когато настъпи момента...

  • 660
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Здравейте ,на повечето ,предполагам въпросите, които ме вълнуват ще се сторят
глупави,но ми е първо раждане и се шашкам.Не ми остава много време до раждането ,
избрала съм си болница Шейново,без да искам вип стая или специален лекар,здравно осигурена съм.Въпросът ми е ,когато настъпи момента на раждане отивам с багажа в болницата (това всички ми го казват ),но от там накъде?отивам на регистратурата или в някои кабинет?Трябва ли предварително да обявя ,че ще раждам там и изобщо каква е процедурата? Благодаря ви предварително.

# 1
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
ние отидохме в Шейново в 6,30 сутринта, портиера щом ни видя попита "вие за раждене, нали?"упъти ни към кой кабинет да идем и се обади на дежурната акушерка до дойде при нас

# 2
  • Мнения: 2 553
Щом не си "резервирала" лекар и екип, мисля че не е необходимо предварително да ги уведомиш, че ще раждаш при тях.Нали имаш обменна карта , в която пише, че ще раждаш в Шейново?

А иначе - зависи по кое време отидеш и в каква фаза от раждането  Mr. Green

Ако си през деня и всичко е нормално влизаш в болницата и от там който и да попиташ ще те упъти какво да направиш и къде да отидеш.Ако пък е през нощта (както се случи при мен) отиваш при дежурния екип и те ще те поемат  Peace

Аз раждах в Майчин дом и когато пристигнах през нощта, отидох при дежурните - те веднага ме поеха и изобщо не съм се замисляла сега къде да отида и какво да направя.

Не се тревожи, приготви си документите и багажа , а хората там са специалисти и знаят какво да те правят като пристигнеш!

Успех и леко раждане  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 387
На партера е приемната, но когато отидеш, преди да решат дали да те приемат /освен ако не е започнало същинското раждане  разбира се Mr. Green/ ще ти чуят тоновете и ще те прегледат за разкритие. Поне при мен беше така: в ден неделя към 20ч. отидохме, защото имах цял ден контракции на около 5 мин. Понеже от време на време имам странни реакции Rolling Eyes, като ме видя дежурната акушерка, аз едвали не виновно и казах, че май ще раждам. Прати ме за преглед с уговорката, че ако нямам разкритие ще ме пуснат да си отида и аз на драго сърце се съгласих. После дежурната лекарка ми направи запис на тоновете и преглед, от който  установи, че имам само 1см. разкритие. Акушерката беше готова да ме отпрати, защото отделението беше претъпкано с преносващи, но лекарката настоя, че ще съм по-спокойна ако остана там, защото раждането щяло да започне до няколко часа /родих на следващия ден в 16.30ч Sick/. Това е в общи линии. И не се притеснявай, че няма да се отнесат добре с теб - нито си им първата, нито последната родилка. За тях това е ежедневие и действат много професионално и хладнокръвно, което  някои приемат като липса на внимание и незаинтересованост. Желая ти успех.

Общи условия

Активация на акаунт