Запушен нос

  • 5 194
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 350
Здравейте мами! Момиченцето ми е на 1 и 2 месеца. Цяла седмица беше с хрема сополи те и вървяха на вода, слагах капки виброцил и ф. Разтвор тонимер - НЕ МИНАХА. Отидохме на педиатър казаха ни подути сливици и зачервено гърло, и писаха ни азатрил антибиотик и капки за очи които да слагам в носа... Ефект май никъкав.. И аз немога да разбера като цока залъгалката си задържа дъха след това поема тежко на какво може да се дължи това от носелето сега не излизат секрети. Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 9 196
Може да не излизат и пак да е запушен. Капвай някакъв изотоничен разтвор, по 1 капчица в ноздра, за профилактика и отпушване. От тези за очи, които си му слагала, кой знае как му е изсъхнала и спечена лигавицата ...

# 2
  • Мнения: 350
Предложение за нещо наистина ефикасно да капвам

# 3
  • Мнения: 9 196
Предложение за нещо наистина ефикасно да капвам


Ами всички разтвори изотонични отпушват, без да вредят и да изсушават. Ако има нещо в нослето - или го изкихва, или го преглъща. Може и аспиратор да ползваш, но обикновено няма нужда. Казах капки, защото те не стресират детето, като спрея. Най-известното е Салин, Куикс, Носал. Каквито и да са, само да са изотонични разтвори. Пробвай по една капчица в ноздра.

# 4
  • Мнения: 944
Сега минахме през такъв ад. В продължение на месец и нещо синът ми (2г и 3м.) беше с ужасна хрема и запушен нос, лекарката изписа какви ли не глупости, цял месец капах Ксилометазолин, плюс три пъти един след друг антибиотични капки които са очни по принцип (Офтакуикс и Макситрол). Без никакъв ефект, даже положението стана по-зле. Един жълто зелен сопол.... Сменихме лекаря и той се хвана за главата като му казах какво "лечение" сме направили... Каза само със солен развор и с изотоничен ако му е запушено нослето. Сега така процедираме и има определено подобрение, поне диша нормално и нощем спи спокойно само с тези капки. Аз използвам Куикс - физиологичен разтвор и от този спрей с водораслите.
Иначе такива рани има на нослето сега от всички тия неща, просто нямам думи.... Чудя се с какво да го мажа и как да заздравеят по-бързо. Cry

# 5
  • Мнения: 9 196
Куикс е хубав, чист разтвор, абсолютно никакви странични ефекти. Антибиотичните и другите лекарствени капки, наистина правят ранички, направо горят нослето отвътре, жалко че ги изписват на толкова много деца.

# 6
  • Мнения: 350
Аз слагах тонимер но като чели повече се запушва, капвам и лайка

# 7
  • Мнения: 944
И аз вече ще си имам едно на ум!
Наистина силно препоръчвам тия спрейчета на Куикс, не капете от тия силни капки на детето... Страшно агресивни са и няма смисъл поне според мен и след това, което видях и преживяхме...

# 8
  • Мнения: 9 196
Тонимер е за по-тежки случаи, той е хипертоничен, не изотоничен и изсушава лигавицата много силно. Не става да се ползва често и прави бели понякога. Аз на себе си например съм слагала хипертонични, ми то направо, все едно ти е пълен носа с пепел, много е тегаво.

# 9
  • Мнения: 944
Аз слагах тонимер но като чели повече се запушва, капвам и лайка
Тонимер това не е ли солен разтвор? Той няма как да отпуши, поне при нас не се получава. Аз пръскам за да почистя поне малко секретите, като впръскам и те излизат или ги смуча с помпичката.

# 10
  • Мнения: 350
Да педито ми каза да впръсквам от него

# 11
  • Мнения: 11 905
Ксилометазолин се ползва 3-5 дни, защото води до привикване и оток на лигавицата. Вземете секрет от носа и направете антибиограма.

# 12
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 405
Може да пробвате да наажете ноздрите отвътре с мед вечерта преси лягане. Обикновено изкарва всичко отвътре.

# 13
  • Добрич
  • Мнения: 933
Изотоничният и хипертоничният разтвор втечняват секрета и той трябва да се изкара от носа.Тъй като детето още не може да си духа носа,се издърпва с атспиратор.След това се капят всякакви други капки.

# 14
  • Мнения: 944
Ксилометазолин се ползва 3-5 дни, защото води до привикване и оток на лигавицата. Вземете секрет от носа и направете антибиограма.
Вече взехме, нищо не излезе. Утре смятам пак да пуснем, но на друго място.

Общи условия

Активация на акаунт