Биба или пръстче?

  • 2 407
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 35 947
моята си лапа ръцете, но не палеца, биба не иска - оставила съм я самотек Simple Smile

# 46
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Моят син не е ползвал биберон-залъглака, нито пък си е смукал пръстчето.
Но си мисля, че бих избрала варианта с бибата, защото след време по-лесно ми се вижда да се отучи от нея

# 47
  • София
  • Мнения: 2 356
На моята дъщеря и кран не може да и измъкне пръста от устата. Смукането на палеца наистина не може да се сбърка, то се цока точно както бибата. При нас лошото е, че си смуче палеца не само при заспиване, а и по всяко време, когато се сети. Освен това, докато си смуче палеца на дясната ръка, с лявата си пипа косата и си върти кичурите  ooooh! Интересно е, че биба не отказва, защото като цока биба ръцете й са свободни, но ако бибата падне някъде, не я търси, а директно засмуква пръста  Sad Махам го, но тя упорства, а ако й преча да смуче е в състояние да ореве квартала. Направо не знам как ще се отучваме  Confused

# 48
  • Мнения: X
По съвет на детски ортодонт тикам бибата в устата на бебо,защото иначе си лапа ръцете....А още като ми беше малък баткото,тя ме посъветва да не допускам смукането на пръстите,защото освен,че тях не можеш да ги махнеш и много по сериозни последствия могат да предизвикат...А бибато на баткото изхвърлихме от раз...просто казахме,че вече е голям и я отрязахме с ножицата-два дни ходи с пластмасата в ръка  и я забрави...и засега поне има добре подредени зъбки..
И още нещо-на пазара има такова изобилие от биберони,повечето са анатомично пригодеи към детската устичка-ако не става с един модел пробвам с друг...докато я приеме

# 49
  • Мнения: 6 390
Биба - може да се хвърли, но пръстчето Naughty Peace Mr. Green
Peace Mr. Green

# 50
  • Мнения: 8 505
Залъгалка.А отказването от нея изобщо не беше трудно.

# 51
  • Мнения: 5 475
Естествено,че биба.От нея можеш по-лесно да откажеш детето,отколкото от пръстчето.

 Peace точно така

# 52
  • Мнения: 1 117
Докато бяхме още в болницата след раждането, моят син беше започнал да си смуче пръста. Бабите не даваха и дума да става за биба  Naughty/ и аз защо съм им обръщала внимание Shocked/ , но влезе един лекар на визитация - детски и казва : ОООО нямате хубави навици ! Давай биберона , защото от него ще го откажеш лесно , но пръста... при някои остава за цял живот "  #CrazyПослушах го и не съжалявам Mr. Green

# 53
  • Мнения: 962
Мами да ви кажа ние какво правим-понеже малкия не обича бибата си и му давам едно празно шише и си го смучи докато заспи ейй рахат виждам  Peace

# 54
  • Мнения: 1 258
Голямата ми дъщеря никога не и е хрумвало да си смуче палеца.Бибата я загубихме на 7-8 месеца и беше дотам.Не виждам,ако предпочитах палеца как можех да я накарам да си го смуче.
А малката от изписването мушкаше палеца в устата,съвсем несъзнателно.И понеже аз предпочитам бибата,правих опити да не стане съзнателно.Обаче това не е възможно-биберони не понася,плюе ги на мига(а ние сменихме доста видове).


Та според мен въпросът е какво предпочита бебето.Досега не съм чула случай,в който тези две неща да са взаимно заменими при едно дете.Поправете ме,ако греша.

# 55
  • Мнения: 3 929
Който както предпочита. Децата са толкова различни, че няма универсално средство за предпочитание. Както с пръстчето, така и с бибата лесно се свиква и трудно се отвиква. Не робувай на бабешки приказки, че това не било хубаво, онова не било хубаво. Не беше хубаво моят бебок да го свиквам на ръце, ама се оказа, че не е фатално. Всяко нещо отминава с възрастта.

# 56
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Твърдо за залъгалката Peace

# 57
  • Мнения: 5 647
Определено биба. Малката още е с пръста в устата и не знам как да я отуча.  Close

# 58
  • София
  • Мнения: 2 356
Та според мен въпросът е какво предпочита бебето.Досега не съм чула случай,в който тези две неща да са взаимно заменими при едно дете.Поправете ме,ако греша.

Tочно моята е от този вид деца  Confused. Смуче пръста, когато реши, но ако и покажа бибата пуска пръста и отваря устата и я взима. Понякога пък изплюва бибата и започва палеца. Абе ужас, аз още се опитвам да я приуча само към бибата, да забрави палеца, но не става. Лошото при нас е, че ако бибата падне, веднага има заместител. Все нещо трябва да се смучка.  ooooh! Как ще я отучвам направо ми се вижда мисия невъзможна.  Confused

# 59
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Биберон . Ама реши ли да си лапа пръста спасение няма.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт