Кандидатстудентски изпит по английски ... без да съм изучавал английски?

  • 3 888
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 548
Когато оценка от гимназията е балообразуваща, а не си учил такъв предмет (език в случая), има и резервни варианти - взима се друга оценка като балообразуваща. Трябва да погледнеш в условията за прием на конкретния университет за конкретната специалност, която си избрал. Там си е описано какви оценки и с каква тежест се взимат. За самия КСИ със сигурност не ти трябва да си учил задължително езика в училище.

# 16
  • София
  • Мнения: 12 374
За самия изпит няма значение дали си учил езика в училище или не. Стига да го знаеш, разбира се Simple Smile
Аз съм завършила английска филология в СУ, специалността не е от лесните и доста народ отпада първата година. Влязох с 5.93.

# 17
  • Мнения: 20
Кандидат-студентските изпити нямат нищо общо с това, което си изучавал в гимназията. Всеки може да се яви на кандидат-студентски изпит колкото пъти иска, без значение колко знае

Точно така!:clap:

# 18
  • Мнения: 580
Масово се взимат оценки от КСИ или ДЗИ. Ако се решил да учиш в твоя град, отиди да питаш директно в университета. Ако не, отваряш сайта на университета, търсиш в него и ако не намериш отговор, отиваш в раздел контакти и или им пишеш на електронната поща, или директно се обаждаш и задаваш въпросите си там. Може да си имат вътрешни правила.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 548
Със сигурно си имат вътрешни правила. Уредени са в правилника на съответния университет.

# 20
  • Мнения: X
Иди питай дали можеш да се явиш на приравнителен по английски, за да ти впишат оценката в дипломата. Със сигурност има варианти, при условие, че има две паралелки с английски, както и е избираем предмет.

# 21
  • Мнения: 668
Аз съм завършила английска филология в СУ, специалността не е от лесните и доста народ отпада първата година. Влязох с 5.93.

Кои конкретно бяха най-големите препъникамъни?

# 22
  • Мнения: 603
Езикознане, Синтаксис и всичките видове литератури.
Английска филология учат най-много литератури. Ако не си човек, който обича да чете книги, ще ти е много трудно. Фонетиката също.

# 23
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
За да се яви на приравнителен, трябва 10,11 и 12 клас да е бил частен ученик по английски. Някъде по форумите съм го чела.
Аз също се интересувам дали ще разрешат явяване на матура по английски по желание. Дъщеря ми е в същото училище с испански и руски.

Общи условия

Активация на акаунт