Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

  • 16 ноем. 2018, 23:19 ч.

Съмнение за синдром на токсичен шок

  • 416
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте! Пиша с огромно притеснение. Снощи вдигнах леко температура. И се опитах да я потуша с парацетамол, но ме втресе преди да заспя, беше ми адски студено и цяла нощ спах неспокойно. Като се събудих отново имах, предполагам не повече от 37.5-6, но нова доза парацетамол ми помогна да се почувствам по-добре. Тъй като съм на почивка в момента, която е към своят край, а бях неразположена реших, че трябва задължително да поплувам, но ме посъветваха да сложа тампон. За пръв път в живота си използвам такъв, бях предубедена, но свърши добра работа. Когато го извадих обаче на около 3тия час (тук е момента да отбележа, че влизах веднъж във водата, но нямах възможност да го сменя веднага и го смених около час след плуването) видът, в който беше тампонът, а именно подут и започнал да се "разпада" в горната си част ме наведе на мисълта, че явно не е бил поставен правилно. В последствие прочетох за синдромът на токсичен шок и останах ужасена, тъй като преди години при гинекологични и, изследвания имах открити стрептококи или стафилококи, проведох лечение, но в последните 6 месеца не съм посещавала гинеколог. В момента след деня на плажа съм с доста висока температура, втирсане и мускулни болки и съм доста уплашена, тъй като парацетамола не ми помага, а не разполагам с друго към момента. Надявам се, че се касае за проста настинка и няма да имам усложнения, но ме оставя мисълта, че би могло да е по-сериозно, отколкото предполагам. Естествено, ако нещата се влошат ще прибгна до лекарска помощ, но просто сега бих искала да намеря успокоение и да чуя мнение на по-компетентни от мен в областта или някой, който има опит с подобни инфекции. Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 2 756
Трябва да сте постояли доста повече време с един и същи тампон, за да се стигне до там. Вероятно имате някаква настинка. Не се филмирайте излишно!

# 2
  • Мнения: 4
Благодаря, isa. Надявам се и аз също, но понякога изпадам в състояния на тревожност. Типичен хипоходнрик съм.

# 3
  • Мнения: 2 182
Споко, не е ТШС /токсичен шоков синдром/.
Шоков е защото се развива бързо и симптомите са:
Т - над 39 градуса
повръщане
диария
виене на свят или загуба на съзнание
обрив
възпалено гърло
Не е задължително да са всичките на куп.

# 4
  • Мнения: 2 756
Пробвайте нурофен за температурата, макар да е достатъчно ниска, за да е излишно да се сваля (все пак това е естествена физична бариера на организма срещу патогени). Нурофенът има слабо системно противовъзпалително действие, така че можа да взимате три пъти по едно на ден. Неведнъж са ми изписвали такава схема.
Друг вариант е да редувате с панадол, но това вече е за сериозни състояния и вредата за черния ви дроб вероятно ще е по-голяма, отколкото ползата от лечението.

# 5
  • Мнения: 4
Рязкото покачване ме притесни, но го отдавам също така на влиянието на слънцето днес. Утре сутрин ще закупя нурофен, за сега се надявам методът с оцет да ми я свали през ноща.

# 6
  • Мнения: 2 182
37,5 - 37,6 не е рязко покачване.
Рязко покачване е за 10 мин Т да стигне 39 и нагоре.
Това прилича на претопляне и напълно е обяснимо след цял ден на слънце. Дори втрисането е в реда на нещата в такъв случай.
Споко!

# 7
  • Мнения: 2 756
При вас няма рязко покачване, а напълно нормална температура за лека инфекция или претопляне, както е отбелязала delia. Отпуснете се и си починете. Не смятам, че и оцет е нужен. Тялото има нужда да се справи с някакъв процес, не му пречете. Ако температурата мине 38-38,5 °С, тогава вече се предприемат сериозни мерки. Ако сте с настинка, и терафлу върши работа, но имайте предвид, че съдържа парацетамол и не трябва да го комбинирате с друго парацетамолно лекарство.

# 8
  • Мнения: 4
Здравейте, мили дами! Благодаря на отзовалите се. Може би аз не се изказах правилно относно температурата - беше лека от порядъка на 37. 5 само вчера сутринта. След като се прибрах от плажа се чувствах сравнително добре, а после за отрицателно време ме облаха топли вълни и се чувствах все едно горя и вътрешно и външно. Това е нещото, което намерих обезпокоително, тъй като със сигурност беше над 38 в продължение на доста време. Успях да я понижа до нормални граници с оцет, но отново вдигнах рязко през ноща и ме тресеше. Смятам да опитам с нурофен или течен аналгин. Чувала съм, че последният действа безотказно, само веднъж в живота си съм прибягвала до него и му при лоша, но съм склонна да пробвам пак.

# 9
  • Мнения: 2 182
О, с течния аналгин - голяма червена лампа!
Ако сте алергична ще имате гоооолеми проблеми!
Пийте си парацетамола, като редувате с нурофен през 4 ч.
Течен аналгин дори при неалергичните се препоръчва при Т над 39 гр.

Редакция на ключовите думи на тема



Общи условия

Активация на акаунт