на колко минути контракции да тръгна за болницата

  • 30 539
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Терминът ми наближава и това ще ми бъде първо раждане. От всичко, което изчетох разбрах че при първо раждане контракциите продължават 8-12 часа. Лекарят, който следи бременноста ми ми каза че трябва да тръгна за болницата на 15 мин. между отделните контракции. Аз обаче не искам да прекарам много време там, защото веднага те слагат на системи и не ти дават да се движиш (поне така казаха родилите от курса за бременни). Въпроса ми е до кога мога да си остана в къщи, защото мъжът ми много се притеснява на моите изявления, че смятам да си стоя у нас до към 7-5 мин. между контракциите

# 1
  • Мнения: 5 299
Ами аз родих сравнително бързо. Получих контракции в 5 сутринта, в 7 и пол бях в болницата(на 15 мин контракции), и родих в 11.30.

# 2
  • Мнения: 4 806
мисля, че добре си го решила, но с някои уточнения

ако са ти изтекли водите вкъщи, може би не е редно да чакаш контракциите да станат толкова начесто

ако чувстваш някакъв дискомфорт, който да се те смущава - също...

леко раждане ти пожелавам и много спокойствие дотогава...Simple Smile

# 3
  • Мнения: 481
Да знам, че ако ми изтекат водите трябва да тръгна веднага към болницата защото има опасност от инфекции. Ако нещо се чувствам некомфортно или ме притеснява нещо също ще отида, но ако всичко е наред мога ли да поизчакам?

# 4
  • Мнения: 46 508
Аз тръгнах като станаха на 5 мин., така ми бяха казали от болницата.
Но имай предвид, че все пак ти е второ раждане и нещата ще са по-бързи, затова като станат на 10 мин.- тръгвай  Peace

Леко раждане   bouquet

# 5
  • Мнения: 481
Никол това ще ми е първо раждане.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 425
Аз изчаках докато контр. станаха на 5мин. и тогава тръгнах за боницата.Но при мен всичко стана толкова бързо,че контр. започнаха в 7ч.сутринта в 8ч.бях в болницата и в 9.05ч родих първото си детенце.Пожелавам ти без проблемно раждане.УСПЕХ!!!!  bouquet

# 7
  • Мнения: 46 508
Никол това ще ми е първо раждане.  Simple Smile

 Embarassed
Заблудих се, защото "при първо раждане контракциите продължават 8-12 часа." го прочетох като "при първоТО раждане контракциите продължават 8-12 часа."  Blush

Тогава изчакай на 5 мин. Peace

# 8
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
на 5 минути по една минута. По-рано е разкарване, стрес и евентуално предизвикване. Ако си на до 15-20 мин път от болница /и не само тогава/ си заслужава да изчакш до 5 минутен интервал, но ако лекаря който ще води раждането иска друго /ако си си избрала де, не е необходимо/, се разберете.

Имах на 5 минути по една минута с часове, но се чувствах добре и изчаках сутринта.
Докторът не повярва, че ще раждам ни по телефона, ни като ме видя. Но родих след 2 часа престой в болницата.

# 9
  • Мнения: 236
Аз също ще раждам за първи път, лекарката ми каза като станат  контракциите на 5 минути да тръгвам за болницата.

# 10
  • Мнения: 619
аз тръгнах когато станаха на 3 мин контракциите и в приемния кабинет станаха на 2...

# 11
  • Мнения: 5 647
Ами като станат на около 15 минути. Всъщност най-добре доктора да ти каже. При всяка жена е различно. На мен първо започнаха да ми текат водите и веднага тръгнах към болницата. В 3 часа през нощта ме приеха в болницата, в 9.30 родих.

# 12
  • Мнения: 1 040
Моите от самото има появяване бяха на 2-3 мин ooooh!, но малко неравномерни - като отидох в болницата разкритието ми беше 3.5 см. раждането мина за 5 часа общо - от първата контракция до излизането на бебчо Peace Така че, когато дойде момента мисля, че сама ще усетиш кога е точното време да тръгнеш за болницата Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 679
Аз тръгнах като станаха на 5 минути това беше в 11 сутринта, а родих едва в 19.20 вечерта. Добре, че беше упойката че незнам как щях да се справя при мен започнаха още в 3 сутринта, та се явяват общо 16 часа преди раждането.

Надявам се сега второто раждане да е малко по-бързичко.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
Моите започнаха от 10 вечерта и бяха почти от самото начало на около 5 минути. В началото усещах само придърпване и стягане с лека болка. Станах, събрах си останалата част от багажа, депилирах се, изкъпах се и стана някъде към 1-2 часа. Събудих мъжа ми със сак в рака...Тогава вече започна повечко да наболява и докато отидем до Майчин дом, докато ме настанят и минат всички бумащини вече започнаха силните болки. Родих в 10.45. Не съжалявам, че отидох по-раничко, защото ако ме бяха стегнали контракциите, докато ме приемаха, не знам как щях да издържа цялата процедура.

Общи условия

Активация на акаунт