Истанбул [тема 47]

  • 77 217
  • 753
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 464
Ние бяхме в началото на ноември. Ползвахме само транспорт и хотел от ТА. Всичко си планувах с информация от тук. Ние бяхме за кратко само три дни. Като единият ден го прекарахме само в акваруима и леголенд. Бях взела предварително билети онлайн. По-евтини бяха и като се купи двоен билет още се намаляше цената. За Сапфир също си купихме билети. От ТА казват, че няма детски билети, само ученически, но на място на нас си ни дадоха намален билет за детето. Сега мислим май месец да отидем пак за повече време обаче и евентуално с влака.

# 406
  • Мнения: 280
Здравейте отново, днес разбрах, че на 31ви март ще има избори в Турция /неделя/ , това е и денят, в който по план трябва да се приберем с автобус на Метро.
Мислите ли, че ще има проблем по границата, дълго забавяне или какво да е, пътували ли сте в такъв период, честно казано се притеснявам малко дали ще успеем да се приберем за работния ден /понеделник/ и дали всичко ще е наред,

# 407
  • Пловдив
  • Мнения: 12
Здравейте!
Предстои ни пътуване през февруари до Истанбул - детето си пожела за рождения ден - разходка в този град. Намислила съм да го водя в аквариума във Мол Форум. Била съм там само веднъж с организирана екскурзия преди 5 г. и ми хареса. Казаха ми за някакъв вариант на Леголенд, но аз не откривам информация за него - къде се намира? Дори ми споменаха, че има възможност за общ билет за двете атракции на по-добра цена.
Можете ли да ми помогнете с повече информация и идеи, моля.

# 408
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 592
Здравейте отново, днес разбрах, че на 31ви март ще има избори в Турция /неделя/ , това е и денят, в който по план трябва да се приберем с автобус на Метро.
Мислите ли, че ще има проблем по границата, дълго забавяне или какво да е, пътували ли сте в такъв период, честно казано се притеснявам малко дали ще успеем да се приберем за работния ден /понеделник/ и дали всичко ще е наред,



Те задръстванията по границата стават ,когато в Бг има избори.За техните избори едва ли ще има някакъв трафик,освен нормалния като за неделя.

# 409
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Bilkova, прочетете последните 5-6-7 страници на темата...Основното коментирано е Истанбул и децата..

# 410
  • Мнения: 464
Bilkova, ето тук може да видите цените за аквариум Sea Life и Legoland. Оттук може да си закупите предварително комбиниран билет и за двете неща.
https://www.visitsealife.com/istanbul/en/tickets/multi-attraction-tickets/
 Аз така ги купих и после без да чакаме на опашки много бързо влязохме. Разпечатах си ги предварително, но може и QR code на телефон.
Билетите важат 90 дни. Не е задължително да се посетят в един ден двете/ трите неща.

# 411
  • Мнения: 775
Mай  www.biletix.com продава билети за пододбни места..
сайта е , билета на Турция
можете от там да купите всекакви билети за най-рали4ни организации
за концерта на Таркан примерно Simple Smile

# 412
  • Мнения: 464
Да, като се последва линка, който съм дала отвежда към сайта на билетикс с точно избрани забавления.

# 413
  • На изток от Рая
  • Мнения: 1 363
muhcho, аз съм пътувала в такъв период, няма кой знае какво забавяне, но ако има турски граждани/ с двойно гражданство в автобуса се чака малко, за да могат да подадат гласа си.




# 414
  • Пловдив
  • Мнения: 12
Много благодаря на всички за помощта, продължавам да чета и да ви следя за още информация.

# 415
  • Мнения: 775
muhcho, аз съм пътувала в такъв период, няма кой знае какво забавяне, но ако има турски граждани/ с двойно гражданство в автобуса се чака малко, за да могат да подадат гласа си.






Май не е така
Tурци с двойно гражданско нямат право да дадат вот на митници (знам го от себеси), то важи само за турски граждани напускащи страната със турски паспорт.
Двойните граждани дейсват с българския паспорт..
Така 4е на границата ще е съвсем реален ден..
Не се претеснявайте..
А и до колкото знам 3 4 или седмица преди изборите преклю4ва гласуването на митници имаше подобен закон но 4есно казано не я знам мн ясно..

# 416
  • Пловдив
  • Мнения: 153
Здравейте, дами! Имам питане по темата, но ако вече е отговорено на него моля пренасочете ме. Интересувам се от църквата “на първо число от месеца”, но не знам как точно да й намеря локацията. Ще ходим с кола, а не с организирана екскурзия, затова искам да съм подготвена предварително.

# 417
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 715
Здравейте.

Днес се присетих за джамията Чамлъджа и се разтърсих. Ако правилно съм разбрала, би трябвало вчера да са я отворили. Имам интерес да я посетя напролет, че изглежда много красива отвътре. Ще се радвам някой да сподели, ако отиде. Simple Smile

Прекрасни спомени в любимия град и през тази година! Heart Eyes

# 418
  • София
  • Мнения: 413
Здравейте, дами! Имам питане по темата, но ако вече е отговорено на него моля пренасочете ме. Интересувам се от църквата “на първо число от месеца”, но не знам как точно да й намеря локацията. Ще ходим с кола, а не с организирана екскурзия, затова искам да съм подготвена предварително.

Ето локацията на църквата -
Hacı Kadın, No:, Katip Çelebi Cd. No:13, 34134 Fatih/İstanbul, Турция
https://www.google.com/maps/place/Ay%C4%B1n+Biri+Kilisesi/@41.01 … 1475,16.79z/data=!4m5!3m4!1s0x14cab9f353fde47b:0x792b4541743db581!8m2!3d41.0184892!4d28.9590749

# 419
  • Мнения: 13
Здравейте, извинявайте ако е коментирано, но може ли да ми препоръчате агенция за Истанбул. Трябва да намеря спешно хубава екскурзия/ ще правя подарък на млада двойка/ за две нощувки. Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт