Работа на ТД и задължения към банкови институции

  • 1 107
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Здравейте! Моля, ако има някой вещ да ми съдейства по следния казус - ако човек има необслужван кредит от години и започне работа на ТД, но заплатата не се изплаща по банков път, а на ръка. В този случай какви са последствията и въобще има ли такива, щом нямаш банкова сметка, която да се запорира?

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не само банкови сметки могат да се запорират. Щом си на трудов договор, все някъде има ведомост, по която да ти дават заплата. Запорирането може да се случи при работодателя.

# 2
  • София
  • Мнения: 38 418
Това, че ще си скриеш заплатата, няма да ти реши проблема. Освен това, всички свестни фирми плащат по карта.

# 3
  • Мнения: 3 607
Здравейте! Моля, ако има някой вещ да ми съдейства по следния казус - ако човек има необслужван кредит от години и започне работа на ТД, но заплатата не се изплаща по банков път, а на ръка. В този случай какви са последствията и въобще има ли такива, щом нямаш банкова сметка, която да се запорира?
Направете  постъпки  към изплащане на задължението,че ще ви осъдят и тогава ще разберете само колко още в повече ще дължите.Ако имате деца да не връщат и те в времето.

# 4
  • Мнения: 1 184
Здравейте! Моля, ако има някой вещ да ми съдейства по следния казус - ако човек има необслужван кредит от години и започне работа на ТД, но заплатата не се изплаща по банков път, а на ръка. В този случай какви са последствията и въобще има ли такива, щом нямаш банкова сметка, която да се запорира?

Какво означава необслужен кредит от години ? Въобще не се плаща или се плаща ама не редовно.

Това дали заплатата е в брой или по карта няма никакво значение. В момента в който работодателя подаде информация , че си назначен на ТД и банката вече знае къде и за колко работиш ( само не знам колко време минава , но със сигурност не е години).

Какво следва ?
Почват да ти звънят от банката през 1 - 2 дни. Имаш 2 варианта , да се разберете и да почнеш изплащането или да не се разберете.
В един момент те дават на ЧСИ или колекторска фирма и проблема става вече голям. Това да ти направят запор на част от заплата е най малкият проблем ( не могат да запорират 100% ).

В зависимост от размера на кредита , дали е потребителски или ипотечен зависи и какво обезпечение си предоставил - превод на заплата , запис на заповед или залог на недвижимо имущество.

Може да се стигне до съд и изземване на имущество.

И накрая много се учудвам ако не е обслужван от години , как не се е стигнало до някои от тези варианти до сега.

# 5
  • Мнения: 3 607
Ще се стигне тогава не ми се мисли.

# 6
  • Мнения: 1 184
Ще се стигне тогава не ми се мисли.

Не е задължително , ако се предприемат адекватни мерки. Какви са те ?

Първо и задължително е диалог с банката. Всички банки имат опции за разсрочване и преструктуриране на кредитите си.
То и с ЧСИ може да се разбере длъжник , ама те са големи гадове + че имат и зверски такси.
Има решение на почти всичко но трябва навременни решения.

Щом се е стигнало до необслужване на задълженията , значи има някъде проблем в правилното разпределение на приходите и разходите.

# 7
  • Мнения: 3 607
Ще се стигне тогава не ми се мисли.

Не е задължително , ако се предприемат адекватни мерки. Какви са те ?

Първо и задължително е диалог с банката. Всички банки имат опции за разсрочване и преструктуриране на кредитите си.
То и с ЧСИ може да се разбере длъжник , ама те са големи гадове + че имат и зверски такси.
Има решение на почти всичко но трябва навременни решения.

Щом се е стигнало до необслужване на задълженията , значи има някъде проблем в правилното разпределение на приходите и разходите.
Напълно съм съгласен ,но въпросът в темата и намерението на автора поне по мое разбиране да не прави описаните по горе от вас действия.

# 8
  • Мнения: 1 184
Напълно съм съгласен ,но въпросът в темата и намерението на автора поне по мое разбиране да не прави описаните по горе от вас действия.

Може и да не прави нищо , но това няма да реши проблема а ще стане много по голям с последствия които няма да са в негова полза. Това е ситуация в която няма 100 варианта , или искам не искам нещо си. Има вариант но той е свързан с това да се договорят двете страни как да плаща , а не изобщо да не плаща.

# 9
  • Мнения: 29
Благодаря за отговорите. Не става въпрос за мен, както се вика - за един ПрЕател питам. Добре, не е ок започването на трудов договор, ако за момента нямаш възможността да отделяш част от възнаграждението си за погасяване на задължения. Ами как се процедира ако (задълженията със сигурност са предадени на ЧСИ или колекторска фирма) нямаш имущество, което да бъде иззето, нямаш наследници, не си откриваем по тел., нито на адрес?

# 10
  • София
  • Мнения: 38 418
Ами хвърляш си и личната карта и живееш като "свободен човек". Пълна свобода от лошата система! Няма да бачкаш, няма да плащаш кредити, нито данъци! Просто не съществуваш. Колко е лесно.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 36 584
Авторке, за този прЕател ли питаш? Защото, ако е така, много ще теглиш още с него. Не би трябвало изобщо да ти пука как ще се оправя хазартно зависимия, а да мислиш само за детето си. Той си е надробил яко попарата, да си я сърба сам.

http://m.bg-mamma.com/?topic=1076828

# 12
  • Мнения: 4 002
Здравейте! Моля, ако има някой вещ да ми съдейства по следния казус - ако човек има необслужван кредит от години и започне работа на ТД, но заплатата не се изплаща по банков път, а на ръка. В този случай какви са последствията и въобще има ли такива, щом нямаш банкова сметка, която да се запорира?

Ще я запорират от работодателя, имах такава колежка на предишната работа, на която даваха заплатата в пликове. 
Не знам детайлите, но общо взето идваха писма и имейли към шефовете с информация за статуса и, ако не се лъжа те превеждаха някъде голяма част от заплатата и, остатъка и се даваше на ръка.

# 13
  • Мнения: 46 484
Заключвам по желание на автора.

Общи условия

Активация на акаунт