Колко ви помагат татковците след раждането?

  • 2 278
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 760
Много ми помага. Голяма част от нещата (като грижи за беба и домакинстване) ги наложи като свои задължения...
Трябва да кажеш на половинката: "Направи това и това!"

# 16
  • Мнения: 1 084
Винаги ми е помагал във всичко ( и му благодаря, защото с бебе и палаво 4 годишно момченце никак не ми е леко). Пере, чисти, готви chef, сменя памперси, пазарува:)), отговаря на всички странни въпроси на сина ни:))...Е, понякога заспива докато приспива бебето:)), но не му се сърдя:)) Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 4 068
Помага толкова, колкото му позволява времето и възможностите.
Той учи стоматология и по цял ден е на лекции, но вечер гледа да ме отменя. Ако има прекалено много за четене само си поиграва с нея малко и това е.
Иначе къпем беба заедно, но той не е много по памперсите и затова аз я сменям. Той приготвя млякото и така.
В домакинството-той прахосмучи, тупа и хвърля боклука. Останалото са си мои задължения.

# 18
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Много. Сменя памперсите, мие нааканото дупе. Когато ни изписаха, трябваше задължително да кърмя дъщеря си и през нощта, тъй като се роди месец по-рано. А тези деца са на по-особен режим. Та тогава изцяло отговаряше за нощния тоалет на бебето, аз само ставах в просъница, нахранвах я и пак лягах. Освен това, когато имаше колики пак той бе насреща. Случвало се е по цяла нощ да я люлее и носи на ръце, докато заспи. Изобщо татко за пример. Hug

# 19
  • Мнения: 4 629
Нашия татко много помага. Не само след раждането, но и преди това. Според мен си е до човек или по-скоро до това как е научен  Peace

# 20
  • Мнения: 700
Помага много - пампи, хранене, игри, нощното мляко, но аз работя колкото работи и той. Пак повечето работа пада на мен, но някакси на мен ми идва по-естествено да го правя. Той прави това, което си знае, че трябва да прави, но не мога да разчитам на него да му хрумне да подобри нещата или да ги промени.
И най-важното е, че си говорим. Аз казвам когато ми дойде повече или имам нужда от помощ. Имах момент в който се надувах, че не ми помага, колкото очаквах. Като вземе да прави нещо и само му ходех по петите. Мислех, че мога по-добре и по-бързо.... Така не вървеше.
Когато малката стана на 4 месеца тръгнах на работа и трябваше да ги оставям сами по 2-3 часа. Обясних и показах спокойно какво трябва да се прави, казвах си, когато имах нужда от помощ и най-вече спрях да си внушавам, че аз знам и мога най-добре.

# 21
Много помага.Нашият татко беше голям мераклия,чакаше с мене  9 мес.толкова нетьрпелив,все едно той ще ражда.А като се роди-обожаваше да я приспива и да я водим на разходки.Толкова ми помагаше ,че чак не исках да ходи на работа.

# 22
  • Петрич
  • Мнения: 321
Много помага,не мога да се оплача.Къпе го,сменя памперс,преоблича.Само не може да го храни.

# 23
  • Мнения: 2 040
Нашият тати много ми помагаше .. още повече че си взе първите 2 седмици след раждането отпуска и изцяло той я обличаше, сменяше памперс, само дето не я кърмеше .. После вече и аз влязох в час, но и до ден днешен я къпе, сменя памперс, облича, съблича, храни и така ...  Grinning

# 24
  • Мнения: 7 474
 Tired   Нашият малко помагаше - все е на работа  Tired

# 25
  • Мнения: 109
Нашия татако много ми помага,щом се прибере от работа все гледа да ми помогне с каквото може! newsm68 Дано не му стихне ентусиазма Hands Clap

# 26
  • Мнения: 182
Ние с щерката сме много доволни от нашия тати,той също работи  нон стоп,но винаги намира време и за нас.Винаги ни изненадва с нещо и гледа много да ми помага, особено сега,за което много съм му благодарна.

# 27
Нашият татко го няма по цяла седмица, но като се прибере в събота изцяло поема грижата за детето, а аз само го наставлявам.  bouquet И без това са се затъжили един за друг. Преоблича го , храни го, сменя памперси. По принцип сам има желание да помага.

# 28
  • Мнения: 3 478
Помага с почти всичко, защото и няма избор. И двамата работим и сме сам сами, няма кой да ни помага и сега се редуваме. От другия месец ще имаме гледачка и ще бъде много по-лесно. Тогава сигурно хич няма и да се включва.

# 29
  • Мнения: 2 220
Първият месец след раждането нямаше кой знае какво за помагане, макар че си беше взел отпуска и си беше вкъщи. Но бебето ни беше изключително кротко, будеше се на 3 часа - смяна на памперс и кърмене и след още 3 пак същото.  Heart Eyes Сега ми помага за него много, за домакинската работа - трябва да му напомня и прави всичко. Ако не кажа, не забелязва.... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт