята кожа е суха, така че лосиони не използвам no
Само млека и кремове за тяло. Ежедневно - след баня/ако остане време newsm64/

# 15
  • Мнения: 5 475
С лосион за тяло.Всеки път е различен.

И аз така,обикновено след къпане!  Peace

# 16
  • Мнения: 3 372
Ползвам само душ-гел, без сапун.....много ми изсушава кожата. После задължително се мажа цялата /само гърба не си мажа, защото не го достигам Wink/  с лосион за тяло - в момента на Avon от серията Naturals с лилия. Ако не се намажа кожата ми започва да се лющи......ужас е Sick

# 17
  • Мнения: 1 243
Душ-гел и ексфолиране с кафе по време на душ,а след това лосион за тяло.Напоследък така ме мързи,че си взимам от Ейвън едни пръскалца уж за хидратиране и подхранване на кожата,които са като дезодоранти,но ми се струва,че само си миришат хубаво и нищо повече! Sad

# 18
  • Мнения: 35 988
Душ-гел и ексфолиране с кафе по време на душ,а след това лосион за тяло.Напоследък така ме мързи,че си взимам от Ейвън едни пръскалца уж за хидратиране и подхранване на кожата,които са като дезодоранти,но ми се струва,че само си миришат хубаво и нищо повече! Sad

всичките им пръскала за тяло са със спирт и постигаш обратен ефект

лосион за тяло след баня или преди лягане, ако съм пропуснала
при нужда - също
епилаторът определено помага за изсушаването на кожата, за това мацам здраво  Laughing

# 19
  • Мнения: 1 986
 по-добре използвай мляко за тяло,отколкото лосион-в него се съдържа алкохол,който допълнително обтяга кожата Wink

# 20
  • Мнения: 5 103
На Clarins хидратиращият лосион невероятен е.

# 21
  • Мнения: 8 917
С балсами - Нивеа и Дав Peace

# 22
  • Мнения: 880
може да пробваш с бебшкото олио на Johnson's аз имам същия проблем,но като си сложа вечер на влажна кожаефектът е много добър

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 252
В банята задължително с душ-гел, редувам ги най-различни. Да, ползвам и ексфолианти за тяло.
След това с мляко за тяло.

може да пробваш с бебшкото олио на Johnson's аз имам същия проблем,но като си сложа вечер на влажна кожаефектът е много добър
Това също е много добро  smile3521

Последна редакция: чт, 15 юни 2006, 16:37 от Kalinka Malinka

# 24
  • София
  • Мнения: 9 452
Всички говорят за мазила, балсами, лосиони, а никой за ексфолиране. Май само 1-2 се обадиха. Wink
А основният проблем на краката под коляното, в частност сухотата, идва от недостатъчното ексфолиране в тази област.
Доброто ексфолиране там помага за отстраняване на мъртвите клетки и обновяване на кожата.
Мазането и хидратирането идва чак на края, когато кожата е обновена и добре подготвена да поеме съставките на млеката и лосионите за тяло. Wink

# 25
  • Мнения: 693
и при мен кожата на краката предимно от коляното надолу е много суха и ползвам крем Divine на Орифлейм има и такъв парфюм крема мирише страхотно много е лек и попива бързо но кожата става много мекичка подходящ е и за лятото когато ако крема не ми е попил чуствам кожата си мазна и в жегите това ми действа ужасно а този крем попива идеално все пак зависи от кожата но на мен ми действа супер

# 26
  • Мнения: 6 615
Хидратиращи Душ гелове ексфолиация един път седмично и ежедневно мацане с лосион или крем.
Може и масажно олио както са посочили по-долу.

# 27
  • Мнения: 870
Ползвам само душ гелове, различни видове, веднъш седмично ексфолииращ душ гел( в момента на Ейвън Exotic Beaches). След баня бебешко олио или лосион за тяло (Dove, Cottage или Nivea).

# 28
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
 Мойта кожа също е много суха, но се оправя с бебешките масла за тяло. А когато положението трагедия - дефламол #Crazy

# 29
Това с Дефламола ми хареса. Иначе аз съм трагичен случай през зимата - толкова ми изсъхва кожата,че чак се цепи до кръв. Казаха ми,че имам студова алергия, но не съм убедена,че е така поради много причини. Исках да кажа,че продуктите на Себа Мед много ми помогнаха - още с първото намазване - сякаш ми смениха кожата с чисто нова - използвах серията с Фито - стероли. Но съм ползвала и серията която е просто за суха кожа и също е невероятна. Използвала съм мляко за тяло и имиващите емулсии към съответната серия.

# 30
  • Мнения: 398
Масло за тяло и лосион за тяло.

# 31
  • Мнения: 1 645
Купила съм си бебешко олио на Бюбхен.
Само то ми действа най добре на кожата.

# 32
  • Мнения: 899
Ексфолиране - с нещо купешко или по-често с утайка от кафе, масажи с разни масла и като основно мазило - крем за тяло на Авен - една голяяяяма разфасовка. Също така с олиа разни, но ме дразнят, че попиват бавно.

# 33
  • Мнения: 4 621
Мажа се с лосион за тяло

# 34
  • Мнения: 4 473
Ползвам душ гел. Два пъти седмично и ексфолиант. След баня нанасям крема на Ейвън на дупе и бедра, а на останалите части стягащият лосион на Леокрема.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
продуктите на Себа Мед много ми помогнаха - още с първото намазване - сякаш ми смениха кожата с чисто нова - използвах серията с Фито - стероли. Но съм ползвала и серията която е просто за суха кожа и също е невероятна.

Продуктите на Себа Мед в аптеките ли се предлагат и на какви цени са?

# 36
В аптеките се продават. За цените не мога да кажа защото цени не помня - просто ги забравям. Но продуктите им са по евтини от тези на Юсерин ако не се лъжа - като ориентир. Сравнително по-евтини са от другата медицинска козметика, но много ми помогнаха.

# 37
  • Мнения: 27 524
Да ти кажа честно и аз имам подобен проблем. Всеки ден се мажа след душа си и кожата под колената винаги си ми стои суха след няколко часа. Та май не е от лосиона. Решението при мене, че си мажа краката два пъти на ден и така е ок  Peace

# 38
  • Мнения: 5 475
На Clarins хидратиращият лосион невероятен е.

 Peace и аз съм  му почитател!

# 39
  • Мнения: 490
Мажа се с лосион винаги, макар че кожата ми не е суха. Понякога си правя и масаж с мед в банята. Wink
сподели моля те какъв е този масаж с мед,заинтригува ме

# 40
  • София
  • Мнения: 10 858
Моята кожа също е доста суха от коляното надолу, въпреки че през ден я екфолирам с утайка от кафе, а в деня, в който не я ексфолирам се къпя с душ гел на Дав - екфолиращ. Принципно убожавам екфолирането като техника, и за лице и за тяло. Открих за себе си, че освен млека, лосиони имазила за тяло трябва да включвам и кокосово масло /на Икаров/, като мазило, веднъж на ден. Кожата става просто неузнаваема Peace С нито един лосион за тяло не може да се постигне този ефект.

# 41
  • Мнения: 7 186
сподели моля те какъв е този масаж с мед,заинтригува ме

Ето тук писах вчера.

# 42
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Бебешко олио! Кожата става копринено мека! ...в момента ползвам на Джонсън.

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Бебешко олио! Кожата става копринено мека! ...в момента ползвам на Джонсън.

Много ми е мазно това бебешко олио. Попива ли добре (сега лятото) и не омазнявали дрехите?

# 44
на моята суха кожа бебшкото олио въобще не ми помага. А дерматоложката ми каза за бешкото олио на Джонсън и подобните там,че дразнят кожата и на бебетата та да спра да се мажа с тях защото нямало да ми помогнат и се оказа права.

# 45
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
........продуктите на Себа Мед много ми помогнаха - още с първото намазване - сякаш ми смениха кожата с чисто нова - използвах серията с Фито - стероли. Но съм ползвала и серията която е просто за суха кожа и също е невероятна. Използвала съм мляко за тяло и имиващите емулсии към съответната серия.

Снежна Кралице Wink, днес от аптеката ми дадоха каталог на продуктите на Себа Мед, защото доставяли продуктите им само по поръчка.
Каталога е много малък, предлага продукти: почистващи, за косата и грижа за кожата.
Не видях тази серия, за която споменаваш Фито - стероли?

Почистващите продукти са:
- Миещо блокче (сапун)
- Течност за измиване на лищце и тяло
- Измиващо масло за тяло
- Освежащ душ гел

Грижа за кожата:
- Балсам за ръце и нокти
- Овлажняващ лосион за тяло
- Мляко за тяло
- Овлажняващ крем

Моята кожа не е трагичен случай, но е суха и искам да си взема овлажняващ душ-гел и лосион или мляко.
Да ме насочиш към правилните продукти?

# 46
  • Мнения: 811
И аз след баня задължително се мажа с лосион за тяло. Без да се намажа определено ми е некомфортно. Имам 4-5 лосиона в момента, купувам щом някой лосион ми хареса или е нов на пазара и съм любопитна дали ще е хубав. Редувам си ги кой както ми падне, според аромата им и моето настроение  Simple Smile

# 47
Тези продукти с фито -стеролите наистина ги няма във всички каталози на Себа Мед, няма ги и в повечето аптеки в  София. Аз си ги поръчах в аптеката на Плиска- от другата страна, не от към страната на хотела. На другия ден ги получиха и си ги взех. Иначе ползвам Face &Body Wash(течност за измиване на лице и тяло) и Body Milk(мляко за тяло)- за суха кожа - те не са с фитостероли, но много добре овлажняват кожата, само,че това мляко за тяло ее малко по-мазно и за тия жеги е малко по-дискомфртно. Тези с фитостеролите са много леки - не мазнеят, попиват веднага,овлажняват кожата перфектно, ароматът им е страхотен, но никъде в София не ги намерих - само в тази аптека и то си ги поръчах. 

# 48
Само да добавя,че тази измиваща течност за тяло и лице е страхотна - много е икономична, няколко капки са достатъчни за тялото, за лицето 1-2 капки и почиства кожата на лицето страхотно - моята кожа на лицето е смесена и по-скоро чувствителна. Тази течност нито я изсушава нито я омазнява, много съм доволна.

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Иначе ползвам Face &Body Wash(течност за измиване на лице и тяло) и Body Milk(мляко за тяло)- за суха кожа - те не са с фитостероли, но много добре овлажняват кожата, само,че това мляко за тяло ее малко по-мазно и за тия жеги е малко по-дискомфртно. Тези с фитостеролите са много леки - не мазнеят, попиват веднага,овлажняват кожата перфектно, ароматът им е страхотен, но никъде в София не ги намерих - само в тази аптека и то си ги поръчах. 

Хм, аз съм от Бургас. Ще попитам в аптеката дали могат да ми поръчат продуктите с фитостероли.
Аз си мислех, точно за млякото за тяло и освежаващия душ-гел, но щом казваш, че мазнее млякото, дали да не пробвам овлажняващия лосион - ползвала ли си го?

# 50
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Вече повече от 10 години се мажа с лосиони/кремове (почти) всеки ден, направо съм пристрастена  Embarassed
Сменила съм десетки видове и марки мазила, но май най-важно е постоянството  Wink

И аз така, макар че вариантът на Анда ми харесва най-много.  smile3521

# 51
  • Мнения: 660
Когато усетя кожата си по-суха (обикновено зимъска), добавям по малко бадемово или друго масажно масло (от тези на Икаров) към лосиона за тяло.

 Peace

# 52
Извинявай, разсеяла съм се и не съм видяла,че си от Бургас. Не съм ползвала овлажняващия лосион.

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Извинявай, разсеяла съм се и не съм видяла,че си от Бургас. Не съм ползвала овлажняващия лосион.

Няма проблем, благодаря все пак за инфото  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт