Коледата наближава,а до срещата с ФЕВРУАРСКО бебе мъничко остава 2019

  • 30 764
  • 750
  •   1
Отговори

Анкета

Заглавие за следващата тема

Опции:

* Гласуването приключено: сб, 22 дек 2018, 23:07

# 345
  • Мнения: 752
Аз съм на такава терапия заради скъсяване на шийката Simple Smile
Ще оцелееш Simple Smile

Здравейте. От вчера пия 3× 2 магнерот и 3×2 но шпа. Някак ми дойдеха в повече. Възможно ли е да се прекали с тези хапчета и ако някой от вас ги пие, по толкова ли много пиете. Това са си 12 хапчета в деня. Плюс желязото та 13.
Аз съм много притеснена от вчера и ще отивам до спешното. Дано всичко е наред.

# 346
  • Мнения: 294
Е щом ще оцелея добре.
3*2 магнерот пия и Аз, а но-шпа защо пиеш, болки ли имаш?
Но шпа пия от 5ти месец, за да нямам болки. Изписаха ми го заедно с магнерога и казаха да ги пия до последно и двете.
Сега съм се притеснила защото вчера установих, че имам контракций. Нали за това е тоя Магнерот. Притеснена съм и ту тръгвам за спешното, ту се спирам. Нямам болки или по-сериозен дискомфорт.

# 347
  • Мнения: 464
Затова е магнерота, но не е панацея. Ако се чувстваш обезпокоена най-добре си отиди на лекар. За терапията, ако имаш съмнения е хубаво да потърсиш второ лекарско мнение.

# 348
  • София
  • Мнения: 287
Аз съм на такава терапия заради скъсяване на шийката Simple Smile
Ще оцелееш Simple Smile

Здравейте. От вчера пия 3× 2 магнерот и 3×2 но шпа. Някак ми дойдеха в повече. Възможно ли е да се прекали с тези хапчета и ако някой от вас ги пие, по толкова ли много пиете. Това са си 12 хапчета в деня. Плюс желязото та 13.
Аз съм много притеснена от вчера и ще отивам до спешното. Дано всичко е наред.
Това ми се вижда доста безумно да пиеш 4 месеца по 6хапчета нощ пак превантивно🤔

# 349
  • Мнения: 1 325
На мен малко пресилено ми звучи Но-шпа от 5м досега "за да нямаш болки". Не трябва ли първо да се установи дали имаш такива? Разбира се, не твърдя, че съм компетентна, може и така да е правилно. Но аз също съм.леко озадачена от терапията ако е просто профилактична. А щом си притеснена, може би наистина е по-добре да отидеш и да чуеш лекарско мнение. Най-малкото да си спокойна. Успех и дано няма нищо тревожно.
Моят бебок не се спира, коремът ми е все на вълни от вдижения. Днес ми издават 45-дневния болничен. А в Петък ще се срещна с лекаря за раждането. Да видим как върви нашия юнак, в края на 34с ще съм и може би вече ще доближава 2.5кг... голямо бебе е вече Joy То се и усеща, ритниците са доста силни.

# 350
  • София
  • Мнения: 6 767
Магнезият се пие превантивно, но шпа само при нужда, което значи - при контракции. Абсолютно безумие е да се пие просто ей така...

# 351
  • Мнения: 294
Ми доста си е. Първо ги пиех 3х1. От вчера започнах по 2. И последните вече само като ги видях ми се вгади.
Момичета отивам и ще пиша пак по-късно да ви кажа положението. Може да няма нищо притеснително, но за мое успокоение заминавам сега.

# 352
  • Мнения: 752
Съмнявам се тази терапия да е назначена без повод, или поне при мен беше така, аз започнах от 21гс след зачестили контракции и бързо скъсяване...
Успех на всички !

# 353
  • Мнения: 371
Аз упорито се противя на лекарства без повод. Все си мисля,че трябва да има симптоми, но си е мое мнение и може и да не е правилно. Но шпа така и не съм купила още. Магнерот от скоро пия... 
Бях впечатлена, че докторите в Турция ми дадоха само предписание за фолиева киселина и кринон гел до 12 г.с. и никога не ме натовариха с витамини, добавки и т.н.
В болницата наскоро бях с една жена с близнаци пак след инвитро. Та тя беше с една торба лекарства - ежедневно + по 1 инжекция и са й казали, че 2/3 от нещата са за "всеки случай".....  Жената ми сподели, че последния й опит й струвал близо 25 000 лв и тя искала да се презапаси - всичко, което й предпишат, кажат от клиниката - да го купи, да го направи..... 
В този ред на мисли,забременелите спонтанно - оценете късмета си в живота и благословията Simple Smile Наистина сте щастливци Simple Smile

# 354
  • Мнения: 464
Аз съм от забременелите спонтанно и пак съм с една торба лекарства + инжекцията ☺ То е трудно понякога да се предвиди на 100 процента дали нещо е необходимо или не. За витамините всеки сам си преценява. Аз взимам, въпреки че се храня сравнително здравословно, просто в днешно време храната не е толкова богата на витамини, а и след определена възраст не се усвоява толкова добре. То бебето си дърпа каквото му трябва, те по-скоро са за майката май. Инжекцията клексан ми е профилактична доза( с доказана тромбофилия съм), сигурно може и без нея, но не бих рискувала само за да съм убедена следващия път, че е необходима. Хубавото Е, че има много информация и човек може да вземе обосновано за себе си решение. Естествено всичко обсъдено и следено от лекар!

# 355
  • Мнения: 185
На мен са ми изписани витамини с почти всички букви, добавки, магнезий, но шпа, аспирин, протеини...общо 24 таблетки/сашета дневно 😁 И при мен но шпа и магнезий са за превантивен прием. Аз не ги пия, защото лежа и почивам повечето време.
Да си споделя - нещо го позакъсах и имам кошмарна болка долу в срамната кост и сухожилията. Ужас е, две крачки без болка не мога да направя. Уж е нормално, защото се разширяват тазовите кости с няколко см. Грррр, много зловещо, все едно съм върколак в трансформация. При вас появиха ли се такива болки?

# 356
  • Мнения: 845
Все още нямам такива болки, ама съм 31седмица. За витамините пия само желязо и фолиева киселина. Спрях си аспирин протекта и магнезия, на своя глава. Чувствам се добре. Simple Smile
Мони, как си? Какво стана с контракциите?

# 357
  • Мнения: 108
Аз сега се върнах от консултация.  Девойката тежи около 1800 гр. и доктора каза че се очертава да е дългокрака Joy Относно хапчетата аз освен терапията за кръвно, която е 1 небилет ама аз пия по половин и 2х1 допегит  взимам добавки - Омега 3, витамин Д, коензим Q10  и витамини от групата В.

# 358
  • Мнения: 2 109
Аз взимам витамини, магнезий, фолиева киселина и инжекция б12 два пъти седмично. Последните две за хемоглобина, а витамини си пия по принцип.
 Май забравих да се похваля, че ми дойде поръчката от Хиполенд. Чакаме само леглото другата седмица.
 Болки нямам, но постоянно чувствам някакво опъване и дискомфорт ниско долу. Боли ме на едно място под ребрата, като посинено е, но е търпимо.

# 359
  • Мнения: 621
Аз си пия фемибиона и магнезий заради контракции. Ще изследваме желязо другата седмица да видим няма ли да го прибавя. Болка снощи имах супер гадна в тазобедрената става. 32+6 съм като седмица и сигурно му е време са се разширява.

Общи условия

Активация на акаунт