Коледа 2018

  • 99 033
  • 1 162
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 11 692
Маречва отидох да ти ровя в профила,че съм пропуснала,какво и кога си показала.
Същата форма купих,но с 30 гнезда,мисля че бяха.
И на мен ми се струват малки и плитки,затова цяла седмица ги гледам и се чудя и мАя.
Нищо де,има време и да я върна формата.
Единичните форми не ги знам,не съм ги срещала.
Силиконовата форма повече я бива,но с 16 гнезда ще има да си пека до утре,както се казва.

# 496
  • София
  • Мнения: 10 835
Ето ги меденките:

# 497
  • София
  • Мнения: 11 688
Маречва отидох да ти ровя в профила,че съм пропуснала,какво и кога си показала.
Същата форма купих,но с 30 гнезда,мисля че бяха.
И на мен ми се струват малки и плитки,затова цяла седмица ги гледам и се чудя и мАя.
Нищо ......................
Рови, рови, важното е, че се разбрахме.  Wink  Плитки са гнездата, вероятно ще се затрудня когато ги изваждам, затова съм го измислила, то е ясно че трябва да я пробвам, пък каквото стане, след като  са готови , ще ги оставя за 3-4 мин да се стегнат във формата и отгоре ще сложа един лист хартия за печене, плътно прилепен и ще ги обърна, пък каквото остане. Няма да я връщам, аз я купих миналата година и така си отлежава, сега нали за това я купих , а и на картинката им добре стоят  сладките има и пусната рецепта, маслени сладки са, какви да са...може и да я пробвам  Wink

# 498
  • София
  • Мнения: 6 265
Catty m, замразявам абсолютно всичко, в това число сладки с мармалад/сладко. Няма никакъв проблем.
Единствено, неща тъкмо със сладко, както и тези с цели лешници и стафиди, и с големи бучки шоколад имат нужда от малко повече време за да се „отпуснат“. Докато маслени и кокосови бисквити могат да се ядат директно от фризера.  Heart Eyes

Мерси, ще пробвам и аз тогава.

# 499
  • Мнения: 2 687
момичета, благодаря!

шоко нус кугелите и тези маслени бисквитки май и те ли за фризер?!

а ако са навън тези три проблемни сладки, ще мухлясат ли или просто ще омекнат... нямам много място във фризера

# 500
  • Мнения: 309
Извинете, че така нахлувам в темата, но ми е леко спешно😊.
Може ли някоя добра душа да ми каже, дали в Джъмбо се откриват пликчета за коледни сладки?
Ако сте купували и имате снимка, много ще съм благодарна!
Няма да имам време да поръчвам.
Прегледах Сладката къща, но повечето неща са изчерпани.
В DM дали се намират?

# 501
  • Мнения: 5 994
Има в Джъмбо такива пликове, но ги прегледай внимателно, ако има как. Май в тази тема се оплака една потребителка, че били скъсани повечето.

# 502
  • София
  • Мнения: 11 688
Оригинални шотландски маслени бисквити - готови . Те не са нови, затова няма отново да ги снимам

https://recepti.gotvach.bg/r-57374-Оригинални_шотландски_маслени_бисквити_-_Shortbread
Продължавам да видя какви ще ги сътворя.  Mr. Green

# 503
  • Мнения: 1 495
Сестра ми прави всяка година едни Johanistaler, които приличат на линцеровите, слепва ги още от 7-8 декември, нищо им няма по Коледа. Аз вчера правих рохлички по една немска книжка, брашното ми не е бяло, май типово, с лешници, приятни станаха. Правих и едни маслени с шам фъстък и червена боровинка (пак със същото брашно). За утре съм планирала напукани сладки, щоленчета, че даже и цитрусови корички да си направя.

# 504
  • Мнения: 474
Извинете, че така нахлувам в темата, но ми е леко спешно😊.
Може ли някоя добра душа да ми каже, дали в Джъмбо се откриват пликчета за коледни сладки?
Ако сте купували и имате снимка, много ще съм благодарна!
Няма да имам време да поръчвам.
Прегледах Сладката къща, но повечето неща са изчерпани.
В DM дали се намират?
Аз писах за пликовете от Джъмбо. Има само 1 вид, 10 плика са комплект. Половината бяха скъсани и днес отивам да ги връщам. Извинявам се за качеството, но просто нз как да ги снимам по добре за да се виждат.

# 505
  • Мнения: 309
Извинете, че така нахлувам в темата, но ми е леко спешно😊.
Може ли някоя добра душа да ми каже, дали в Джъмбо се откриват пликчета за коледни сладки?
Ако сте купували и имате снимка, много ще съм благодарна!
Няма да имам време да поръчвам.
Прегледах Сладката къща, но повечето неща са изчерпани.
В DM дали се намират?
Аз писах за пликовете от Джъмбо. Има само 1 вид, 10 плика са комплект. Половината бяха скъсани и днес отивам да ги връщам. Извинявам се за качеството, но просто нз как да ги снимам по добре за да се виждат.


Благодаря за труда.
Значи да не ходя до там, не стават.

# 506
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 636
Здравейте момичета Simple Smile Искам да попитам някой прави ли сладки, в случая меденки,с вафлени картинки? Задължително ли е да ги лепя върху фондан? Не обичаме фондан,но вчера пробвах със сладка вода и резултата не ми хареса изобщо,а преди години се сещам че така съм ги правила..Не знам защо така се получи сега. Има ли друг начин да се залепят, без фондан. В краен случай ще взема фондан де.. Просто не ми се ще да ги хвърля просто картинките,  останаха ми около 80бр, като исках и за на детето рд да направя. Да не говоря ,че и за торта съм взела,ама може и да пропусна 😁
И да питам - напуканите сладки колко по-рано може да ги направя? В нас много се харесват,но не са оставали за дълго време и не знам колко издържат. Благодаря предварително!

# 507
  • Мнения: 6 732
christiana_, пробвай с мед или глюкоза. А ако не ти хареса резултатът, опитай да залепиш картинките с малко роял айсинг - видео.

# 508
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 636
christiana_, пробвай с мед или глюкоза. А ако не ти хареса резултатът, опитай да залепиш картинките с малко роял айсинг - видео.

Мислех за това, ама дали няма да му стане нещо за 2 седмици да кажем.. Все пак има яйца? Ама пък то има хора които си ги украсяват целите така, значи не би трябвало да има проблем? Иначе с мед - чист мед ли? Размеква ли ги достатъчно картинките? Сега стоят твърди и по крайщата са започнали да се навдигат. Абе изобщо не ми харесва резултата.

# 509
  • Viena
  • Мнения: 3 579
Най-хубаво става с фондан.

Общи условия

Активация на акаунт