Трудно ли се създават приятелства в големите градове?

  • 2 765
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12 626
Аз пък съм родена в София, живяла съм и в чужбина, и в много по-голям град, и в по-малък и не виждам разлика за създаване на приятели. Зависи от човека и къде ги търси тези приятели. Хората ми се струват просто хора, независимо къде, като ги има всякакви навсякъде.

Обаче в групи по планинарство, както казва Автора, наистина се създават чудесни приятелства, независимо на колко си години и от къде са хората. Предполагам, че е така и в други групи с общи интереси.

# 16
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Нямам проблем с приятелствата в София и аз. Освен това, участвам във форум по интереси и от там са ми повечето приятели и контакти, също и с колеги общувам много. Дори и от тук, от форума, си намерих приятелки. Чак се чудя, как от почи 2 милионен град да не може човек да си намери обкръжение, в което да се вмести.

# 17
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Аз мисля,че е много по-лесно да създадеш нови приятелски отношения в по-големия град,отколкото в по-малък.
В по-големия град имаш по-голям избор,по-голяма възможност за нови контакти..

# 18
  • Мнения: 24 115
Чак се чудя, как от почи 2 милионен град да не може човек да си намери обкръжение, в което да се вмести.
Ако човек не е контактен или се пази от разочарования, или има прекалени очаквания/ изисквания...
Най-естествено се създават приятелства покрай хоби, спорт, общи интереси

# 19
  • Мнения: X
Ама недейте да сравнявате хората родени в София и другите, дошли на по-късна възраст. Разбира се, че ако си роден в София, имаш приятели и от детската градина още:smiles:.
Аз отидох да живея в там на близо 30 г. и ми беше много трудно. Бях завършила и училище и университет в друг град, първоначално не работех. Имах малко познати от преди, няколко приятели намерих на езиков курс, който записах. Не мога да скрия и огорчението си от някои подхвърляния " вие там, от провинцията...". Дори се стигаше до "шегички" от сорта на това, че по трамвайните релси не течал ток, къде бил ЦУМ, Народния театър, обувките не се оставяли на стълбището...Това при положение, че идвам от центъра на Бургас, не от гората. С течение на времето си намерих средата, но се наложи пак да се върнем в Бургас и така...Наистина, в който и град да отидеш е трудно да се адаптираш, ако си над 25, учил си другаде. Тези, които отиват на 18, студенти, имат равен старт с другите, групират се по-лесно. А и колкото е по-голям един град, толкова по-отчуждени са хората, така е навсякъде по света.

# 20
  • Мнения: 580
Зависи от обкръжението. В големи градове имаш по-голям шанс да срещнеш хора със сходни интереси. Аз от София имам добри впечатления от повечето хора, но не съм живяла там. Но в София за нищо на света не искам да живея. Точно тези, които мислят хората от провинцията за пещерняци, ме отвръщават. И са измени, когато кажа, че не искам да живея в София. Но се обиждат и като чуят защо (познават се в описанието).

# 21
  • София
  • Мнения: 575
Според мен възрастта и пола имат значение. Аз съм родом от София, но въпреки това най-трайните ми приятелства съм ги създала като ученичка. Имам познати в работата, но нямам близки приятели от нея. Дори в малък град може да е трудно, ако човек е по-стеснителен. Не всеки във фитнеса или в работата си търси нови приятелства, а и невинаги остава време човек да се сприятелява там. Повечето хора си имат създаден приятелски кръг  извън работата и хора, с които общуват и си пият кафето и не допускат лесно нови хора до себе си.

# 22
  • Мнения: 3 604
Според мен много хора бъркат  приятелство с познанство.Като създавате толкова мн приятелства може ли да разчитате на всички по всяко време?Моите  приятели са повечето  от детството ми до сега.Живея в София от доста години  запознанства много приятели 2 3ма.Даже ми прави впечатление покрай нашите деца на площадката е същото,запознанства много ,интереси също и всичко приключва  до там.

Общи условия

Активация на акаунт