Коледата наближава,а до срещата с ФЕВРУАРСКО бебе мъничко остава 2019

  • 30 792
  • 750
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 370
Леле, момичета... Какви цени?!?  И то не си във ВИП.... 

# 301
  • Мнения: 294
На мен също ми се веждат високички.

# 302
  • София
  • Мнения: 628
И аз съм в шок от тия цени 😳 А си мислех, че в Надежда е скъпо

# 303
  • Мнения: 1 326
Ох, момичета, да се оплача.. Не знам какво лепнах, но съм със стомашен проблем. Взех и да подсмърчам и кихам, не вървят на добре нещата. Доста ме боли корема, а от днес вече е и по-сериозно. Дано бързо да премине, че е много неприятно. Бебето и то не се спира изобщо напоследък. Голям бунт пада. Особено вечер, до 2-3 няма заспиване от ритници и чекнене. Хълца всеки ден без пропуск, че и поне по 2 пъти. Не знам това нормално ли е. Тези дни нещо ме е обвзело едно притеснение. Първо бебче е и леко се притеснявам как ще се оправяме, как ще го гледаме, имам чувството, че сме едни индианци с мм, при които случайно ще попадне едно малко бебе, а те ще го гледат изтрещяло. Grinning

# 304
  • Мнения: 422
И мен цените много ме замислят. Там, където съм избрала е 2400, ама дават ли ни се...

# 305
  • Мнения: 294
Мони всичко с бебето ще се нареди постепенно след раждането. Малко по малко. Днес свикваш с това, утре с друго. Всички от сега четем доста, интересуваме се, не сме хем като в небрано лозе. На мен също ще ми е първо бебче и аз съм много бъзлива.
Аз от два дни все някакви болешки имам.  То не беше корем, то не беше гръб. Мрън.
Исках да питам дали при избор на екип за секцио мога да избера и втория лекар, който да е на операцията.

# 306
  • София
  • Мнения: 6 794
Скрит текст:
mimsi, забранила си личните съобщения. Simple Smile Исках да те питам, вече си платила за раждането ли, че са ти дали тази бележка? Аз се чудя кога го плащаме?

О, даже не знаех, че съм забранила съобщенията. Вече е оправено.  Simple Smile
Не, във фоайето на 2-рия етаж са оставили една книжка с разяснения за постъпването, изписването и т.н. Снимах ги с телефона. Ако ще раждаш там, мога да ти изпратя и останалата информация. Плаща се накрая при изписването.
Ти колко го изчисляваш раждането? 1900 пише с карта, но отделно има избор на екип 900, което май не може да се избегне. И леглоден, дето не знам на нас спестен ли ни е или и него трябва да сметнем? Направо се ошашавих вече.

За здравноосигурени пациенти крайната цена за плащане е 2 195 лв, независимо дали раждането е нормално или секцио. Включва всичко от приемането до изписването на майката и бебето. Само ако искаш ВИП стая се доплаща 50 лв на нощ.
Относно избора на екип, не съм запозната, но по форумите чета, че избора на екип влиза в тази сума. Документите се оформят седмици преди раждането и се попълват имената на избраните доктори.
Дано да е така! Че иначе съвсем нагорно ни идва сумата! В четвъртък съм на последната фетална, ще питам на информация. Благодаря ти!

Последна редакция: вт, 11 дек 2018, 12:40 от AnMary

# 307
  • Мнения: 464
Аз се колебая между Надежда и Токуда, по принцип се следя в Токуда, в Надежда ходих за феталните и за серклаж.
Mony нормално е ежедневното хълцане, не се притеснявай за това.

# 308
  • Мнения: 115
Мони, бързо оздравяване! И не се притеснявай за това как ще се оправите. За повечето неща ще ти идва отвътре какво да правиш. За останалите винаги можеш да потърсиш съвет от роднини, приятелки, интернет... Само не позволявай на неискани съвети да те разколебават. Ще се оправите, бебето в началото има нужда най-вече от близост и любов, физическите му нужди не са толкова сложни за удовлетворяване 😉
Момичета, какви са тези цени за раждане в България? Ако раждаш в държавна болница и без избор на екип сигурно е безплатно, но много ли е тежко положението там? Давам си сметка, че аз тук имам късмет всичко да ми е безплатно и условията да са по-добри, но и България все пак не е чак толкова изпаднала държава. Да вметна само, че не съм стъпвала в МД или Шейново, така че наистина не знам каква е ситуацията.
И има ли някаква възможност за разсрочено плащане по частните болници?

# 309
  • Мнения: 422
Някой да е имал Ca-оксалати в урината?

# 310
  • Мнения: 72
Понеже пак сте на тема болници, да споделя впечатления.
Майчин Дом още не съм го видяла, не успях миналата седмица, но бях във Вита. Ами, очарована съм. Не толкова заради условията, макар да са отлични и аз лично да не се сещам какви точно претенции мога да предявя, а заради това, че ни посрещнаха едни усмихнати, позитивни жени, които говореха с любов за бебенцата и стоически изтърпяваха даже безумните въпроси  и искания на бъдещите мами. Дано не е било за момента, но на мен ми допадна, определено.
Мина и последната ФМ, малката е пораснала, но си върви по-дребничка от заложеното за гестационната седмица. Според докторката не е притеснително, тъй като кръвотокът е добър, а и каката се роди по-дребна. Няма и какво да очаквам, де, аз съм дребосък също Simple Smile Видяхме нацупена муцунка за първи път, толкова ми беше мило и вълнуващо, поплаках си от радост. Охх, знам, че после зора е още по-голям, но нямам търпение да минава времето и да си я гушна!

# 311
  • Мнения: 118
И при нас днес мина последната ФМ. Моята бебка пък върви доста по-голяма от нормата. Лекарката каза, че всичко е наред, но аз леко си се притесних. Доверявам се на нейното мнение и няма да го мисля много.

За раждането, ще обсъдим по-подробно следващият път. В Токуда към момента цената е 2200лв, явно навсякъде е еднакво.

# 312
  • София
  • Мнения: 478
Включвам се с един въпрос специално към Усмивка. Беше поръчала едно одеялце от одеала.бг от мериносова вълна, дали пристигна и хубаво ли е, защото и аз мислех да го поръчам??

# 313
  • Мнения: 108
Здравейте и от мен. Не се включвам често но ви чета. Вчера бях на късна фатална. Бебка вече 1800 гр. Всичко върви нормално, въпреки целия стрес, който изживях покрай баща ми. За съжаление нещата при него не са никак розови, дето се казва подготвяме се за най-лошото.
Относно болниците аз ще съм в Шейново. По ценоразпис в сайта е 900 лева избора на екип, обаче доктора ми каза сумата 1200. Сега се чудя коя сума е вярната, а незнам как да го питам без да го засегна. Някакви идеи?

# 314
  • София
  • Мнения: 321
Здравейте и от мен. Не се включвам често но ви чета. Вчера бях на късна фатална. Бебка вече 1800 гр. Всичко върви нормално, въпреки целия стрес, който изживях покрай баща ми. За съжаление нещата при него не са никак розови, дето се казва подготвяме се за най-лошото.
Относно болниците аз ще съм в Шейново. По ценоразпис в сайта е 900 лева избора на екип, обаче доктора ми каза сумата 1200. Сега се чудя коя сума е вярната, а незнам как да го питам без да го засегна. Някакви идеи?
И аз ще съм в Шейново. Кой лекар ти каза така. Аз попитах моя лекар и той ми отговори-по ценорасписа на болницата 900лв. Май твоят със собствен ценораспис работи. А в цената за избор епидуралната включена ли е?

Общи условия

Активация на акаунт