ima li sred vas

  • 1 401
  • 14
  •   1
Отговори
има ли сред вас забременели след прекарана инфекция с хламидии?
моля ви момичета пишете ми.........

# 1
  • Мнения: 1 925
Аз съм се лекувала и според изследванията ми след това всичко е ок. ПРобвам от 5 месеца и още не съм забременяла, но не е заради хламидия, защото беше одавна. НО имам позната след лечение забременя на 3 - тия месец и вече има здраво бебче на 3 месеца  Peace А твоя док не ти ли каза нещо по въпроса ?  newsm78
Успех !  Peace

# 2
лекарката ме накара да си направя кръвни изследвания,според които съм се излекувала.....но напоследък чета и чувам какви ли не мнения и всички казват,че хламидията е равна на стерилитет Sad
страх ме е.....

# 3
  • Мнения: 9 074
Равна е на стерилитет ако не се открие и не се лекува, защото нанася поражения...
Недей да се паникьсваш излично, щом изследванията показват че всичко е ок, значи е ок Simple Smile
И разбира се че много момичета са забременели след прекарана инфекция Grinning

# 4
  • Мнения: 2 120
Цитат
Недей да се паникьсваш излично, щом изследванията показват че всичко е ок, значи е ок
Не се натоварвай излишно, четейки всичко, важни са изследванията и щом са добри, всичко е О.К. Laughing

# 5
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
лекарката ме накара да си направя кръвни изследвания,според които съм се излекувала.....но напоследък чета и чувам какви ли не мнения и всички казват,че хламидията е равна на стерилитет Sad
страх ме е.....
глупости!
аз бях с хламиди още преди 10-тина години - толкова ги бях "отгледала", че бяха засегнали ставите ми - почевеняваха и стяаваха топли - това дори 3-4години след като ги излекувах.
Е пих някакво лекарство /3бр хапчета/ и от тогава до сега съм чиста и както виждаш отдолу по писаното в подписа - определон не страдам от стерилитет!
Успех и спокойно - не е толкова страшен стерилитета за жената - при жените май по-често се получава запушван на тръбите и от там - извънматочна.
Виж мъжете страдатот стерилитет - по-често.
Горе главата.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 360
Успех и спокойно - не е толкова страшен стерилитета за жената - при жените май по-често се получава запушван на тръбите и от там - извънматочна.

catnadeed, причината, поради която хламидиите водят често пъти до стерилитет у жената е следната:
при дълъг техен престой в организма, образуват едни тънки паяжиновидни сраствания, които оплитат в едно яйчници, тръби и матка, като ефективно могат да запушат тръбите.
с две думи - хламидиалната инфекция може да доведе до запушени тръби - и от там - не извънматочна, а изобщо стерилитет, защото яйцеклетката не може да премине през тръбите и да стигне до спермата, че да се оплоди!

затова, специалистите по стерилитет, ако е установена прекарана хламидиална инфекция у жената, съветват да се направи минимум проверка за проходимост на тръбите чрез т.н. цветна снимка.

разбира се, това не значи, че всяка жена с прекарана инфекция от хламидии ще я сполети тази съдба - но рискът е реален.

# 7
  • Мнения: 7 109
uplashena, защо не направиш допълнително контролно изследване при друг гинеколог? 

# 8
има ли сред вас забременели след прекарана инфекция с хламидии?
моля ви момичета пишете ми.........
Имам три бременности след лекувана такава, така че спокойно! Важното е да е хваната на време и да е лекувана!

# 9
  • Мнения: 81
Не се тревожи, и аз си имам прекрасно слънчице след като имах хламидии.

# 10
  • Мнения: 7 716
Хламидията се лекува. Важното е да се хване навреме и да си последователна в лечението.

# 11
А да попитам как се хваща, какви са признаците за да се усъмни човек , с обикновена микробиология може ли да се разбере?

# 12
  • Мнения: 389
А да попитам как се хваща, какви са признаците за да се усъмни човек , с обикновена микробиология може ли да се разбере?

Точно това е лошото, признаци в повечето случаи просто няма. Само понякога се проявява течение или ако се е стигнало до усложнение (ТазовоВъзпалителна Болест) - температура и болки. Не се открива с микробиология, трябва да се пусне кръвен тест или ДНК (PCR) тест.

# 13
  • Мнения: 5 468
ъъъ...това не е вярно. Аз, преди да забременея, се лекувах 1 година от хламидии. Що хапчета изпих ooooh!.
Сигурно ще доведе до стерилитет, ако не се лекуваш 40 години, например..., но ти няма да си такъв случай, нали?

# 14
  • Мнения: 389
Мисля, че е по-скоро до късмет това дали в крайна сметка инфекцията ще протече остро, дали ще се получат усложнения и поражения. Но хламидията в никакъв случай не бива да се подценява като фактор за стерилитет.

Аз преди цветната снимка направо се тресях от ужас, защото разбрах, че съм имала хламидия години без да знам.

Общи условия

Активация на акаунт