За Коледа подаръци ще има от сърце, но най-скъпия подарък Януари ще държим в ръце!

  • 33 425
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 410
На мен преди 7г не ми направиха клизма с нормалното раждане, сега си мисля дали я правят във всички болници

# 691
  • Мнения: 45
Аз също ще раждам в Селена. Но не мога да кажа как стои въпроса със секцио, защото раждах там нормално и сега пак нормално.
Имам малко разкритие и тапата е паднала. Така че до няколко дни има вероятност да родя. Имам 2 седмици до термин.
Айде стискаме палци всичко да минава добре! При кой лекар ще раждаш?

# 692
  • Мнения: 307
Не навсякъде правят клизма при нормално. Мен това много ме притеснява.
Общо взето в последно време са ме налегнали много страхове. Мъжът ми кара нощни смени и ме е страх да не започна да раждам сама вкъщи. Страх ме е и от самата болка, дали ще се справя. Страх ме е дали всичко ще е наред с мен и беба. Коремът ми започна да пада от началото на 8 месец, сега тъкмо влизам в 9 и главичката на беба е ангажирана в таза ми. Не ми се ражда толкова рано.
Ядосах се вчера и на доктора ми, може да ми даде документите за родилното чак на 7 януари. Като нищо и без документи ще остана. Какво правим в този случай?

# 693
  • Мнения: 4 397
Нищо, навсякъде ще те вземат и без документи тръгнеш ли да раждаш.  
На мен ми каза в 36 г.с. да ида да ми ги даде + направлението.  Макар че за Селена това направление май не ми върши работа..

# 694
  • Мнения: 3 267
Не навсякъде правят клизма при нормално. Мен това много ме притеснява.
Общо взето в последно време са ме налегнали много страхове. Мъжът ми кара нощни смени и ме е страх да не започна да раждам сама вкъщи. Страх ме е и от самата болка, дали ще се справя. Страх ме е дали всичко ще е наред с мен и беба. Коремът ми започна да пада от началото на 8 месец, сега тъкмо влизам в 9 и главичката на беба е ангажирана в таза ми. Не ми се ражда толкова рано.
Ядосах се вчера и на доктора ми, може да ми даде документите за родилното чак на 7 януари. Като нищо и без документи ще остана. Какво правим в този случай?
. Аз пък държа да ми направят клизма, защото вероятността да се изпусна е почти 100%. Иначе и аз съм без документи, ще си ги получа чак в на 28.12, когато ще съм в 38 седмица.

# 695
  • Мнения: 4 959
Не навсякъде правят клизма при нормално. Мен това много ме притеснява.
Общо взето в последно време са ме налегнали много страхове. Мъжът ми кара нощни смени и ме е страх да не започна да раждам сама вкъщи. Страх ме е и от самата болка, дали ще се справя. Страх ме е дали всичко ще е наред с мен и беба. Коремът ми започна да пада от началото на 8 месец, сега тъкмо влизам в 9 и главичката на беба е ангажирана в таза ми. Не ми се ражда толкова рано.
Ядосах се вчера и на доктора ми, може да ми даде документите за родилното чак на 7 януари. Като нищо и без документи ще остана. Какво правим в този случай?
Никой няма да те върне ако тръгнеш да раждаш без документи!
Моят мъж и той кара нощни смени, а често си забравя телефона вкъщи и аз се шашкам, че може да се случи да съм самичка, ама каквото такова...пита ни някой какво искаме Wink

# 696
  • Мнения: 307
Не навсякъде правят клизма при нормално. Мен това много ме притеснява.
Общо взето в последно време са ме налегнали много страхове. Мъжът ми кара нощни смени и ме е страх да не започна да раждам сама вкъщи. Страх ме е и от самата болка, дали ще се справя. Страх ме е дали всичко ще е наред с мен и беба. Коремът ми започна да пада от началото на 8 месец, сега тъкмо влизам в 9 и главичката на беба е ангажирана в таза ми. Не ми се ражда толкова рано.
Ядосах се вчера и на доктора ми, може да ми даде документите за родилното чак на 7 януари. Като нищо и без документи ще остана. Какво правим в този случай?
. Аз пък държа да ми направят клизма, защото вероятността да се изпусна е почти 100%. Иначе и аз съм без документи, ще си ги получа чак в на 28.12, когато ще съм в 38 седмица.
Да ти кажа и аз държа на клизмата,ама в окръжна болница Варна в повечето случаи не правят. Confused Ще се опитам да отида в четвъртък на деня на отворените врати,ако болките ми са по-малко, и ще питам.

# 697
  • Мнения: 27
Доколкото знам в ОБ Варна, те карат да си сложиш свещичка Eva Q , която те ката до няколко минути да идеш до тоалетната и да се прочистиш добре и сама 😂 Ако наистина е така , мисля че е доста по-добър вариант от клизмата.

# 698
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Доколкото знам в ОБ Варна, те карат да си сложиш свещичка Eva Q , която те ката до няколко минути да идеш до тоалетната и да се прочистиш добре и сама 😂 Ако наистина е така , мисля че е доста по-добър вариант от клизмата.

Със сигурност има различни варианти, но с клизмата вкарват толкова много течност, че и тънките черва сигурно се прочистват. Със свещичка не знам колко съдържимо може да излезе 😁

# 699
  • Мнения: 9
Има ли още някоя, която смята да ражда в МБАЛ Надежда в София?

# 700
  • София
  • Мнения: 9 110
Аз Blush

# 701
  • София
  • Мнения: 1 635
И аз планирам да раждам там. Заради докторката си.

Момичета, дори да се изпуснете на раждането - няма нищо страшно. Никой няма да се впечатли. Пък и точно тогава човек си има други грижи. Joy

# 702
  • Мнения: 40
Аз също мисля да раждам в Надежда 🙂

# 703
  • Мнения: 128
И аз ще раждам в Надежда, даже имам назначено секцио вече.

# 704
  • София
  • Мнения: 9 110
За кога?
Аз уж имам запазена дата, нищо че още се колебая между естествено и секцио, но май все повече клоня към секцио.
Трябва ли да се минава някаква консултация със завеждащия преди това? Някъде бях прочела нещо подобно.

Общи условия

Активация на акаунт