Рая или Теа ?

  • 8 398
  • 89
  •   1
Отговори
# 45
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 863
Не е задължително. Ако питаш малко дете как се казва, по-вероятно е да каже името, с което го наричат вкъщи и така да остане и в яслата/градината. За по-голямо дете пък съвсем няма да е проблем да помоли да го наричат по определен начин.

# 46
  • Мнения: 367
Благодаря на всички за отговорите и изразеното мнение. Още по-объркана съм Grinning Но всичко да е наред, пък без име няма да останем.Бъдете здрави !

# 47
  • Мнения: 6 833
Не е задължително. Ако питаш малко дете как се казва, по-вероятно е да каже името, с което го наричат вкъщи и така да остане и в яслата/градината. За по-голямо дете пък съвсем няма да е проблем да помоли да го наричат по определен начин.

Разбира се, има го и това.
Но все пак Теа не е стандартно умалително на Теодора и повечето хора по презумпция ще го съкратят на Теди.

# 48
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 743
Между двете, една идея повече ми харесва Рая.

# 49
  • Мнения: 11 924
Още щом прочетох името на дядото Трайчо ми изплува Траяна. А в себе си съдържа и Рая, така че ще може да го съкратите на Рая докато е малка. Но пък после ще се отличава с рядко, силно и интересно име.

# 50
  • Мнения: 485
Рая!
Дъщеря ми се казва така. На никого не е кръстена.
Въобще не ме вълнува дали има 100, 1 000 или 1 000 000 с това име.
За нас беше водещо значението на името.
Лека бременност, раждане и едно здраво и хубаво бебче, ти желая!

# 51
  • Мнения: 8 578
Ако и двамата искате да е на дядото-Траяна.
Предлагам Доротея,за да избегнеш умалителното Теди.
Макар,че ако ти харесва Теодора,обръщението няма голямо значение,пък и като порасне на нея може да и харесва Теди.😀😁😁
Предлагам още и Райна,Тиана,Дея,Татяна,Таисия.
Рая и Теа не са ми от любимите имена.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 128
Ако искате детето да е кръстено на дядото, за мен единствен вариант е Траяна - много хубаво и рядко име и може лесно да наложите за галено Теа.
Теа с "а" накрая ми звучи като с правописна грешка въз основа на стандартното за България облазуване на женските имена.
Между Теа и Рая бих избрала Рая. Но мисля, че нито едното, нито другото име е кръщаване на дядо Трайчо.

# 53
  • Мнения: 4 017
Рая, Траяна

# 54
  • София
  • Мнения: 3 006
И двете са хубави и ми харесват.
Траяна баш на дядото, също е много хубаво, твърдо и тежко име. Най-много то ми харесва.

# 55
  • Мнения: 1 168
А какво ще кажете за две имена с тире?
Предлагам варианти:
1.Рая-Теодора
2.Теодора-Рая

Така и "вълкът сит и агнето цяло"

# 56
  • Мнения: 6 833
Никога не съм харесвала такива странни комбинации.
Точно като отбиване на номер са ми. И винаги се ползва предимно едното име, така че не виждам смисъл от второто.
Изключвам само Ана Мария.

# 57
  • Мнения: 985
Гласувам с две(ако можех и с повече) ръце за Траяна. Познавам две Траяни баба и внучка. На малката и казват Тери. Може и те да са ми създали хубавото впечатление, но много го харесвам това име.
Ако все пак твърдо между Тея и Рая трябва да се избира - Рая:)

# 58
  • София
  • Мнения: 5 952
Всъщност, доколкото разбирам, авторката въобще не иска детето да е кръстено на някого. 

# 59
  • Мнения: 367
Всъщност, доколкото разбирам, авторката въобще не иска детето да е кръстено на някого.  



Точно така Grinning Това е компромис към таткото.Но до там.
Името Траяна на мен ми е някак архаично, може би защото имаме една позната баба Траянка и го свързвам с нея. Всеки с вкуса си Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт