дали вече разбира и ме работи?

  • 1 544
  • 33
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 877
много е малка принцеската ни още, обаче  май обича да с е гуши, като я приспя макар и леко и само да я оставя в кошчето и рев , нито люляне помага, нищо, а не винаги иска да яде на момента, значи иска гушене...дали няма да  я науча на ръце и да ми е трудно после?!?! или просто си иска мама, понеже  емного мъничка още...или е малък манипулатор Simple Smile мамин Simple Smile)) дори в леглото не иска сама, ние спим заендо , понеже кърмя легнала през нощта...чудя се и от леглото й ли ще я отуча така...но пък сега спи близо час в него, аз съм на компа и пиша...моял за съвет от мамите с по-големите бебета Simple Smile

# 1
  • Мнения: 7 091
Бебетата на тази възраст имат нужда от майчиния допир. Няма опасност да я разглезиш, гушкай си я колкото и на двете ви е приятно. Има време за дисциплина Simple Smile  bouquet

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Детето има нужда от теб. Като го гушкаш, то се успокоява- от миризмата ти, от гласа ти... Не се притеснявай - гледай всичко да е така, че и на двете ви да е удобно и спокойно. По-добре при теб в леглото и спокойствие, отколкото изнервена, недоспала мама!  Peace
Моята голяма дъщеря е гледана като по учебник - хранене през 3 часа /нито минута по-рано/, спане само в кошарката /доста по-късно се научи да идва при нас/, на ръце - само в изключителни случаи  и пр. - а сега разбирам, че само допълнително съм изнервяла и без това нервното си дете. Сега малката беба се храни на поискване, кърмя я през ноща при мен на спалнята, после и там си заспива ...и е едно прекрасно  и спокойно бебе .....

# 3
  • Мнения: 195
Бебетата на тази възраст имат нужда от майчиния допир. Няма опасност да я разглезиш, гушкай си я колкото и на двете ви е приятно. Има време за дисциплина Simple Smile  bouquet
Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 3 960
Гушкай си я, притискай си я, тя си има само вас!

# 5
  • Мнения: 2 731
Незнам аз защо смятате ,че като кърмите детето трябва да спи при вас  newsm78.И  аз съм я кърмила , но винаги си е спяла в леглото .

# 6
  • Мнения: 57
И аз имах подобни притеснения, когато беше мъничък заспиваше само ако го държа или на корема ми, ама я ела сега го накарай да ме гушне Rolling Eyes Седи си сам в леглото и като му се доспи просто си ляга. Няма място за притеснения - малките бебчета обичат гушкане, големите - не !
Успех! Желая ти да се радваш на момента колкото е възможно по дълго - това е най интимното време между майка и бебче  Hug

# 7
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Със сигурност разбира! за работенето е друго...
Това решение се взема със сърцето и според детето. Ни книжки, ни други майки ще те убедят ако ти имаш свое усещане за нещата. Иначе има доводи и в двете посоки, но ти си мама на бебчето и най-добре си знаеш какво иска и какво искаш ти.
Моето дете е спало само в собственото си легло, не е гушкано и кърмено нощем /след 1 1/2 мес./, но никога не е правило това, което прави твоята мома.

# 8
  • Мнения: 131
Нашия синковец от рано го приучихме да нанка нощем и не ме е будил за кърмене. Но до края на втория месец след като се "нацоцка" при мен, тати го беше научил да се гуши и да заспива при него, на неговите гърди Wink))))
В момента, в който решаваше да го върне в легълцето надаваше страшен вой като вашата мома. Ама отмина. Сега вече други номерца ни прави Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 1 877
Бебетата на тази възраст имат нужда от майчиния допир. Няма опасност да я разглезиш, гушкай си я колкото и на двете ви е приятно. Има време за дисциплина Simple Smile  bouquet
Peace

супер се израдвах на мненията в този дух! благодаря ви за позитивното мислене и насърчението!!!

# 10
  • Мнения: 1 860
, понеже  емного мъничка още...
Ето ти отговора и сама си го знаеш. Гушкай Миата, че като се сетя какво умуване беше за името... Hug Да ти е жива и здрава принцесата.

# 11
  • Мнения: 5 299
Аз така преспивах бебе на тази възраст Mr. Green Имало е дни, в които само в моето легло заспиваше, и изчаквах докато я преместя после в нейното. Гушкайте си я спокойно. Твърде малка е още да разбира, а камо ли да манипулира baby_neutral Mr. Green

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 823
Еееееех,много е погрешно това,че бебетата трябва непременно да спят в техните легла.Не е задължително.И да,кърмените бебета е много по-лесно да се кърмят в леглото на мама и тати,а не цяла вечер да ставаш и лягаш и в това да ти мине сънят.Както е погрешно и това,че трябва да отучваш бебето от нощното кърмене.Това се прави,ако искаш да спреш да кърмиш.Аман от неинформираност. Rolling EyesТова беше в отговор на някои от написаните мнения.И,да бебенцето е прекалено мъничко,за да съзнава толкова,че да прави номера.Аз цял живот ще съжалявам,че не съм я гушкала като бебе,уж за да не се разглезва.То затова тя сега ми го връща,като се дърпа и не ми дава да я прегръщам и целувам или просто детето си расте...

# 13
  • Мнения: 1 860
Еееееех,много е погрешно това,че бебетата трябва непременно да спят в техните легла.Не е задължително.И да,кърмените бебета е много по-лесно да се кърмят в леглото на мама и тати,а не цяла вечер да ставаш и лягаш и в това да ти мине сънят.Както е погрешно и това,че трябва да отучваш бебето от нощното кърмене.Това се прави,ако искаш да спреш да кърмиш.Аман от неинформираност. Rolling EyesТова беше в отговор на някои от написаните мнения.И,да бебенцето е прекалено мъничко,за да съзнава толкова,че да прави номера.Аз цял живот ще съжалявам,че не съм я гушкала като бебе,уж за да не се разглезва.То затова тя сега ми го връща,като се дърпа и не ми дава да я прегръщам и целувам или просто детето си расте...
  202uu

# 14
  • София
  • Мнения: 2 875
И ние се гушкаме с моя Денис! Вижте колко е часа, чак сега заспа  SunglassesКато си го гушна , веднага заспива, оставям го в креватчето, тръгна към компа и  newsm45, ама нали е на мама мишлето и мама тича обратно  love001

Аз преди да родя си мислех да спазвам дисциплина, ама те растат като гъбки,ако не и  м се нарадваме сега, то кога?
Толкова много исках бебче, че не мога да му се нарадвам сега Laughing, ще си го гушкам, немога, и да се разглези, аз ще съм виновна и пак ще си го гушкам Mr. Green

Всяка мама си решава, но аз ви съветвам да си ги гушкаме, да си ги целуваме и да им казвме, че ги обичаме, та те са нашите малки ангелчета  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт