До носещите лещи - много ми се замъгляват

  • 2 377
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
на мен пък клепачите ми се надуват при рев Crazy
затова, понеже знам, че изглеждам кофти предпочитам да не го правя това упражнение Wink
пуста суета Flutter

ох, благодаря за пожеланието, но все се надявам да се включи някой специалист Blush

# 16
  • Мнения: 5 475
Миличка, при всички положения е нещо,което трябва да се види от специалист..каквито и съвети да ти дават..друго е прегледа..
според мен ,ако продължи ден,два по-добре не ги слагай...знаеш как е ...с очи шега не бива!  Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 11 114
Какъв разтвор ползваш ?

# 18
  • Мнения: 565
Пробвай да смениш разтвора.При мен ставаше така когато ползвах българските.

# 19
  • София
  • Мнения: 35 910
Съвети за очи не се дават, но да споделя.
Преди 7-8 дена бях на офталмолог.
Лекарката ми каза че причината ПРИ МЕН е че съм със светли очи и получавам вид алергия - отделя се секрет, който ми пречи да виждам ясно (бистро).
Изписа ми капки Maxidex  и т.н Изкуствени сълзи /немога в момента да си спомня как се казваха ooooh!/.
Може и при вас да е някаква алергия - от светлината и работа с компютър.
Когато се работи с РС през час се правело 10' почивка и е желателно да се капят изкуствени сълзи / много изсушавал окото/
Консултирайте се с лекар, все пак.

# 20
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
здравей Скарлет,носех лещи 8г. и през последните години стояха в катийката без разтвор,просто спрях да слагам и нямах проблеми изобщо ,а когато ми се замъгляваха отивах на Клокотница и там ми ги почистваха перфектно,или пък си копувах нови това е

# 21
  • Мнения: 2 257
Нищо чудно да са ти дали поостаряла и застаряваща партида. При вас по 12 ли ви ги дават - 6 за ляво и 6 за дясно око? Случвало ми се е точно такова замазване и то от ранна сутрин, когато нито съм уморена, нито съм стресирана, нито съм ревала. Laughing Сменям ги с нови от партидата - същия ден - пак същата работа - дори не са стояли в разтвор, да кажеш, че е от разтвора - просто се случва да ти дадат лещи, които са в срок уж, но срока е на изтичане. Знам за какви петна говориш - едни такива - като погледнеш към светлината - безфоремни, като замазани и напръскани със ситни точници. Супер гадно е, особено ако караш кола и мигаш на парцали като идиот. Понякога дори сами ми падат от окото, като го разтъркам, ако са такива изтощени и замазани - не знам дали ти се е случвало. Използвам едни и същи вид лещи, разтвор и доктор от години, скоро ходих пак на преглед и нямаше промяна в очите ми - според мойта теория си имаш просто кофти партида.  Peace
И все пак, не е лошо да наминеш покрай някой доктор за собствено успокоение.

Последна редакция: чт, 15 юни 2006, 20:39 от G&J

# 22
  • Мнения: 814
И аз като съм с лещите, след 3-тия час почват да ми се замъгляват очите. Слагам си изкуствени сълзи и пак ми е замъглено, затова не ги нося за повече от 2-3 часа Tired.

# 23
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Нищо чудно да са ти дали поостаряла и застаряваща партида. При вас по 12 ли ви ги дават - 6 за ляво и 6 за дясно око?
к'ви 6 за ляво, 6 за дясно, бе човек? Laughing
http://www.cantor-nissel.co.uk/ ей тази марка са ми, верно от бг са ми, но са далеч от 12 лв Laughing всъшност 120 лв струват.

не вярвам за партидата и сега ще ти кажа защо. предните ми бяха друга марка, пак така ми ставаха + ужасна сухота в очите. едната ми падна в канала, после мъжът ми ми донесе друга - пак така. много внимавам да не объркам местата на лещите, всяка си знае гьола - знам си урока Mr. Green

тези пак са ми 2 + 1 / едната се счупи/скъса, не била достатъчно намокрена в разтвора/, пак същата история, само без сухотата в очите.
на мен изкуствените сълзи с първите лещи ми помагаха временно, минутки ефект.
сега с тези нямам нужда от сълзи, ама вече се чудя newsm78

да точно, ако не премигна няколко пъти се чувствам като слепец и ми е едно такова размааазано.
но това не е винаги така, де.

днес, последния път като ги свалях ги вдигнах да видя защо пак ми въртят номера. на едната забелязах като следи от мигли Blush а уж не мигам толкова дълбоко Mr. Green


# 24
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Какъв разтвор ползваш ?
ми де да знам, някакъв немски, за чувствителни очи си го взех този път.

Съвети за очи не се дават, но да споделя.
Преди 7-8 дена бях на офталмолог.
Лекарката ми каза че причината ПРИ МЕН е че съм със светли очи и получавам вид алергия - отделя се секрет, който ми пречи да виждам ясно (бистро).
ами аз не искам точно съвет, ами някой събрат по съдба, искам да видя неговия опит какво казва. благодаря ти, че сподели. и аз съм със светли очи, може да е това като при теб newsm78

и през последните години стояха в катийката без разтвор,просто спрях да слагам и нямах проблеми изобщо ,а когато ми се замъгляваха отивах на Клокотница и там ми ги почистваха перфектно,или пък си копувах нови това е
как стоят в кутийката без разтвор? Shocked
не залепват ли? едната ми леща така я погубих, аз знам, че трябва да е добре покрита с разтвор.
ми не искам да си купувм през 3 месеца нови лещи, все пак съм си платила за едногодишни Blush

# 25
  • Мнения: 2 257
Нищо чудно да са ти дали поостаряла и застаряваща партида. При вас по 12 ли ви ги дават - 6 за ляво и 6 за дясно око?
к'ви 6 за ляво, 6 за дясно, бе човек? Laughing
http://www.cantor-nissel.co.uk/ ей тази марка са ми, верно от бг са ми, но са далеч от 12 лв Laughing всъшност 120 лв струват.

 Joy Какви 12 лева бе, булка, к'ви 5 лева  Joy Думам ти 12 бройки - 6 бройки за ляво око, 6 бройки за дясно - туй в Щатите се развива действието Laughing Дават ти ги на по 12 и се сменят на две три седмици - такава е технологията. И кат' ти се паднат 12 застаряващи се почва намигането.
Не знам тогава какъв е проблема, ма мерси, че ме разсмя! Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 3 089
замъгляването се дължи или на проблеми с окото, или на проблеми с лещата. първо мини през лекар, за да установи имаш ли или нямаш проблеми с очите. или ако носиш лещи от дълги години, може би е добре за 1-2 месеца да сложиш очила, за да починат очите. ако проблемът е в лещите - сложи ензимни таблетки за разкарване на бактериите. може от това да е. лещите киснат 24 часа в разтвора, в който си сложила таблетката. после хубвао ги измиваш пак с разтвора.

а защо не си купувате 3-месечни. водното съдържание е по-високо, по-щадящи са, можете да спите с тях (или пък не - както искате) и ако не ги носите по 15-17 часа на ден, изкарват и половин година. моите даже цяла издържат, защото съвсем малко ги ползвам.
а тия на клоклотница хич не ги тача. само проблеми са ми докарвали.

# 27
  • Мнения: 7 914
Изкуствените сълзи са добро разрешение, пробвай!
Обаче се консултирай коя марка да са....  bouquet

# 28
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
И аз поняга имам чувството, че пелена е паднала пред мен! Обикновено става така, когато съм в по-задимено помещение или цял ден съм откарала пред компа!

# 29
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Joy Какви 12 лева бе, булка, к'ви 5 лева  Joy Думам ти 12 бройки - 6 бройки за ляво око, 6 бройки за дясно - туй в Щатите се развива действието Laughing Дават ти ги на по 12 и се сменят на две три седмици - такава е технологията. И кат' ти се паднат 12 застаряващи се почва намигането.
Не знам тогава какъв е проблема, ма мерси, че ме разсмя! Heart Eyes
Joy Blush Joyми, поясни ма чадо Crazy
аз веднага си рекох, че си мислиш, че са евтини моите и ги има много, та от туй залежават Embarassed newsm78

majceto , ами моите са с високо съдържание на вода, ама нали ти казвам, че имах и друга марка лещи преди това и пак така ми ставаше...

мерси на всички  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт