Миризма от куче-как да я предотвратим?

  • 10 035
  • 77
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 765
И аз имам 2 кучета. Вкъщи се чисти всяка седмица по един два пъти. Чисти и пак мирише. Къпем ги кучетата редовно. Нямат възпалени анални жлези. А да отговоря как ми замирисват дрехите...просто като ги гушна като се прибера. Не знам дали е това причината, но пак повтарят, че ми миришат дрехите. Все пак благодаря за отговорите!
Чувала съм, че при проблем с ушите на кучето може да се появи миризма дори и в апартамента. Или ако кучето е мъжко и не е кастрирано. Нашата е женска, не е кастрирана, но няма миризми и си ухае прекрасно.

# 31
  • Мнения: 116
Досега не съм влизала в къща в която има куче или котка и да не ми мирише/ аз нямам/. Аз си мисля , че вие сте свикнали и затова не ви мирише.
Аз не съм казвала нищо, защото ми е неудобно, за мен би се счело за лошо възпитание и биха могли да се обидят, но аз винаги усещам миризмата.
Да си кажа честно, съгласна съм с този пост.

# 32
  • Мнения: 11 336
Досега не съм влизала в къща в която има куче или котка и да не ми мирише/ аз нямам/. Аз си мисля , че вие сте свикнали и затова не ви мирише.
Аз не съм казвала нищо, защото ми е неудобно, за мен би се счело за лошо възпитание и биха могли да се обидят, но аз винаги усещам миризмата.
Да си кажа честно, съгласна съм с този пост.

Напълно съм съгласна! Всяка къща си мирише по собствен начин, а когато има куче си има миризма на животно. Колкото и да чистиш и проветряваш то си маркира стени, дивани и столове. В някой къщи и без куче си има много тежки миризми, които сякаш пропиват в хората. Особено като има възрасни хора.

# 33
  • Мнения: 7 776
Ако кучето "маркира", значи няма хигиенни навици. Нито стените, нито дивана ми мирише, защото кучетата ми знаят,че навън се пишка и ми показват, когато им се излиза.

# 34
  • Мнения: 3 944
Куче нямам, имам приятели с кучета, както и съседи. Никога не съм усещала миризма на куче, нито пък съм виждала косми по дрехите им. В домовете им също не мирише.
Има нещо сбъркано в постоянното маркиране, не мисля, че това е общият случай.

# 35
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Цитат
Колкото и да чистиш и проветряваш то си маркира стени, дивани и столове. В някой къщи и без куче си има много тежки миризми, които сякаш пропиват в хората. Особено като има възрасни хора.
Ако едно здраво куче прави това означава, че кучето не е научено , че къщата не е тоалетна и грешката е изцяло в стопаните му.При всичките препарати и ароматизори на пазара миризмата може да се избегне нацяло.Къпане, проветряване, използване на ензими и няма да има следа от миризма.

# 36
  • Мнения: 11 336
А бе вие нали имате животни, как така не знаете, че маркирането не е само с пикаене?  Laughing

Защо мислите котките ви се търкат тук и там, а и кучетата го правят? Маркират! Маркират и вас.

4. Котката се отърква в краката на стопанина, за да го маркира като своя собственост Много е мило любимото ви коте да ви се отърка в краката, щом се приберете, нали? Да, по този начин котката демонстрира привързаността си, но и ви маркира като своя собственост с помощта на жлезите на муцуната си. Опашката и лапите на котката също носят миризмата на тези жлези, така че котката оставя следи на всяка своя стъпка. Поради същата причина котките се отъркват в стопанина си, след като той е взел душ.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 567
Дорис, котките маркират по този начин, но не и кучетата.

# 38
  • София
  • Мнения: 8 348
Дори и да маркираткотките, това маркиране не отделя миризма.
Кучетата имат специфична миризма от козината, но не всички и не ако се къпят редовно.
При котки мирише от тоалетната им, ако не е подходяща ине се почиства редовно.

Случвало ми се е да отида до съседи и да ми отвори мъжа, лъхва ме една страшна, мускусна миризма от която направо ми става лошо. Човека не е мърляв, даже напротив, просто понякога се случва и е страшно.
Случвало ми се е и, когато ми отворят и ме лъхне, да е направо излязъл от банята, по хавлия. Трима такива имам.

Не мога да понасям миризмата на риба, от нея също ми става гадно. Една приятелка, голяма чистницаи маниачка, редовно готви. Е, като отида у тях и ме лъхне, направо ми се отяжда за целия ден.

Та навсякъде си има специфична миризма понякога, не е до животно или без животно задължително.

# 39
  • Мнения: 7 776
За котките съм съгласна, но кучетата не са котки и Слава Богу 😉

# 40
  • Мнения: 3 259
Където има животни, мирише. Казвам го като човек, който много обича и кучета, и котки, но мирише.

# 41
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
За да мирише животното, трябва да има някакъв здравословен проблем - или с ушите, или най- често кожен.

# 42
  • Мнения: 11 336
Ами явно всички къщи, в които съм влизала с животни са били със здравословни проблеми.  Laughing Има няма от 40 години все така Simple Smile У дома миризма не усещам, но съм убедена, че я има, но съм и свикнала.

Животните миришат. За мен няма животно без миризма. То и хората миришат, всеки има индивидуална. Дори бебетата миришат на бебета. Като влезеш в къща с бебе си мирише на бебе и за всяко такова миризмата е специфично негова си. Може пък да е въпрос на обоняние, но каквото и животно да има в апартамента се усеща, независимо колко се чисти и поддържа.

# 43
  • София
  • Мнения: 381
Всички кучета имат характерна миризма когато се намокрят. Едно голямо куче при ежедневните разходки, особено когато навън е кално се мие всеки път след разходка, колкото и да го забършете с кърпа, след тази процедура то започва да се търка по килими, дивани и т.н. и част от тази миризма остава по текстила. Така, че колкото е по-голямо кучето, толкова повече миризма може да остави и тя да започне да надделява над характерната миризма за всеки дом. Все пак дивани и килими не се перат всеки ден или всяка седмица.

# 44
  • Добрич
  • Мнения: 933
Всеки човек,както и всяко куче или коте си има характерна миризма.При животните тя служи за разпознаване майка-малко.Когато не се спазва адекватна хигиена мирише.Ще цитирам професора ми по зоология на гръбначните животни след като му зададоха този въпрос:"Ако и вие си миете косата редовно два пъти в годината за Коледа и Великден,и вие ще миришете.Зависи от породата на кучето."
Късокосместите породи са със суха кожа и могат да се къпят веднъж на 1-2 месеца.По-честото къпане с шампоан изсушава допълнително кожата.
Дългокосместите породи са с мазна кожа.Голдъни,лабрадори,немски овчарки са с двуслойна козина,а хъски и други северняци са с трислойна.При тях се налага по-често къпане,защото дългата,многослойна козина задържа прах домашен и външен,който отсвоя страна изсушава и предизвиква допълнителна себумна секреция.Всекидневното разресване при дългокосместите е задължително за премахване на отпадналите косми,които спарват себума.
Ушите също се чистят редовно,особено при породи с паднали уши-кокери,бигъли и други.Те пък или гъбясват от Кандида или правят стафило- или стрептококови инфекции и мирише много.

Общи условия

Активация на акаунт