НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 126

  • 52 419
  • 776
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 11 987

Не знам какво значи за теб "активно колоездене", но аз без проблем минавах лятото по 25-30 км и имах сили и енеригя за още, но нямах време.  Smiley
Вярно, че всеки организъм е различен, но ако някой няма сили и енергия, значи просто не е превключил от въглехидратна енергия на мазнинна енергия.И тялото просто си търси въглехидратите, като изчерпи запасите.А не гори мазнини за енергия.
Което пък значи, че просто не е бил на ВМ НВХранене, а само си е мислил, че се храни така.


Благодаря за отговора, трябва да съм по-търпелива явно! Simple Smile
Иначе за колоезденето, аз съм фен на шосейното и малко по-агресивно каране на по-големи разстояния /100-150км/ и много се бях сдухала, че средната ми скорост от 30км в час падна на 20км с диетата. Laughing


Може би наистина не си била на НВВМХ, а само на НВХ.
Ако мазнините са били достатъчни, едва ли е щяло да има чак такава липса на енергия.

КОлко време си се хранила по този начин?
И дай някакво примерно меню, за да ти посочим грешките, ако има такива.

Аз тренирам силово и нямам проблем.

# 16
  • Мнения: X
@Змия: Ами, храних се горе-долу по следната схема-

До обяд: бронирано кафе
Към 14 часа: маслини, бекон, яйца, авокадо
Вечеря: подобно на обеда

Малко се бях поувлякла по количествата и си ги ограничавах, явно това е била причината и наистина е била НВХ само.

# 17
  • София
  • Мнения: 11 987
това, което си написала, е добро, но няма никакви зеленчуци. може проблемът да е бил в твърде ниските въглехидрати.
или храната да не е била достатъчно.
Колко време се храни така?

# 18
  • Мнения: 5 435
Здравейте момичета,
Благодаря за темата!
Днес закусих с две яйца и няколко маслини, просто си е рекорд за мен. За обяд ще взема някакво печено месо и салата, за вечеря същото. Онзи ден с говоря с майка ми, постоянно ме навиква, че не се храня правилно, та ми каза че килограмите ми са от гладуване. Затова съм качила, като се замисля е права. Дано успея да се храня правилно по-дълго време. Сутринта забелязвам от доста време, пия кафе, къде спала, недоспала и получавам сърцебиене. Цял ден на крак, вечерта сядам да почивам към 8 и нещо, всичко това придружено с гладуване, получава се едно изтощение и психическо и физическо. Трябва да променя всичко това, ще се постарая. Отивам да изчета всички линкове от първа страница.

# 19
  • Мнения: X
това, което си написала, е добро, но няма никакви зеленчуци. може проблемът да е бил в твърде ниските въглехидрати.
или храната да не е била достатъчно.
Колко време се храни така?

Около месец и половина. Със зеленчуците бях много внимателна, понеже нали и те съдържат някакви въглехидрати. Смятах стойностите на всеки един продукт в MyFitnessPal.

# 20
  • Мнения: X
това, което си написала, е добро, но няма никакви зеленчуци. може проблемът да е бил в твърде ниските въглехидрати.
или храната да не е била достатъчно.
Колко време се храни така?

Около месец и половина. Със зеленчуците бях много внимателна, понеже нали и те съдържат някакви въглехидрати. Смятах стойностите на всеки един продукт в MyFitnessPal.

За това време е напълно възможно въобще да не си се адаптирала....някои "превключват" за седмица, други-за 2-3 месеца.
Затова все се повтаря, че това НЕ Е ДИЕТА за 2-3 месеца, с която да свалиш някой кг, а после да се върнеш към баничките и бозата....илюстративно.
Ама си трябва четене.....мноооого четене.

# 21
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 387
Освен това въглехидратите от зеленчуците не е нужно да се броят, още повече, че според този режим не се яде огромна салата, а просто гарнитура към яйца, месо, риба.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 047
Само спортисти с много опит имат добри постижения на кето. И те са постигнали това за дълъг период, проби, грешки... 1-2 месеца са нищо. Да въртиш 100 -150 км е много, трябва доста енергия, не е като 40-50 мин в залата с гирите, да не кажа че няма нищо общо  Peace

# 23
  • Мнения: X
Ами, аз съм чувала различни неща в двете крайности, затова исках да се допитам от извора...
Зная, че кето-диетата е добра за маратонци, защото повишава издръжливостта, но вероятно няма как да стане съчетанието експлозивност и издръжливост.

Ще я мъча, де...хобито може да почака. Simple Smile После ще профучавам в суперформа в ликра благодарение на кетото. Grinning

# 24
  • Мнения: 39 312
Добре дошли на новите попълнения. На точното място са!

# 25
  • Мнения: 1 467
Гъбите подходящи ли са за режима? От скоро ги обичам и не съм сигурна удачен избор ли са, ако да вие как ги приготвяте?

# 26
  • Бургас/София
  • Мнения: 309
Здравейте,
На режима съм от юни месец, дълго време се залъгвах че килограмите са от наближаващата менопауза и си продължавах да ям . Края на май месец се върнах от круиз (голямо ядене беше Yum) и установих, че съм ударила дъното бях 70 кг. Т.к. имам мениеров синдром реших да проверя дали този начин на хранене ще ми повлияе на пристъпите. Сега 6 месеца по-късно пристъпи нямам и съм  - 9кг. Качвам снимки преди и сега Wink
Скрит текст:

# 27
  • Мнения: 5 435
Хубаво е, че темата се раздвижи. Искате ли да споделяме и менютата си,  за да се справяме по-добре с режима.
Моето меню за днес, З: две варени яйца, О: пилешка пържола със салата от зеле, В: парче кашкавал, две яйца и домат. Как Ви се струва?

# 28
  • Мнения: 2 485
Благодаря за темата, много мотивиращо ми действа да я чета Simple Smile

# 29
  • Мнения: X
Хубаво е, че темата се раздвижи. Искате ли да споделяме и менютата си,  за да се справяме по-добре с режима.
Моето меню за днес, З: две варени яйца, О: пилешка пържола със салата от зеле, В: парче кашкавал, две яйца и домат. Как Ви се струва?
Няма мазнини. Менюто е НВ, но не е ВМ.

Общи условия

Активация на акаунт