Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 13 ноем. 2018, 20:26 ч.

Утрогестан

• 670
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте,  отварям нова тема, защото не успях да намеря такава.
Бременна съм в 9г.с. първа бременност ми е. Имах кървене, заради отлепване на плоден сак, през 4та седмица и лежах за задържане. Тогава ми изписаха лечение с Утрогестан. Следящият ме лекар ми каза да продължа да го приемам. Добре, но от тези капсули не се чувствам хич добре - гади ми се, нямам апетит, вие ми се свят, качвам кг, кожата по лицето ми се обрина.. Според доктора е нормално - било следствие на прогестерона.. Аз обаче спрях да приемам Утрогестан преди 3 седмици, като не съм казвала това на гинеколога. Самият той, когато ме насочи да продължа с приема на лекарството ми каза "за всеки случай" да го продължа.Откакто съм го спряла се чувствам  много по-добре, а отлепването е напълно зараснало и бременността ми върви гладко. Въпросът ми е някоя от вас спирала ли е самосиндикално приема на Утрогестан, може ли да навреди на бебето по някакъв начин ?

# 1
Аз го приемах вагинално в пети месец, но  не го понасям психически и направо го спрях. Спокойствието е супер важно в една бременност, а и щом си добре изобщо да не ти дреме! Сега тепърва започваш да произвеждаш прогестерон, по-добре да не го вкарваш изкуствено, за да си знае организма да не спира да го произвежда сам. Като цяло докторите много обичат изкуствените хормони ама и те не знаят защо. Лека бременност!

# 2
Аз го приемах вагинално в пети месец, но  не го понасям психически и направо го спрях. Спокойствието е супер важно в една бременност, а и щом си добре изобщо да не ти дреме! Сега тепърва започваш да произвеждаш прогестерон, по-добре да не го вкарваш изкуствено, за да си знае организма да не спира да го произвежда сам. Като цяло докторите много обичат изкуствените хормони ама и те не знаят защо. Лека бременност!

Супер, доста ми олекна, понеже гледам да спазвам каквото ми казва/предписва доктора.

# 3
  • София
Обикновено след рязко спиране е възможно да се получи силен кръвоизлив от резкия спад на прогестерона. Затова се спира по схема. И е желателно приемът да е вагинален, за да се избегнат страничните ефекти.
Щом са минали 3 седмици и не е настъпил кръвоизлив, вероятно се е разминало, но е добре да се спомене на доктора. Хормоните не са витамини и не са шега.

# 4
  • Телиш / Плевен
Хубаво е да се консултираш с лекар (ако не си доволна от предписанията на един, можеш да посетиш друг). Периодът на бременността не е най-подходящото време за самосиндикални решения.
Надявам се всичко да е наред. Flowers Hibiscus

# 5
По принцип приемах 3х2  ,намалихме ги 1 сутрин и 2 вечер,но след 2 дена прокървях и сега пак съм на 3х2. Много ми се спи от него а все още трябва да ход на работа.Забравих аз съм в 9г.с.

# 6
Ами пак казвам откакто съм го спряла ефектите са само положителни. Кървене не съм имала, а сакчето е залепено и всичко е наред с плода. Лекарят ,който ме следи, попринцип се занимава с инвитро бебета , предполагам, че е презастраховане удължаването на лечението с утрогестана.

# 7
До 34 г.с. го пиех. Свиква се, но никога не съм си мислела да го спра против волята на лекаря... Имах отлепяне в 10 г.с. 30% и едвам се задържа. Много ме беше страх.

# 8
  • Телиш / Плевен
Ами пак казвам откакто съм го спряла ефектите са само положителни. Кървене не съм имала, а сакчето е залепено и всичко е наред с плода. Лекарят ,който ме следи, попринцип се занимава с инвитро бебета , предполагам, че е презастраховане удължаването на лечението с утрогестана.
Радвам се, че при теб не е имало проблем и още веднъж ти пожелавам и занапред всичко да е наред, но моето мнение е такова. Не смятам за правилно да се действа на своя глава, когато се касае за медикаменти по време на бременност. Темата ще бъде прочетена от много потребители, някои от тях ще са бъдещи майки и ще имат сходни на твоите оплаквания. Прочитайки поста ти, ще решат да направят същото, а може да нямат същия късмет... Затова е хубаво да прочетат и другата гледна точка и евентуално да се замислят, преди да предприемат действия. В крайна сметка и ти самата питаш в първия си пост дали това би навредило - т.е. не си напълно убедена в действията си и търсиш съвети. И ето, ние даваме мнения и съвети. Flowers Hibiscus

# 9
Разбира се, поста не е свързан с насочване спиране на утрогестана на своя глава. Благодаря за всички съвети и споделен опит Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт