За главичката на бебка.

  • 859
  • 11
  •   1
Отговори
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
От известно време забелязвам,че главичката на Алекс не е еднаква от двете страни.Незнам дали ще ме разберете.Имам в предвид,че като ни изписаха казаха да редуваме двете страни-ту на едната да спи,ту на другата.Тогава добре,но сега от месец и половина много се върти и спи само на едната страна.Тоест по гръб,но все наклонена на една и съща страна всеки път.Аз я местя,но след минута,тя пак на същата страна.И сега от тази страна и е по-плоска главичката.Някой сблъсквал ли се е с това-обърнали ли сте внимание?Притеснявам се-нали няма да й остане така?Ще й се оправи ли главичката?

# 1
  • Мнения: 1 194
И при нашата бебка има същия проблем. От около 2 -месечна възраст спи по гръб и с глава обърната на дясно. Дори да и обръщам главата на ляво, тя веднага отново я връща. В резултат на това главата и е сплескана от дясно и по-изпъкнала от ляво. На всичко отгоре няма и косичка и си личи... Sad
Преди месец ходихме на физиотерапевт, да провери дали няма мускулен проблем на вратлето. Слава богу няма. Той ни посъветва да правим всичко възможно да си върти главата на ляво. Трудно! Посъветва ни да слагаме нещо твърдо(пакет Ориз, например) от дясната страна и да не може да си завърти главата. Слагам го в празна калъфка за възглавница, в едната страна , за да не може да го избутва. В началото имаше ефект-не можеше да си върти главата. Аз се притеснявах, че няма да може да спи, но не и правеше впечатление, за мое учудване. Да, но много бързо се научи да го се върти и да се отдалечава от ориза. Sunglasses Просто е голяма вече. Ако го знаехме по-рано може би нямаше да се деформира така главичката и. Така, че ако искаш опитай. Малко странно звучи, аз в началото бях скептично настроена, но действа. Гледам, че вашата бебка е по-мъничка, може да спасите положението.
Успех
И ако научиш някакъв друг метод-свиркай, че са госпожици все пак и с тия глави... Embarassed

# 2
  • София
  • Мнения: 39 718
главата на Дияна като се роди беше сплескана и от двете страни. Лекарката ми беше казала тип-а главичка, но вече забравих Wink И тя не искаше да спи на една страна, с какво ли не я подпирах, но не ставаше.
Ще се оправи, спокойно Wink

# 3
  • Мнения: 4 414
понякога бебетата се обръщат към светлината. ако светлината и идва от едната страна - обръщайте я в леглото, така че да и се пада от другата.  но дори и това да няма ефект, аз мисля, че ще се оправи главичката и без "издевателства"Simple Smile

# 4
  • Мнения: 7 831
Цитат на: agneshka
понякога бебетата се обръщат към светлината. ако светлината и идва от едната страна - обръщайте я в леглото, така че да и се пада от другата.  но дори и това да няма ефект, аз мисля, че ще се оправи главичката и без "издевателства"Simple Smile


Или светлината ги дразни  Grinning . При нас такъв беше проблема и ние сменихме посоката и нещата се промениха, започна да спи на двете страни.

# 5
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Цитат на: mariakara
И при нашата бебка има същия проблем. От около 2 -месечна възраст спи по гръб и с глава обърната на дясно. Дори да и обръщам главата на ляво, тя веднага отново я връща. В резултат на това главата и е сплескана от дясно и по-изпъкнала от ляво. На всичко отгоре няма и косичка и си личи... Sad
Преди месец ходихме на физиотерапевт, да провери дали няма мускулен проблем на вратлето. Слава богу няма. Той ни посъветва да правим всичко възможно да си върти главата на ляво. Трудно! Посъветва ни да слагаме нещо твърдо(пакет Ориз, например) от дясната страна и да не може да си завърти главата. Слагам го в празна калъфка за възглавница, в едната страна , за да не може да го избутва. В началото имаше ефект-не можеше да си върти главата. Аз се притеснявах, че няма да може да спи, но не и правеше впечатление, за мое учудване. Да, но много бързо се научи да го се върти и да се отдалечава от ориза. Sunglasses Просто е голяма вече. Ако го знаехме по-рано може би нямаше да се деформира така главичката и. Така, че ако искаш опитай. Малко странно звучи, аз в началото бях скептично настроена, но действа. Гледам, че вашата бебка е по-мъничка, може да спасите положението.
Успех
И ако научиш някакъв друг метод-свиркай, че са госпожици все пак и с тия глави... Embarassed


Благодаря за идеята с ориза.Аз слагах възглавница по-твърда,но много бързо и хвана цаката.Да не говорим,че последния път се уплаших,защото си я беше сложила върху главата.И от тогава не й слагам,но това с пакета ще го ползвам и ако разбера нещо друго ще ти пиша.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 718
имаше нещо за светлината. Леглото на Дияна беше до стената и тя все се обръщаше по посока на светлината. Лекарката ми предложи да я въртя в леглото, т.е да я обръщам и се почваше една смяна, възглавници, играчки и т.н. Wink

# 7
  • Мнения: 3 479
И аз имам такъв проблем с малкия си син. Вече е почти на годинка, а главичката му е по-сплескана от едната страна, обаче само в задната част. Отпред си е симетрична. А като се роди си беше нормална(поне според мен). Много се притеснявам и смятам да поговоря с нашата докторка вече. По-принцип знам, че черепа се дооформя докато се затвори голямата фонтанела и затова не предприех мерки до сега. Фонтанелата на бебчо сега се затваря, а формата на главата не се променя.
Ако някоя мама е имала такъв проблем и се е оправило детето, моля да сподели на каква възраст е станало това.

# 8
  • Мнения: 228
Не искам да ви стресирам,но все пак нека споделя.Моят мъж като бебе е спял само по гръб,с лице само към тавана,оттогава му се е сплескала главата отзад и сега е така и доста му личи,все пак е с къса коса.Но все пак мозъкът му си е наред Laughing .

# 9
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
И Рони спи само обърната на ляво,така че да не и пречи светлината......но не съм забелязала някаква разлика Grinning
При нас проблема от спането на една страна е, че ухото се подгъва и вече видимо стърчи Imp  Imp  Imp !!!
Дали и някоя друга мама се е сблъсквала с подобен проблем?
И как го реши?

# 10
  • Мнения: 228
Да при нас е така с ушенце,незнам дали с времето минава.

# 11
  • Мнения: 229
Майчета, вижте тази възглавничка http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=22&products_id=600
Дали няма да свърши работа. Не съм я ползвала но ми изглежда че е за тази цел. Мойто бебе пък от 2-3 месеца спи само по-гръб с горе ръцете Laughing . И аз се чудя дали няма да му се сплеска главата отзад. За сега май само му е оплешевяло Grinning мястото.
Поздрави. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт