Вярно ли е?!

  • 3 976
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Вярно ли е това че когато една жена е бременна не трябва да си боядисва косата?
И още един въпрос отнася ли се това и за лака за нокти?Аз съм в Гърция и това ми казват тук околните 😃

# 1
  • Мнения: 8 541
Нито вярно, нито невярно. Вие сама си решавате какво да правите.

# 2
  • София
  • Мнения: 38 115
Не. Аз се направих руса от кестенява, постригвах се и се лакирах.
В някои бои за коса има малък процент отровно вещество, но то не прониква в кожата, а оттам в кръвта и т.н.

# 3
  • Мнения: 5 820
   Освен че съм чувала, че боядисването на косата е вредно за бебето, също така че боята не хваща, когато жената е бременна.

# 4
  • София
  • Мнения: 27 988
Вярно ли е това че когато една жена е бременна не трябва да си боядисва косата?
И още един въпрос отнася ли се това и за лака за нокти?Аз съм в Гърция и това ми казват тук околните 😃
Не. Боядисвах се, лакирах се, подстригвах се... Никакви проблеми нямаше.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 673
Не е вярно, че не трябва. Поредните бабини деветини.
Ако се притеснявате можете да минете на безамонячна боя.

# 6
  • Мнения: 2 109
   Освен че съм чувала, че боядисването на косата е вредно за бебето, също така че боята не хваща, когато жената е бременна.
Имам позната, която се опита да смени цвета по време на бременност и не ѝ се получи. От хормоните е. Някои жени не им хваща боята и по-време на цикъл.
 Мисля, че безамонячните бои са безвредни.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 673
Някои жени не им хваща боята и по-време на цикъл.
Мен не ме хваща по време на цикъл.
По време на бременностите си бях руса... изрусявах се редовно.

# 8
  • Мнения: 2 109
Преди съм се боядисвала, хващаше ми по време на цикъл. Иначе не бих пробвала сега хваща ли, не хваща ли, че и съм с небоядисвана от години коса до кръста. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 2 721
Не , това е чисто суеверие.
Аз единствено не де подстригвах, но и косата ми порасна драстично,което беше +.😄

# 10
  • Мнения: 10 670
Боядисвах се, всеки месец както преди бременността. Взех си безамонячна и скъпа боя, нали уж е по-безвредна и щадяща. За лака за нокти - взех безамонячен лакочистител и по-скъп лак, но ми се повръщаше от миризмата и спрях да се лакирам и така откарах до края на бременността. За подстригване - подстригвах се два пъти,  че косата ми избуя направо...
Ти си решаваш, за мен са глупости и суеверия. Не съм от големите нарциси и кипри, но не мога да си представя да не се подстрижа и боядисвам цели 9 месеца и да ходя като идиот в главата Simple Smile То сигурно после всички тези забрани и за кърменето важат...
П.С. Колко години вярвах, че като съм в цикъл няма да ме хване боята. Обаче ми се наложи да се боядисам в цикъл и си ме хвана, никакъв проблем. Може и да има жени, които не ги хваща, знам ли..

# 11
  • Мнения: 580
За това "суеверие" знам три обяснения. Първото е че боята не хваща. Аз съм се боядисвала и ми хвана боята. По време на цикъл съм се боядисвала веднъж и не ми хвана боята. Второто е за вредните вещества в боята. В съвременните бои са сведени до минимум. Има и безамонячни. Третото обяснение ми е дадено от фризьорка по повод че боята не хваща по време на бременност. Много фризьор казвали така, защото по време на бременност може да се появи алергична реакция към боята или на бременната да ѝ прилошее от миризмата. И тъй като много бременни си знаели  своето, а на тях не им се рискувало, просто казвали че не хваща или пада след 1-2 миене на косата.
На мен в 4ти месец ми стана много гадно от миризмата и стоях навън, докато стане време да се мия. Не повтори.

# 12
  • Мнения: 2 721
Не смятам , че щом не съм се подстригала 9месеца съм ходила като “идиот”! Косата ми е права на черта и не цъфти. Поддържах си цвета с оцветяващи шампоани и терапии ,защото отдавна спрях с боядисването с амонячна боя.
Ходех и маникюра да си правя всеки месец. Разбирам да си по рождение с чорлава,къдрева или тип коса ,която иска всеки месец подстрижка и оформяне. Моята не е от този тип и за мен е изключително обидно да наричаш жените направили този избор да не правят нещо по косата си за 9 месеца “идиоти”!!!

# 13
  • Мнения: 16
Не мога да си позволя да не се боядисвам тъй като косата и е дълга до кръста черна е но"имам и бели коси" и то доста...нищо че съм малка на възраст

# 14
  • Мнения: 10 670
Не смятам , че щом не съм се подстригала 9месеца съм ходила като “идиот”! Косата ми е права на черта и не цъфти. Поддържах си цвета с оцветяващи шампоани и терапии ,защото отдавна спрях с боядисването с амонячна боя.
Ходех и маникюра да си правя всеки месец. Разбирам да си по рождение с чорлава,къдрева или тип коса ,която иска всеки месец подстрижка и оформяне. Моята не е от този тип и за мен е изключително обидно да наричаш жените направили този избор да не правят нещо по косата си за 9 месеца “идиоти”!!!

Офф.. защо се засягаш лично. Къде точно написах, че всички бременни жени, които не се боядисват и подстригват ходят като идиоти. Аз лично се подстригвам на 5-6 месеца, защото косата ми няма нужда, а и я оставям дълга. За себе си го написах това с идиота, защото не се харвсвам с небоядисана коса. Излишно е да драматизираш и да защитаваш „направилите този избор”...  Да ходи кой както си иска.
То има жени, дето и без да са бременни пак не се поддържат, ама това е друга тема...

Последна редакция: вт, 13 ное 2018, 04:39 от Elimelihubaveli

Общи условия

Активация на акаунт