Глупав въпрос относно покана РД

  • 1 456
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Ами извинявам се за глупавия въпрос, но сте ми другарчета и ще ви попитам Laughing, пък дано стигнем до консенсус.
Онзи ден Цвети донесе покана за РД от детенце от тяхната градина. Не го познавам, нито познавам родителите. РД ще е у тях - адресът е описан в поканата. Та се чудя как се очаква да постъпя - да оставя детето и да го взема след известно време или поканата включва и мен? Ако РД беше в детски клуб бих оставила детето т.к. там има какички, на които работата е да се занимават с децата. Но на домашен РД не знам дали е редно да оставям детето само - все едно натрапвам отговорността за него. Но пък в другия случай натрапвам моята персона... Та как мислите? Става въпрос за 5 г. деца. И аз предпочитам да не присъствам.
И още нещо: горе-долу каква е сумата, за която купувате подаръци?

# 1
  • Мнения: 5 877
Ами... няма ли как да се обадиш на майката на рожденика или на други поканени? Практиките май са различни.
За подаръка - купувам нещо за двайсетина лева, като се водя от любимите играчки на детето. Има сума ти хубави книжки и играчки на тази цена, че и по-ниска, докъм петнайсет.

# 2
  • Мнения: 3 342
Ами, мисля, че на място ще можеш да прецениш...
И аз така се чудих преди месец, когато Дани беше поканен на рожден ден на две дечица от неговата група... С родителите просто се поздравяваме... Отидохме на рождените дни и видяхме, че и на двата бяха предвидени маси специално за родителите, така че останахме. Малко беше конфузно в началото, но общи теми покрай децата винаги се намират...
А лично аз сумата, която отделих за подарък на хлапенцата, е по около 15 лева за дете. Нямам представа достатъчно ли е... newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 3 421
 А не познаваш ли някой от другите поканени за да попиташ родителите какво да правите?
Аз си мисля, че са предвидили поне по един родител все пак да придружава детето.
Аз правих една година на Креми рожден ден в къщи и майките ги сложих в кухнята да си пушат и пийват, а децата си играеха в хола.

Подаръците за детски рожден ден купувам като се въртя около сумата 15-20 лева плюс  букет за майката. Може и да е малко, но аз толкова отделям за детски рожденни дни(не говоря за много близки деца на наши приятели и роднини, а тези масовите покани от детската градина. Като твоята - където не познаваш никой). Повечето ми познати също така процедират.

# 4
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Ами... няма ли как да се обадиш на майката на рожденика или на други поканени? Практиките май са различни.
За подаръка - купувам нещо за двайсетина лева, като се водя от любимите играчки на детето. Има сума ти хубави книжки и играчки на тази цена, че и по-ниска, докъм петнайсет.
newsm10 И аз така  Simple Smile

# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Скоро и аз бях в такава ситуация. Майката ми взела номера на мобилния от ДГ и ми се обажда, а аз не знам дори детето й кое е (ставало на 6 г.) newsm78 Купих една книжка на Дисни (6 лв.) и нещо сладко още имаше... Отидохме на адреса, децата веднага се заиграха, а родителите бяха в съседна стая. Не познавах никой от тях до момента. Постояхме около 2 часа и си тръгнахме. После върнахме поканата (на рожденния ден на Александра).

# 6
  • Мнения: 270
Информирай се преди това,за да не изпаднеш в конфузна ситуация.А относно подаръка,можеш да купиш някоя играчка или примерно детско комплектче за хранене на Дисни.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 242
Детенцето е от друга група т.е. не познавам родителите и няма как да се информирам май...
На предишния РД, на който бяхме в Софияленд, една мама, с която се засекохме на входа, каза, че няма да е удобно да останем и се оказа права. Когато попитахме кога да си вземем децата, ни казаха точен час и не стана въпрос да оставаме. Явно ще трябва да се ориентирам на място, но предполагам домакините от учтивост ще ме поканят, а т.к. ще съм на входната врата, няма да знаем дали има и други родители Laughing.
И аз съм се ориентирала за подарък на стойност около 15 лв + букет.

# 8
  • Мнения: 5 877
Вземи от директорката телефона им.
Можеш да започнеш така: "Извинявайте, ама имам... един глупав въпрос относно..."  Laughing

# 9
  • София
  • Мнения: 7 242
Направо да препратя линк от темата Grinning

# 10
  • Мнения: 3 342
Направо да препратя линк от темата Grinning

Най-добре Joy

# 11
  • гр. София
  • Мнения: 69
Сп. мен деца на тази възраст чудесно се заиграват без да им "светим". Все пак ще има родител, к. да се намеси при нужда. От др. страна това е сгоден случай да опознаеш хора ,с к. нямаш време да се заговориш. Сигурно са предвидили повечко местенце. Лично аз " си умирам от притеснение на такива мероприятия и предпочитам да се изнеса". Харесвам всички занимателни игри на Равенсбургер- дъщеря ми им вади душичката поне по година.

# 12
  • Мнения: 3 153
Ние засега ходим по РД само на 1 и 2 годишни, които са в разни детски клубове и основната покана всъщност е за нас, но предполагам, че когато са на 5 години е по-нормално да е покана само за детенцето. Иначе за подаръците-или се обединяваме няколко човека за нещо голямо и даваме по 20 лв., или всеки самосиндикално пак с не по-малко от 20.

# 13
  • Мнения: 2 274
   Да ти кажа как беше на нашия РД и как по принцип процедира нашия тати  Mr. Green! На РД на моят син една част от родителите останаха, друга си тръгнаха, защото имали работа! Когато приключи бурната част от купона и всички започнаха да се разотиват, звъннах на другите родители да дойдат за децата си! Съответно ние също ходим по РД, но понеже аз съм с проблемна бременност, тази година тати води малкия на РД! Но понеже тати никого не познава, оставяше малкия и после му се обаждаха кога да отиде да го вземе! Така 3 РД до момента  Mr. Green! Става въпрос за 7-8 годишни деца! Подаръците са от порядъка на 20 лв.!
   Все пак нищо не ти пречи да ги попиташ! Но си мисля че всеки родител, който организира РД на детето си, е съобразил и присъствието на някой от родителите!
   Весел купон!  bouquet

# 14
  • Мнения: 2 700
Действително най-добре е да се ориентираш на място. На врата попитай кога да дойдеш да я вземеш и те или ще те поканят настойчиво или ще ти кажат точен час.
За подарък 15 лева + цветя смятам, че е достатъчно, имайки предвид, че не познаваш добре детето. Аз лично правя по-големи подаръци на деца и родители, които познавам.

Общи условия

Активация на акаунт