Плюсове и минуси на кварталите в София - 4

  • 44 545
  • 773
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
старата тема

Последна редакция: нд, 18 ное 2018, 23:03 от Анонимен

# 1
  • Мнения: X
Нямаше ли някой саниран панел за кавър снимка Grinning

# 2
  • Мнения: 2 694
И то в Лозенец, а не другаде Wink

# 3
  • Мнения: 7 517
На мен пък много ми допада снимката - ясно показва гадната реалност на София. Това са повечето квартали на този чуден град, нищо, че някои софиянци се превъзнасят по невероятните си имоти тук.

# 4
  • Мнения: X
Снимката е на блок 23 в кв. Яворов, сниман от бул. Михай Еминеску. Показва, че и в най-престижния и скъп квартал има гадни места и е призив в темата да се пише обективно без да се превъзнася даден квартал само заради името му.

# 5
  • Мнения: X
Моралка, мерси за темата
Аз само искам да вметна, че по подразбиране при обсъжданията качествата и недостатъците на кварталите са относителни, тоест, в сравнение един с друг за рамките на същата тази София, а не в сравнение с Мюнхен или Барселона (например). Тоест, един квартал е хубав или лош само в сравнение с други квартали на София и само по определени показатели. Иначе за София като цяло и навсякъде са характерни олющени фасади, провиснали кабели, остъклени безобразно балкони, разбити тротоари и т.н., като лиспата на тези "екстри" е изключение и е спорадична.

# 6
  • Мнения: 8
Здравейте, отново Simple Smile

Отново Ви благодаря за мненията (от старата тема)

И за да отговоря на въпросите към мен:
1.Казахте, да не гледам като определящо цената и квадратурата, но няма как да си позволим имот, който е 100к евро. Да и аз бих искаш да живея да кажем на южен парк, но.... няма как да го купя Simple Smile
Същото важи и за кв. метри в апартамента. Не искам да купувам апартамент с 1 спалня, хол и кухня 60-65кв. Все пак искам деца, стая за тях и т. н. Затова сме наредили така приоритетите - Цена, Кв. Локация.
2. По въптоса за Красно село и Мана
стирски ливади - При едното цената е голяма, а при Ливадите - Кофти градски, блокове като гъби и все едно съм в Слънчев бряг, липса на места за паркиране, а не на последно място и цените бяха също от по 1000-1100евро кв. м. Разбира се говоря за това, което видях с очите си и ми го предлагаха. Може би, просто не съм му видял хубавата част.
И както казахте - Това е много важна крачка в живота и... продължавам да гледам. Пък и дано успеем да си намерим едно апартаменче за нас... Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 381
Emil Dinkov 611297 каквото и да изберете има голяма вероятност да сгрешите с избора си. Няма пълно щастие, поне за тези от нас които се съобразяват с бюджет. Иначе съм напълно съгласна с вас, че най-важна е цената и каква квадратура получаваш за нея. Мога да дам мнение за Люлин. Живях там 30 години до преди няколко месеца. Първо плюсовете - паркирането все още не е толкова голям проблем, има достатъчно магазини, училища, детски градини, незастроени площи, транспортната инфраструктура е що годе добра. Дотук с плюсовете. Последните години квартала се понапълни с най-различни индивиди, кой от кой по-колоритен не визирам ромите. А за ромите - преди само минаваха и обираха шишетата по кофите, сега можеш да ги мернеш в междублоковите пространства оставили каруцата с коня, коня да си пасе, а циганетата да търчат по детската площадка и т.н. За 30 години в Люлин не ми се беше случвало на мен или на някой от семейството нищо лошо. Тази година големия ми син /на 15/ два пъти го гонят в тъмницата, като първия път го заплашиха с нож и му взеха телефона. Но.. това може да се случи и в друг квартал. Много зависи самия блок, вход, живущите там.. Ако някой от съседите ви не е ОК, ежедневно ще трябва да го търпите и да се примирите със ситуацията. Задължително разпитайте живущи във входа преди да вземете решение. Това важи за всички райони, много е важно кой ще живее над вас, до вас, под вас и т.н. следващите 10-15-20 години. Опитайте се поне това да проучите, наистина е важно.

# 8
  • Мнения: 8 541
Здравейте, отново Simple Smile

Отново Ви благодаря за мненията (от старата тема)

И за да отговоря на въпросите към мен:
1.Казахте, да не гледам като определящо цената и квадратурата, но няма как да си позволим имот, който е 100к евро. Да и аз бих искаш да живея да кажем на южен парк, но.... няма как да го купя Simple Smile
Същото важи и за кв. метри в апартамента. Не искам да купувам апартамент с 1 спалня, хол и кухня 60-65кв. Все пак искам деца, стая за тях и т. н. Затова сме наредили така приоритетите - Цена, Кв. Локация.
2. По въптоса за Красно село и Мана
стирски ливади - При едното цената е голяма, а при Ливадите - Кофти градски, блокове като гъби и все едно съм в Слънчев бряг, липса на места за паркиране, а не на последно място и цените бяха също от по 1000-1100евро кв. м. Разбира се говоря за това, което видях с очите си и ми го предлагаха. Може би, просто не съм му видял хубавата част.
И както казахте - Това е много важна крачка в живота и... продължавам да гледам. Пък и дано успеем да си намерим едно апартаменче за нас... Simple Smile


Жилище не се купува всеки ден. Ясно, че всеки си има бюджет.  Имам предвид да помислите дали да не надхвърлите сегашния бюджет, с по -голям кредит, или взимане пари назаем от близки. Така, че хем да сте в по-хубав квартал, хем квадратурата да ви удовлетворява. 

# 9
  • Мнения: 3 732
Съседите са много важни. Престъпност и цигани има навсякъде.



# 10
  • Мнения: 18 213
Скрит текст:
Emil Dinkov 611297 каквото и да изберете има голяма вероятност да сгрешите с избора си. Няма пълно щастие, поне за тези от нас които се съобразяват с бюджет. Иначе съм напълно съгласна с вас, че най-важна е цената и каква квадратура получаваш за нея. Мога да дам мнение за Люлин. Живях там 30 години до преди няколко месеца. Първо плюсовете - паркирането все още не е толкова голям проблем, има достатъчно магазини, училища, детски градини, незастроени площи, транспортната инфраструктура е що годе добра. Дотук с плюсовете. Последните години квартала се понапълни с най-различни индивиди, кой от кой по-колоритен не визирам ромите. А за ромите - преди само минаваха и обираха шишетата по кофите, сега можеш да ги мернеш в междублоковите пространства оставили каруцата с коня, коня да си пасе, а циганетата да търчат по детската площадка и т.н. За 30 години в Люлин не ми се беше случвало на мен или на някой от семейството нищо лошо. Тази година големия ми син /на 15/ два пъти го гонят в тъмницата, като първия път го заплашиха с нож и му взеха телефона. Но.. това може да се случи и в друг квартал. Много зависи самия блок, вход, живущите там.. Ако някой от съседите ви не е ОК, ежедневно ще трябва да го търпите и да се примирите със ситуацията. Задължително разпитайте живущи във входа преди да вземете решение. Това важи за всички райони, много е важно кой ще живее над вас, до вас, под вас и т.н. следващите 10-15-20 години. Опитайте се поне това да проучите, наистина е важно.

Много полезно мнение.
Ако не е тайна, къде се преместихте и какви са впечатленията ви от там досега.

# 11
  • София
  • Мнения: 381
Скрит текст:
Emil Dinkov 611297 каквото и да изберете има голяма вероятност да сгрешите с избора си. Няма пълно щастие, поне за тези от нас които се съобразяват с бюджет. Иначе съм напълно съгласна с вас, че най-важна е цената и каква квадратура получаваш за нея. Мога да дам мнение за Люлин. Живях там 30 години до преди няколко месеца. Първо плюсовете - паркирането все още не е толкова голям проблем, има достатъчно магазини, училища, детски градини, незастроени площи, транспортната инфраструктура е що годе добра. Дотук с плюсовете. Последните години квартала се понапълни с най-различни индивиди, кой от кой по-колоритен не визирам ромите. А за ромите - преди само минаваха и обираха шишетата по кофите, сега можеш да ги мернеш в междублоковите пространства оставили каруцата с коня, коня да си пасе, а циганетата да търчат по детската площадка и т.н. За 30 години в Люлин не ми се беше случвало на мен или на някой от семейството нищо лошо. Тази година големия ми син /на 15/ два пъти го гонят в тъмницата, като първия път го заплашиха с нож и му взеха телефона. Но.. това може да се случи и в друг квартал. Много зависи самия блок, вход, живущите там.. Ако някой от съседите ви не е ОК, ежедневно ще трябва да го търпите и да се примирите със ситуацията. Задължително разпитайте живущи във входа преди да вземете решение. Това важи за всички райони, много е важно кой ще живее над вас, до вас, под вас и т.н. следващите 10-15-20 години. Опитайте се поне това да проучите, наистина е важно.

Много полезно мнение.
Ако не е тайна, къде се преместихте и какви са впечатленията ви от там досега.

Отговора ми няма да ви бъде полезен Simple Smile На 27 км. от Люлин, на село, в нова къща. Та в конкретия случай няма база за сравнение Simple Smile

# 12
  • Мнения: 18 213
А, защо да не ми хареса Simple Smile
Не съм против къщите, особено при вече големи деца, както е при вас, или при още съвсем малки. Доста съм живяла в къща и съм наясно и с плюсовете, и с минусите, и понеже не съм много романтично настроена, сигурно в някоя от темите съм прозвучала негативно. Особено, ако съм се паднала след поста на някой, който се е опитвал да налага избора си за единствен правилен на света.

# 13
  • Мнения: 46 403
Само да уточня, че е важно да се напише за кой Люлин става дума. Това са 10 квартала все пак, някои наистина имат доста минуси.
Но няма как да се говори за Люлин като едно цяло.10 е на толкова разстояние от 5 или 1, примерно, колкото южните квартали от Факултета, съответно и влиянието е такова, т.е. никакво Simple Smile
За другите части не мога да твърдя, въртя се в Люлин 8, 9, 10 и не съм ставала свидетел на описаното с роми и т.н., 2 пъти на ден минават клошари по разписание и това е, не знам откъде идват и къде отиват. Сега на мода са детските колички, каруците са отживелица май Laughing

За престъпността, за съжаление тя е във всички квартали, няма спасение. Но за 15 г. лично сме били засегнати само веднъж, разбиха ни апартамента докато ни нямаше. Нищо не взеха, даже джобните на детето демонстративно бяха оставили - 2 по 2 лв. в отвореното чекмедже на бюрото и една монета левче, изсипана от чантичката ѝ и сложена до нея, все се смеем, че е станало като в този виц:
Скрит текст:
Прибират се хората, гледат, апартаментът им пребъркан основно и на средата на масата оставени 20 лв. с бележка: "Оставяме ви малко пари, бива ли човек да живее така..." Laughing

# 14
  • София
  • Мнения: 381
EmmaT редактирах се , исках да кажа, че предвид темата, коментарът ми няма да ви е полезен.
Иначе децата ми не са нито големи, нито малки и двамата са ученици.
Аз също не съм романтично настроена, нито мисля че изборът ни е на 100% правилен.
Мисля че избрахме по-малкото зло, което можехме да си позволим.

Не се сърди, човече от дете до 18 години живеех в Люлин 6, още тогава имаше цигани, идваха от парка през полето. След това живях 2-3 години в 7-ма част. И след това още десетина и отгоре във 2-ра част. И понеже имам куче, доста обикалям из целия Люлин, всички части. От тунела до Фантастико в 1-ва част пешеходно е не повече от 30 минути и циганите си обикалят навсякъде, незнам как реши че каруците им са отживелица. Също така не смятам, че 8,9 или която и да е част могат да се сравнят по големина с цял квартал. Люлин е квартал, но не и частите в него.
Та мисълта ми беше, че до преди две години нямаше в нито една част на Люлин такава концентрация на цигани и минаваха само транзит. Сега видимо се е увеличила. До скоро си харесвах квартала и не давах лоша дума да се каже за него. Но ето, че дойде ден, в който и на мен взе да ми прави впечатление. И не е само до циганското присъствие. Дойдоха и други нашественици, които развалиха атмосферата. Но то се отнася за целия град. Относно престъпността, Люлин винаги е имал славата на квартал на мутри, наркотици и т.н. Но моите наблюдения са, че ако не си в тези среди няма как това да ти се отрази по някакъв начин. Но... увеличи се дребната престъпност, нападения над деца, жени, баби, старци. Не е нормално да ми се налага да чакам 15 годишния си син на спирката на метрото, защото се притеснявам нещо да не му се случи докато извърви 800 метра пеш.

Последна редакция: вт, 20 ное 2018, 15:19 от dildes

Общи условия

Активация на акаунт