Запушен нос

  • 2 618
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 281
Има ли  и други бъдещи мами, които страдат от запушен нос? Моят се запушва всеки ден следобяд, към вечерта става вече непоносимо, а през нощта се отпушва. И  така почти всеки ден, от месеци.
А вие как се справяте с този проблем?

# 1
  • София
  • Мнения: 117
Здравей, мила!

Споделям, но моя се запушва предимно сутрин и вечер преди лягане.. като се започне една хрема, кихане и сърбеж в ушите и носа е нещо страшно. Не се притеснявай, ходих на УНГ и ми казаха, че тъй като жлезите се увеличават е нормално. Пий чай от лайка, мента, случи лукчета.

# 2
  • Мнения: 580
Можеш да си вземеш от аптеката спрей за нос. Нещо от рода на солен разтвор. Само кажи, че си бременна.

# 3
  • Мнения: 425
Да! При мен се случва през ноща докато спя, събуждам се до тоалетна и след това не мога да заспя поради запушеният нос.. неприятно е.

# 4
  • Мнения: 540
Да! При мен се случва през ноща докато спя, събуждам се до тоалетна и след това не мога да заспя поради запушеният нос.. неприятно е.




Аз съм и продължавам да ползвам ксилофарм или ксилометазолин.От дете съм постоянно с запушен нос .Ползвам без да се замшслям  .

# 5
  • Мнения: 166
От 3 месец някъде съм с денонощно запушен нос. Ужасно е.  Сега съм в 8. Не съм спряла да ползвам Муконазал. Само това помага. Пробвах какво ли не, хомеопатия пих-няма оправия Sad Надявам се след раждането нещата да се оправят

# 6
  • Мнения: 10 874
Има ли  и други бъдещи мами, които страдат от запушен нос? Моят се запушва всеки ден следобяд, към вечерта става вече непоносимо, а през нощта се отпушва. И  така почти всеки ден, от месеци.
А вие как се справяте с този проблем?
Хубаво е да обсъдиш с лекаря си тези неща, защото не всяко нещо, приемано по време на бременност, е безобидно.  Като безопасни се препоръчват единствено промивките с морска вода (например Стеримар) или физиологичен разтвор, но не знам доколко са ефективни.

# 7
  • Мнения: 3
И аз го имах този проблем със запушения нос. Отделно не можех да си поема дълбоко въздух. Ходих на какви ли не лекари и специалисти. Един даже ми каза, че си въобразявам. Един ден се заговорих с една доцентка по стоматология, моя позната. Тя видя, че въздишам, защото не мога да си поема добре дъх и ми каза, че имам интеркостална невралгия. Това се е породило от липсата на витамин В. Започнах да пия В комплекс в продължение на месец. После минах на мултивитамини. Не съм допускала, че липсата на витамини може да причини такова нещо. Мислех си,че се храня разнообразно. Явно храната, която ядем днес не е качествена. Сега се чувствам добре и редовно пия витамини, но правя и почивки от по един месец на всеки три.

# 8
  • Мнения: 397
Има ли  и други бъдещи мами, които страдат от запушен нос? Моят се запушва всеки ден следобяд, към вечерта става вече непоносимо, а през нощта се отпушва. И  така почти всеки ден, от месеци.
А вие как се справяте с този проблем?
Хубаво е да обсъдиш с лекаря си тези неща, защото не всяко нещо, приемано по време на бременност, е безобидно.  Като безопасни се препоръчват единствено промивките с морска вода (например Стеримар) или физиологичен разтвор, но не знам доколко са ефективни.
Цялата първа бременност изкарах с детски Ксилометазолин, след като обсъди с лекар, разбира се. Но аз съм с медикаментозен ринит и нямам никакъв друг вариант да дишам Sad Слава богу, малката е на 2,жива и здрава. Обясниха ми, че капките действат локално и реално няма как да достигнат до бебето. Сега съм бременна за 2ри път и историята се повтаря...

# 9
  • Мнения: 778
Мога да дам своя опит в борбата със запушен нос. Пробвайте препарати с манитол,  като Наривент.  За тези, които се притесняват,  манитола е безобиден. И много важно е каквото и да слагате в носа да НЕ издухвате,  защото това кара лигавицата още повече да набъбне. Впръсквате Наривент или морска вода или там друго и го оставяте излишъка сам да си изтече от носа, без издухване.  Пробвайте и пишете за резултата.

Общи условия

Активация на акаунт