Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 24 ноем. 2018, 23:16 ч.

Наследство

• 3 943
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
Нещо не разбрах последните обяснения. С оглед на правото за наследяване на баба/дядо вуйчо и чичо е едно и също. Просто първият е брат на майката, вторият - на бащата, но и двамата са деца на евентуалния наследодател. Вече ако се наследява брат/сестра, тогава има значение кой на кого е кръвен роднина.
Този възходящ наследник, роден преди повече от век, дори и да има някакви наследници, не става ли вече много далечна връзката. За какво въобще го търсят?

# 31
  • Пловдив
Птица, аз пък теб не те разбрах.
В темата не става дума за наследяване на баба и дядо от внук, а за наследяване на племенник от вуйчо. Наследодател е племенникът, наследник - вуйчото. Вуйчото е жив. Пита се дали също такива наследници са децата на другите, вече починали вуйчовци, чичовци или лели и отговорът е, че не са. Никой не е казал, че чичо и вуйчо се третират различно.

# 32
В темата се обсъждат 2 случая, затова сигурно се бъркаме.
Първият на Linda65 с наследници вуйчото и първите брадовчеди, вторият на Emilia_89 с 4те броя първи братовчеди, от които 3ма са починали, но имат деца?
Не наследяват ли и въпросните 4 братовчеди, независимо дали са живи или починали.

ПП. Ясно! Мислех, че и те имат дялове, които ще получат децата им.

Последна редакция: пт, 04 яну 2019, 12:39 от птица

# 33
  • Пловдив
Аналогично е в случая на Емилия. Наследодателят е братовчед, наследява само живата братовчедка.
---
Не, умрял не наследява, децата му в случая - също не.

# 34
Човекът, когото издирваме, е роден 1893 г. и е чичо на майка ми и на наследодателя. Следователно този чичо е възможно да е имал деца, които също да се явяват първи братовчеди и да са живи в момента (сигурно ще са на около 85 години поне).

# 35
Наследството е едно и ако има наследници те си прибират своя дял и никакви бележки не могат да ги задължат да поемат разходи, които някой друг е направил, освен, ако не се разберат като роднини. Зато9ва си мисля, че просто трябва да каже на другите наследници, че е платила толкова, а някой ако реши да не се съобрази с това, бележките няма да го задължат.
[/quote

Стойността на погребението, нотариалните такси, задължения и дългове на починалия, първо   се изваждат от общата сума на наследството и тогава чак се дели наследството - пази си бележките за разходите и ги предай на нотариуса, ще ти се върнат като част от наследството

# 36
  • София
Трябва да се направи някакъв закон, кой плаща погребението. И трябва да има социални погребения. Доколкото знам, има трупове, които с години седят в някаква камера и няма кой да ги погребе.
Аз съм проучвала, има някакъв телефон, обаче от там не оказват никакво съдействие.
Всичко е оставено на агенциите - за пари.

# 37
  • Ямбол
Наследството е едно и ако има наследници те си прибират своя дял и никакви бележки не могат да ги задължат да поемат разходи, които някой друг е направил, освен, ако не се разберат като роднини. Зато9ва си мисля, че просто трябва да каже на другите наследници, че е платила толкова, а някой ако реши да не се съобрази с това, бележките няма да го задължат.

Стойността на погребението, нотариалните такси, задължения и дългове на починалия, първо   се изваждат от общата сума на наследството и тогава чак се дели наследството - пази си бележките за разходите и ги предай на нотариуса, ще ти се върнат като част от наследството
В кой закон е упоменато това?

# 38
Може би в делбеното дело...при делбата на наследството има предвид, че се уреждат тези отношения и се прави прихващане. Законът е ГПК...

# 39
Трябва да се направи някакъв закон, кой плаща погребението. И трябва да има социални погребения. Доколкото знам, има трупове, които с години седят в някаква камера и няма кой да ги погребе.
Аз съм проучвала, има някакъв телефон, обаче от там не оказват никакво съдействие.
Има социални /служебни погребения и сега.
След като полицията издири наследниците на починалото лице и никой не се ангажира с погребението го прави общината.

# 40
Има социални /служебни погребения и сега.
След като полицията издири наследниците на починалото лице и никой не се ангажира с погребението го прави общината.
И ПОСЛЕ СИ ВЗИМА СРЕДСТВАТА ОТ НАСЛЕДНИЦИТЕ, АКО ИМА НАСЛЕДСТВО И НЕ СА СЕ ОТКАЗАЛИ ОТ НЕГО

Общи условия

Активация на акаунт