Парфюмни размисли и страсти - 221

  • 63 227
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 13 256
Има парфюми, от които съм изпръскала повече от половин литър, но вече не ме влече, в момента искам да разнообразя, няма да повтарям покупки ще се запознавам и ще си намеря нови нещица.
А тази идея за количеството май се налага от шанел, следващия им парфюм, който ще пускат догодина ще е 200мл. Рекламите винаги са с огромни бутилки, натрапват това послание.
Но не вярвам да се разделя с шанелите трайно.

Вече едно изкушение  категорично си харесах
https://www.fragrantica.com/perfume/S-T-Dupont/Vanilla-Leather-49969.html
За това се колебая
https://www.fragrantica.com/perfume/Boucheron/Place-Vend-me-18590.html

А тези ме изкушават да ги поръчам на сляпо
https://www.fragrantica.com/perfume/Molinard/Habanita-3934.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Marc-Jacobs/Daisy-Black-Edition-3978.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Juliette-Has-A-Gun/Citizen-Queen-3227.html

# 46
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Благодаря за новата тема, Денси bouquet
И аз съм от групата на Кристалчето - Мон Герлен е най-подновявания парфюм, който съм имала, пасваме си идеално Heart Eyes
Замислихте ме сега с Интенс версията на Коко Мадмоазел - класическия съм имала преди много време и не го помня, честно казано...Ще взема да тествам Интенз да видим за какво иде реч.

# 47
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Йоан Владимир, сравних №5 ЕДП и червената бутилка. И съм в шок. Ако в края на годината си направим парфюмна класация за парфюмен шок, то петицата на Шанел ЕДП ще вземе приза за него. Дори не съм си помисляла, че някога бих пръснала отново Шанел №5 ЕДП на кожа, толкова неприятен опит имам с него. А тази формула е абсолютно различна, много по-носима, много по-мека, направо си е друг парфюм. Права си, че червената лимитирана бутилка е същата като ЕДП, в магазина също ми го потвърдиха, като казаха, че само бутилката е различна, формулата на парфюмите е еднаква. Сравних ги паралелно на двете ръце, и за мен нямат разлика. Така че, няма смисъл да се дават повече пари само заради червения флакон. Парфюмът е доста тих и прибран при мен. Но няма нищо, нищичко страшно в него, за разлика от предишните му издания. Оставя ме много объркана. Досега нямах проблем да кажа веднага, кой ми е най-неприятния парфюм. С тази нова формула определено изпада от класацията Joy

И понеже в темата все по-често се използва Шанел като безопасен подарък, и символ на качество и класа, ще си позволя да не се съглася с това, като се надявам с това да не обидя почитателките на марката. Абсолютно никога не бих си позволила да подаря парфюм на Шанел на някой, без да знам, че той иска точно този парфюм. И то не защото не мога да си го позволя, или защото не харесвам марката. Парфюмите са много специфични, дори и тези, които минават за вечните им хитове. Коко Мадмоазел и интенз версията са със силно доминиращо пачули, много разпознаваемо, и много полярно. Коко прелива от бели цветя и ретро излъчване, Шансовете са със специфичното Шанелско пачули и цитруси, и съвсем не са безопасни, колкото си мислят повечето хора. Зелените им шипри дори няма да споменавам, както и алдехидите на петицата. Всеки е свободен да подарява разбира се каквото иска, но не е хубаво да се правят такива твърди обобщения и категоризации, кое е добре за подарък, и кое не. Защото както може да мине за престижно да се подари Шанел, така може да мине и за клиширан избор и липса на въображение. Зависи от гледната точка. Да не говорим, че са неоправдано скъпи, и ако някой ми подари парфюм за 300 лв, който няма да ми харесва, ще бъде жалка загуба на средствата на хората, които са го купили. И още нещо за Алюр, с риск да ме линчувате, но ми идва в повече това КЛАСНО разпределение на парфюмите. И друг път съм разказвала, как на летището в Дортмунд всички циганки от Столипиново под строй минават през парфюмерията и един тестер Алюр отива. Не ме питайте как се диша в самолета за София Sweat. Та като чуя Алюр, хич не си представям класи, а съвсем други неща. Мисълта ми е, да го караме по-спокойно тук и да не налагаме кой парфюм е ок, и кой не  Blush, защото няма единица скала за добър вкус и ако нещо е добро за някой, може да е непоносимо за друг. Кой каза, че обича да чете хейт Stuck Out Tongue Winking Eye

По темата - нямам нужда от литри парфюм. Какъв парфюман ще съм, ако се огранича само с един парфюм. Имам запаси от някои любими неща, или подновявам любими неща, но никога не съм стигала до половин литър.

# 48
  • Мнения: 2 960
И аз искам и двата,но трябва да избирам.....за съжаление....хахахаха

# 49
  • Мнения: 2 229
Аз много го харесвам. Мирише ми на  влюбена девойка, май месец, много ми е сладък, пролетен и младежки. Преди време в едно заведение бях яла домашен сладолед, който беше мнооого сладък и също доста маслен. Тежичък, с няколко лъжици се наяждаш. Е на такова ми мирише, млечно-сладък като пухкав сладолед Yum

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Така,така съгласна съм с Ковачева,особено за парфюмите на Шанел,специфични са спор няма/имам приятелка,която не ги понася/моля се Коко Мадмоазел Интенз да се хареса,за мен парфюмите им са класни и пак подчертавам за мен и въобще не се обиждам за Алюр.Stuck Out Tongue Winking EyeОбичам хейта аз:stuck_out_tongue_winking_eye:,Макадамиа все някой ти харесва повече,избери него.Blush И да допълня подарявала съм и друг път Шанел Шанс/класическия/ и много,много се хареса,реших да рискувам отново.Kissing Heart

Последна редакция: пн, 19 ное 2018, 17:54 от Bright Crystal

# 51
  • Мнения: 2 223
Оли,след поста на Ковачева,си представям да съм в самолета с ромките ,поляти в Алюр:)))
Момичета,тези дни ми става лошо от много мои аромати,не прекалявам с количеството,не знам защо така се получава...дано ми отшуми до петък:)))

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
То само за Алюр да беше,много парфюми ги свързват с мангалки,ама какво сега хората,които ги харесват да не ги носят ли?И Черния кристал и Слона на Кензо влизат в тази категория ама какво от това,а тук има доста фенове на Кристала.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 6 929
 Аз имам  литри парфюм,  но не  от един и същ.
Запасила съм се с втора бутилка  от Valentino Donna noir absolu, Guerlain Linstant magic, T Mugler  La rose Angel , Chanel Chance eau fraiche,  Fendi Leather  essence, а не  бих ги определила като най-любимите ми в момента .

# 54
  • Мнения: 329
Асоциациите са голямо нещо.😉
Точно сега му е времето. Тук падна сняг,и така хубаво ми стои и на мен в студа и снега. Освен това съм брюнетка. И не знам,също не съм на мнение,че това е от значение,но мисля,че е идеален за брюнетки. Ама това са си мои измишльотини.

Заради цвета на шишето може би и от името - "Noir", най-вероятно подсъзнателно ти навява асоциации с тъмен цвят.

# 55
  • Мнения: 515
 Много интересна тема!:hibiscus:

Досега не ми се е случвало да подновявам парфюм. В доста случай любовта си отива с бутилката, или мострата  или отливката. Не спирам да ги харесвам, просто им се насищам и търся нещо ново. Обичам разнообразието.По тази причина и не съм се запасявала с бутилки. Много се чудех дали да си взема втора обаче от есенната ми любов- Valentino Donna noir absolu. Страшно ми пасна, а пък е и лимитка .  Засега удържам, има и други неща които искам,но да видим. Въпреки това не бих отказала по- голямо, пък защо не и половин литър количество, от най- обичаните ми парфюми -El Born на Carner Barcelona, Noir de noir на Tom  Ford, Aomassai на P.G. ,Nea на  Jul et Mad,Cafe chantant на  Nobile 1942 и Cuir Beluga.

 П.п. На мен Premier Jour ми харесва в пъти повече от Love in Paris. Premier беше първият парфюм, който си купих сама, изпръсках една голяма бутилка и му се наситих,но понякога като мина в парфюмерия носталгично се пръскам  и му се радвам.Втория ми допада върху други хора, но така и не можах да харесам върху себе си.
П.п
Ковачевастрахотен хейт пост! Толкова елегантно е поднесен,че не вярвам в  темата да има човек  който да ти се разсърди:hugs:

# 56
  • Мнения: 31 152
Не приемайте буквално литър за парфюм/парфюми, а споделете тези, които искате да са винаги с вас и повтаряте, потретвате и т.н.

# 57
  • Франция
  • Мнения: 898
kovatcheva, чудесна си, благодаря ти от сърце, че си направи труда (и си рискува живота Smiley ) да ги тестваш паралелно! Heart
Тук ме побъркват просто, защото червената петица е навсякъде по витрините и никъде я нямат като тестер. Днес в Сефора даже ми играха историята от "Пипи Дългото чорапче": имат я, как да я нямат, ама в момента са я свършили Rolling Eyes А като направя намек, че ще си купя обикновената, подскачат, че изпускам уникалната възможност да се сдобия с лимитираното издание.
Днес тествах I am Trash. Спомням си, че се чудехме с тебе на какво би могъл да мирише парфюм с такова име и предполагахме, че ще е някаква мрачна композиция с индолови цветя. Познай? Мирише на дезодорант "Зелена ябълка", абсолютно както го помня от времето на соца: плодов, чист, хрускав, със здрава доза синтетичен сапунен мускус и безкрайна трайност.
По темата - в такова количество съм изпръскала само Chanel No 19 EDP.

# 58
  • Мнения: 18 551
Не приемайте буквално литър за парфюм/парфюми, а споделете тези, които искате да са винаги с вас и повтаряте, потретвате и т.н.

И аз тако го разбрах.😉

# 59
  • Мнения: 1 108
Благодаря за темата.
Бих се пръскала вечно ( поне така си мисля днес) с нилските градини, лайт блу, линстант меджик и алюр.

Общи условия

Активация на акаунт