Трета бременност

  • 9 199
  • 47
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 281
Възхищавам се на дамите с трета бременност. От къде взехте толкова кураж? Как се решихте отново да преминете през всичко това? Споделете как преминаха първите ви две бременности!

# 1
  • Мнения: 30 802
Мокър от дъжд не се бои - така и така системата беше "загряла". Обаче с третата е хубаво да може да се пазиш, защото иначе всичко се амортизира много бързо и в някои аспекти има повече дискомфорт.

# 2
  • Мнения: 19
И аз незнам от къде взехте толкова кураж, мами? Как се решихте отново да преминете през всичко? 
Възхищавам се на семействата с 3 или повече деца. Но нещо аз нямам сили за такова нещо

# 3
  • Мнения: 30
Ох мечтая си за 3чки хихи , още съм на едно де Grinning но и аз се възхищавам на майките с 3 , след като знам как съм раждала...

# 4
  • Мнения: 598
Ражданията ми едно с едно не си приличат. Първото беше трудно (за мен), второто супер лесно, третото пак трудно (не за самото бебе, колкото за мен). То бременността е най-леката част от всичко това. Животът с три деца изобщо не е като с две, макар че гледането на третото определено ми изглежда най-лесно. Ако с мъжа ви считате, че може да се справите с три или повече, не виждам защо да не го направите. Има го моментът на по-честото и драматично боледуване, умножено многократно, но и това се минава след определена възраст. Не е трудно с три и повече, просто приоритетите се променят, както и възгледите за това кое е важно при отглеждането на децата. Човек става по-лежерен, критериите падат.

# 5
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 651
Нямаше ли вече такава тема?
http://old.bg-mamma.com/?topic=1002861;topicrefid=4

# 6
  • София
  • Мнения: 6 235
Винаги съм мечтала за 3, та дори и за 4 деца. Беше въпрос да му дойде времето и мъжа ми да се навие. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 492
И трите бременности преминаха с много гадене и отвращение от храна през почти цялото време, но емоциите бяха толкова хубави, вълнението и чакането, че още днес бих забременяла отново. Всеки един момент ми е мил и скъп. Дори и първите месеци след раждането не ме плашат, а по-скоро страха ще мога ли да им дам всичко необходимо. Иначе идеалния вариант за мен и мъжа ми е към две момчета и момиче още едно момиченце:)

# 8
  • Мнения: 4 087
И ние имахме план за 3, по принцип идеята беше, да са две породени и като ги поизгледаме, 3-то.....ама ето ни сега- 1 кака- на 5 и чакаме близнаци Simple Smile Да кажем, че плана е преизпълнен, макар и малко с криви сметки от наша страна.

Едно плануваш, друго ти се случва.

Последна редакция: пт, 09 ное 2018, 19:54 от Cherry^Blossom

# 9
  • Мнения: 18 522
Да, животът поднася големи изненади Simple Smile

Не помня как съм се навила на трета бременност... честно. Обаче след раждането на третото дете ми се стовари генерална промяна на целия ми живот. Така се оказах сама с три деца, в смисъл разведохме се с бащата. Спомням си, че тогава няколко човека ми зададоха супер мега тъпия въпрос "Защо ви беше трето, като се развеждате". Ами не съм врачка, че да знам след бебето какви истории ще има. Детето си идва с късмета, каквото и да става между родителите после. Simple Smile

Виж, че имам и четвърто дете е наистина огромен подвиг за мен и моя организъм конкретно. Късмет! Сега имам  две момчета и две момичета, подредила съм ги Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 336
Здравейте,
Ние също искаме три, тайно мечтаем за варианта на Чериту Grinning Heart
Засега са две - момче на 2.8 и момиче на осем месеца. Но мисля, че третото ще е след 4-5 години, поне тогава, може би, ще съм готова психически. От друга страна, като са вече големи и самостоятелни, дали ще ми се минава отново през бебешкия период? Вашите деца с каква разлика са?

# 11
  • Мнения: 18 522
Моите три са през 5 години, а четвъртото е след още 6 години. На мен пък мисълта за породени ми се вижда много страшна Simple Smile

# 12
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 919
Аз одавна си искам три, ама на-засега съм с едно.Дори когато бях бременна с тризнаци бях решена да ги родя и трите,но за съжаление нито едно не оцеля Sad 
Породени деца се гледали лесно-това от мои близки с такива съм го чувала,но не знам.Може би е една идея по-лесно от близнаци(това което искам на мен да ми се случи)...

# 13
  • Мнения: 18 522
Елислава, желая ти от сърце скоро да ти се сбъдне мечтата!

# 14
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 919
Благодаря. Некa децa се случвaт нa повече хорa, които ги искат.

Общи условия

Активация на акаунт