Овулация и поликистозни яйчници

  • 5 968
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Здравейте, мили мами. Миналата година  имах нередовна менстуация. Ходих на гинеколог и ми каза че имам малки кистички. Спомена ми за поликистозни яйчници. Изписа ми Билара 21+7. 7 месеца ги пих. Февруари тази година ги спрях. Менстуацията ми се стабилизара междувременно пих Иногинол. Сега менстуацията ми е редовна. От няколко месеца пия рихтер сайкъл баланс (фолиева киселина). Та от Февруари с моя правим опити за бебо, но до днес желаните чертички не се получават. Как да определя овулацията? Преди два три месеца споруд моите изчисления катж бях в овулация ми цапаше. Говарих с гинеколожката и тя ми изписа Дуфастон за 2 месеца. Изтеглих си две приложения за отчитане на онулацията взих си и овулационни тестове но на двете марки тестове ми посочват различни дни за овулация и приложенията ми отчитат различни. Как да определя точно деня, в който е най- вероятно? Дайте ми съвети и ако сте имали същите или подобни проблеми моля.да ми споделите

Последна редакция: нд, 25 ное 2018, 14:02 от sulzichkaaa

# 1
  • Мнения: 496
Има тестове за О ( в аптеката) , може да мериш БТ или фоликулометрия (прави се от гинеколог)  Успех 😊

# 2
  • София
  • Мнения: 11 763
Отиваш при добър репродуктивен специалист и правите фоликуметрия. Това е с прости думи следи се овулацията всеки ден и се вижда с апарат дали има фоликул който нараства добре и дали ще се спука.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 669
Според моят опит с поликистозата - само фоликулометрия. Тестовете за овулация не отчитат правилно, заради хормонални промени. Всеки месец овулацията може да е в различен ден. При мен беше така. Един месец е преди цикъл, друг в средата, или точно след цикъл, или я няма...

# 4
  • Мнения: 38
Според моят опит с поликистозата - само фоликулометрия. Тестовете за овулация не отчитат правилно, заради хормонални промени. Всеки месец овулацията може да е в различен ден. При мен беше така. Един месец е преди цикъл, друг в средата, или точно след цикъл, или я няма...

А сега си имаш детенце, нали? Лесно ли се получи? След колко време опити?

# 5
  • София
  • Мнения: 10 642
Според моят опит с поликистозата - само фоликулометрия. Тестовете за овулация не отчитат правилно, заради хормонални промени. Всеки месец овулацията може да е в различен ден. При мен беше така. Един месец е преди цикъл, друг в средата, или точно след цикъл, или я няма...
Преди цикъл... след цикъл....
Цикъл е времето от първия ден на менструалното кървене до първия ден на следващото.
Овулацията е част от цикъла и е 12-14дни преди настъпването на менструацията.

# 6
  • Мнения: 11 337
Мери си базалната температура сутрин след сън.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 669
Имам детенце сега. Отне ни година и три месеца опити, но си стана по абсолютно естествен път.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 669
Според моят опит с поликистозата - само фоликулометрия. Тестовете за овулация не отчитат правилно, заради хормонални промени. Всеки месец овулацията може да е в различен ден. При мен беше така. Един месец е преди цикъл, друг в средата, или точно след цикъл, или я няма...
Преди цикъл... след цикъл....
Цикъл е времето от първия ден на менструалното кървене до първия ден на следващото.
Овулацията е част от цикъла и е 12-14дни преди настъпването на менструацията.
Ще ми се и на мен я живота да беше като по книгите...

# 9
  • Мнения: 11 337
Според моят опит с поликистозата - само фоликулометрия. Тестовете за овулация не отчитат правилно, заради хормонални промени. Всеки месец овулацията може да е в различен ден. При мен беше така. Един месец е преди цикъл, друг в средата, или точно след цикъл, или я няма...
Преди цикъл... след цикъл....
Цикъл е времето от първия ден на менструалното кървене до първия ден на следващото.
Овулацията е част от цикъла и е 12-14дни преди настъпването на менструацията.
Ще ми се и на мен я живота да беше като по книгите...

Не я разбра правилно. Тя ти казва, че "цикъл" е периода от първия ден на менструалното кървене до първия ден на следващото включва и дните с овилация. Ти говориш, че според теб овулацията е някъде около менструалното кървене.
Овулацията трябва да е 12-14 дни преди месечното кървене. И няма по книга или на филм - тази фаза трябва да е над 10 дни иначе бебе не се получава. Над 15 - 18 ако е, пак е прблем. Това не са идеали, а физиология - ако няма определени фактори то няма как да настъпи забременяване. 

# 10
  • София
  • Мнения: 2 669
Разбрах я идеално, но моето дете е доказателство, че това не е така. Аз забременях на 4-ти ден след края на менструацията.

# 11
  • Мнения: 11 337
Е, кое не е вярно? Честно казано спориш с нещо /твърдиш, че не е вярно, защото ти си изключение/, но не си наясно точно с какво.
Колко дена ти е менструацията и как си убедена, че си забременяла в денят, в който си правила секс, а не + 2?

# 12
  • София
  • Мнения: 10 642
Е, кое не е вярно? Честно казано спориш с нещо /твърдиш, че не е вярно, защото ти си изключение/, но не си наясно точно с какво.
Колко дена ти е менструацията и как си убедена, че си забременяла в денят, в който си правила секс, а не + 2?
Абсолютно!
Фоликулната фаза може да е с различна дължина, но лутеалната фаза е константа при всяка жена!
При поликистоза, често се случва овулацията да е на различен ден от МЦ. Това води и до различна дължина на цикъла в различните месеци, защото зависи от овулацията!

# 13
  • София
  • Мнения: 2 669
Цитат на: the Дорис link=topic=107727р2.msg37762159#msg37762159 date=1543159037
Е, кое не е вярно? Честно казано спориш с нещо /твърдиш, че не е вярно, защото ти си изключение/, но не си наясно точно с какво.
Колко дена ти е менструацията и как си убедена, че си забременяла в денят, в който си правила секс, а не + 2?
Ох, хайде цитирай ме къде видя, че твърдя думите за неверни. Абсолютно е така, но не при всички. Моят цикъл е с дължина 45 дни (продължителността е 5 дни) и съм сигурна, че съм забременяла тогава, защото поради ред причини, които не е нужно да обяснявам, това  беше единственият ден от месеца, в който съм имала полов контакт.

# 14
  • София
  • Мнения: 10 642
Цитат на: the Дорис link=topic=107727р2.msg37762159#msg37762159 date=1543159037
Е, кое не е вярно? Честно казано спориш с нещо /твърдиш, че не е вярно, защото ти си изключение/, но не си наясно точно с какво.
Колко дена ти е менструацията и как си убедена, че си забременяла в денят, в който си правила секс, а не + 2?
Ох, хайде цитирай ме къде видя, че твърдя думите за неверни. Абсолютно е така, но не при всички. Моят цикъл е с дължина 45 дни (продължителността е 5 дни) и съм сигурна, че съм забременяла тогава, защото поради ред причини, които не е нужно да обяснявам, това  беше единственият ден от месеца, в който съм имала полов контакт.
Това, че си имала тогава полов контакт, не означава, че тогава си забременяла! Сперматозоидите оцеляват и 72ч, та може и 3 дни по-късно да си забременяла.
И може да си 100% сигурна, че ако не си забременяла в този цикъл, менструацията е щяла да ти дойде доста по-рано от 45ден.

Общи условия

Активация на акаунт