"Наринé" – живите пробиотици. Включете се в дискусията и спечелете награди!

  • 6 963
  • 198
  •   1
Отговори
  • Мнения: 145
С тази игра бихме искали да обърнем Вашето внимание към нещо много важно – че пробиотиците са жива материя, която трябва да стигне жива до местоназначението, за да си свърши работата.

В забързаното ни ежедневие много често забравяме и пренебрегваме ценното заради удобното. Вярно е, че течната форма на пробиотиците изисква специално хладилно съхранение, което затруднява удобството. Но най-ценното при тях е, че бактериите са живи и веднага могат да започнат да  вършат работата си.
Бактериите не могат да живеят в друга среда, освен течна и то течна хранителна среда!

Предимството на течната форма на пробиотиците с живи бактерии и с къс срок на годност е, че бактериите са размножени в лабораторни условия в подходяща хранителна среда с подходяща киселинност и на подходяща температура до концентрация над 10 000 000 в 1 куб.см., след което са охладени до температурата на съхранение. Достатъчно е затоплянето им до стайна температура, за да стане тяхната активност максимална в момента на тяхното приемане. Бактериите започват да действат веднага след въвеждането им в човешкия организъм.

Срокът на годност на пробиотиците от сериите за възрастни NARINÉ ADULT ESSENTIAL и NARINÉ ADULT MAX, както и тези за деца NARINÉ BABY ESSENTIAL и NARINÉ BABY MAXIMUM е 4 месеца, защото максималната продължителност на живота на живите бактерии е 5–6 месеца и то при хладилно съхранение при t° 2–8°С. Всеки по-дълъг срок на годност означава, че бактериите не са живи, а са условно живи и за да се съживят, се изискват условия, които липсват в агресивната среда на стомаха.

За да бъдете един от късметлиите, които ще спечелят нашите награди, трябва само да отговорите на следните въпроси:
Ползвали ли сте пробиотици? Ако отговорът е "не", защо?
Ако отговорът е "да" – споделете Вашия опит с тях /не посочвайте марки/.
Какъв проблем сте решили с тях, какви резултати имате, под каква форма са (течни, сухи)?

Ще бъдат изтеглени 20 единични награди и 1 голяма награда. Спечелилите единичните награди ще имат възможност да изберат какво да получат, като посочат една от четирите опции:

Награди:
1. Комплект пробиотици за възрастни NARINÉ ADULT ESSENTIAL и NARINÉ ADULT MAX
2. Комплект пробиотици за бебета и деца NARINÉ BABY ESSENTIAL и NARINÉ BABY MAXIMUM
3. Пробиотични капки за нос NARINÉ NASAL  
4. Вагинален пробиотик NARINÉ LADY

Голямата награда включва:
Комплект пробиотици за възрастни NARINÉ ADULT ESSENTIAL и NARINÉ ADULT MAX   – 1 бр.
Комплект пробиотици за бебета и деца NARINÉ BABY ESSENTIAL и NARINÉ BABY MAXIMUM   – 1 бр.
Медбио+ Инулин  – 1 бр.
Паста за зъби Медбио+ Прополис – 1 бр.
Дихателен тренажор – 1 бр.
Картонена каса с ацидофилно мляко „Наринé” – 1 бр. /12 броя кофички/

Всички спечелили награда, ще получат по 1 бр. от книгата "Дисбактериозата - епидемията на  ХХІ век" на хартиен носител.



Моля, запознайте се с общите условия на активацията ТУК.

Последна редакция: пн, 19 ное 2018, 19:31 от Наринé

# 1
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 731
да -за разстройство на малката
- за проблеми със стомахчето и при прием на антибиотик

# 2
  • София
  • Мнения: 2 019
Здравейте,
Използвам пробиотици и в момента за регулиране на чревната флора. Давала съм и на детето при възникнали хранителни смущения. Най-често използвам суха форма. За мен са незаменима част от домашната аптечка Simple Smile

# 3
  • При децата ми
  • Мнения: 5 968
Здравейте!

Да използвала съм пробиотици, както за себе си, така и за децата.
Вземали сме ги за стомашни смущения и, при прием на антибиотик. Вземали сме ги под суха форма.

# 4
  • Мнения: 907
Използвам пробиотик при всеки прием на антибиотик задължително.Неотдавна претърпях тежка коремна операция със сериозен проблем на тънките черва и от тогава пия пробиотик на прах и имам значително подобрение в състоянието си. Пробиотиците са незаменими в много ситуации.

# 5
  • В сбъднатите си мечти :)
  • Мнения: 662
Както повечето работещи на бюро хора, чиято работа не е свързана с движение, често страдам от болки стомаха/подуване на корема, което е следствие от притискането на стомаха от коланите на дънките. Поне 2-3 пъти годишно ми се налага да правя цикли от по няколко седмици прием на силен пробиотик. Единствено до момента ми е помогнал истински един пробиотик - разтворим , но цената му е доста висока и е трудно да го приемам дълъг период от време, тъй като излиза около 4лв на ден на прахче. За това приемам него няколко дни ударно и после минавам на произволен пробиотик от аптеката за поддържане на ефекта.
Би било хубаво да има по-достъпен многощамов пробиотик на пазара...

Допълвам се с това,че пробиотик винаги използвам СЛЕД прием на антибиотици ,и то поне 12ч след последния взет АБ. Защото смятам,че при едновременен прием на АБ+пробиотик, в най-лошия случай, има възможност  антибиотика да унищожи бактериалните клетки на пробиотика и съответно той да се окаже неефективен.

Третата причина за да купувам често пробиотици е ,че дъщеря ми е с хроничен запек от бебе, та до сега... За това приема непрекъснато пробиотици, яде плодове на гладно сутрин и давам зимата вит.Д, за да може да регулираме и поддържаме положението...

Последна редакция: пн, 19 ное 2018, 16:56 от ๑ஐღ Елиза ღஐ๑

# 6
  • Мнения: 1 548
Здравейте,
● Ползвали ли сте пробиотици? - Пробвали сме различни марки пробиотици за цялото семейство.
● Какъв проблем сте решили с тях, какви резултати имате, под каква форма са (течни, сухи)?  - Взема ли сме течни и сухи, като за детето по-лесни за приемане са течните/на капки/. За сега резултати те са добри като трябва да ги ползваме в продължение на 1-2години..борим проблеми с коремчето и АД.

# 7
  • Мнения: 3 834
● Ползвали ли сте пробиотици? Ако отговорът е "не", защо? - Да, и аз, а и семейството ми ползва пробиотици.
● Какъв проблем сте решили с тях, какви резултати имате, под каква форма са (течни, сухи)? - Ползваме пробиотици основни при антибиотично лечение, както и при чревни инфекции. На детето давах след раждането и основно при захранването, няма стомашни проблеми. Давала съм детски - течни, а за нас и в момента за нея - сухи, на капсула или саше. Доволни сме и общо взето бързо минават чревните инфекции с тях.

# 8
  • Мнения: 4 544
Да, използвала съм пробиотици и продължавам да използвам регулярно. Използвам най-вече на капсули и прахообразни, които се разтварят във вода или директно в устата. С най-различни проблеми се справям с тяхна помощ, пия ги при стомашни неразположения, за подсилване на имунната система също, както и чисто профилактично.
Съвсем наскоро ми се наложи да пия АБ заради един зъб и въпреки че приемах пробиотик от самото начало, си докарах страшна дисбактериоза, която още лекувам. Ще ми е интересно да използвам и този продукт, не съм го срещала до момента.

# 9
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 842
Ползвала съм и за себе си и за семейството. При разстройство и при прием на антибиотици. На дъщеря ми давам за известен период от време, когато каже, че я боли корем. Течни досега не сме използвали. Само на прах, които се смесват с течност илу с храна.

# 10
  • Мнения: 1 345
Използвам пробиотици, както за себе си, така и за децата. Пием пробиотик за регулиране на чревната флора и при прием на антибиотик.

# 11
  • Мнения: 1 772
Аз и моето семейство ползваме пробиотици, предимно под суха форма. Използваме ги задължително при прием на антибиотик, при стомашни проблеми, дори и за засилване на имунната система.

# 12
  • Мнения: X
Приемала съм пробиотици дълги години, заради възникнали проблеми от антибиотик. И на детето давам при нужда.

# 13
  • Мнения: 604
Ползвала съм пробиотици по време на лечение с антибиотик.Бяха ми предписани от лекуващия лекар.

# 14
  • Мнения: 1 104
Цялото семейство използваме пробиотици винаги след антибиотично лечение. Откакто приемам пробиотик, не съм получавала гъбична инфекция, а преди се случваше почти всеки път, когато приемам антибиотик. При стомашни проблеми съм давала на сина си пробиотик на прах, а ние пием в суха (таблетна) форма.

Общи условия

Активация на акаунт