Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 47

  • 36 918
  • 751
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 22 762
MiaElpida, кураж и здраве ит мен!Сега мисли , че всичко ще е наред и ще се излекуваш успешно и бързо, детенцето ще дойде в подходящия момент! Стискам палци!❤❤❤

# 241
  • Варна
  • Мнения: 1 685
Благодаря ви на всички за подкрепата! За щастие успях да се свържа с доктор Славчев и имам час за утре. Надявам се да може да ме вмести някак и конизацията да ми я направи възножно най-скоро и всичко лошо да остане в старата година. Ще пиша утре след прегледа да ви кажа как е минало. Желая прекрасен ден на всички! 🍀🍀🍀
Радвам се, че си успяла да запишеш час! Доц. Славчев е моят лекар и мога само положителни неща да кажа за него. Точно мислих да ти предложа моя час за 20.12 ако не успее да те вкара в графика. Успех!

 Polya, благодаря! Хубаво е да знаеш, че те подкрепят хора, които дори не те познават!

Spirit Crusher, винаги съм вярвала, че ще ми се случват хубави неща, изключително позитивен човек съм. За първи път ме е страх за мен самата... и то не толкова за операцията, а това че вече 4 години съм с най-прекрасния човек на света, моята половинка, човекът, който всяка жена иска да срещне и точно когато решихме, че искаме да станем родители се случи това... страх ме е, че няма да мога да го даря с дете, ако ситуацията не се подобри. Сега ме подкрепя, надявам се и винаги да е така, но страха си го има. Все пак вярвам, че  каквото и да стане то е трябвало да стане и рано или късно ме чака щастлив живот. Нека всички имаме вяра!

Ще продължат да ви се случват хубави неща... дай си просто необходимото време за теб самата за релакс, възстановяване, положителна настройка, точно както го написа не спирай за миг положително настроена да имаш. Колкото повече се абстрахираш и ти самата, и твоят любим, толкова повече печелите битката двамата заедно, останалото време просто разпредели целенасочено за нужните прегледи, консултации, интервенции и т.н. Ще ти цитирам моят юнак как ме спечели с думите "Мечтая двамата да си имаме много меченца... поне 3 да си имаме"... и точно когато уж започнахме да работим по въпроса аз трябваше да му съобщя новината "Онкологично заболяване имам по женските органи, двойно хормоно зависим е туморът, .в близките 10 години ще е трудно да стане зачеване заради хормоналната терапия... търси друга мома по-млада и без здравословни проблеми, тя да ти изпълни мечтата и да ти ги роди", но получих отговор "Майната му... ДНК-то не е най-важното, по-важно е възпитанието и да си ми жива и здрава..." което като реплика направо ме разтопи, и разрева хем от мъка, хем от щастие, и от благодарност. Остани си само жива и здрава, не е изключено между другото и другите ви мечти да станат реалност. Моята онколожка вече почна да ме гласи и да ме връща към детеродните ми функции... почна лека полека някои от лекарствата ми да намалява, но зъдължително там, където са нужни стриктно да следи.

Последна редакция: ср, 12 дек 2018, 13:04 от Spirit Crusher

# 242
  • Враца
  • Мнения: 5 199
MiaElpida, първо съжалявам за резултата, но си на прав път. Стискам силно палци бързо да мине манипулацията и след това всичко да е зад гърба ти.
Преди 12 години бях на същата крачка като теб, единият лекар ми даде един списък какво да прави за бебе преди и след. И след 30 минути друг лекар ми постави диагноза, която си беше страшна и спря плановете ни за дете.
Осиновихме година след това. Преди 2 години ни дойде вдъхновение да опитаме отново, но един страхотен лекар ми обясни какво рискувам. Думите на съпруга ми преди да влезем за консултация бяха, че ако има и дори един процент опитите и лекарствата да застрашат моето здраве, то няма да се съгласим. Така и се оказа.
Та горе главата и смело превземай и прескачай всички дупки по пътя.
Spirit Crusher, как само изписваш нещата точно в десятката.

# 243
  • Бургас
  • Мнения: 5 629
Скрит текст:
Някоя от вас по-горе спомена, че има правени стимулации. Понеже имам доброто желание 2019 г. да започна някой вид АРТ, макар и по-леките такива, и все пак хормоните са неизбежни, имате ли представа, базирана на ваш опит или консултации с доверен лекар, дали това би могло да доведе до притеснителни последици по отношение на маточната шиийка ... Току що свалих групата от 3а на ІІ, но това ми беше едва първата контрола, а преди това няколко години не бях ходила на преглед. Не знам кое е по-силно в мен, желанието да имаме дете или страхът за здравето ми, а годините минават и мъжа не ми се сменя Grinning
Аз съм с три стимулации в рамките на 7 месеца.
10 месеца преди първата бях 2Б група /ASCUS/, ЧПВ негативна и на проследяване. Непосредствено преди нея пуснах още едно цито, че старото щеше да изтече и то показа 2А група.
Освен хормонките за самата стимулация, бях и на конски дози естрадиол, заради тънка лигавица. Значи при нормална дневна доза 2 таблетки, аз бях на схеми с по 8 таблетки + лепенки Климара по корема. Абе сигурно в 10-20 пъти повече от дневния прием.  Резултата ще да става на 3 години след месец Simple Smile  Реално стимулациите не се отраиха на шийката, но на гърдите - да.
Желая ти успех и да минеш с точно една стимулация!
А какво имате предвид за гърдите? Аз май имам някаква киста и я проследявам, но и там съм малко лабилна.  То като не си обръщаш внимание твърде дълго време, тръгват нещата едно след друго.
Завъдих си фиброаденомче в лява гърда и киста в дясна. Но при тези конски дози естрадиоли си е в рамките на очакваното.
Никога не съм била много ОК с гърдите и си имам навика всяка година да съм на преглед. Преди 8 години съм оперирана от интрадуктален папилом, имам си и фиброкистозна мастопатия от както се помня.
Но пак казвам, много рядко при стимлации се ползват такива дози на естрогени, да не кажа никога. Реално се използват други препарати и те са в пъти по - щадящи от към такива пост резултати.

# 244
  • Мнения: 580
Като стана дума за ЧПВ, на мен преди leep-a доктора ми препоръча да пуснем изследване. Знам, че не е еднозначен отговор, но каква е цената на това изследване? Ориентировъчно.
Също, ако излезе положителен резултат ще трябва и лечение преди да направим Leep, предполагам?

И последно, след Leep изписват ли медикаменти?

В момента съм на терапия за течението, на контролата ще го питам всичко, но ми възникват сега тези въпроси като ви чета.
След това задължително си на антибиотик и пробиотик.

Антибиотикът не е задължителен. Аз не съм пила, слава Богу и съм екстра.

MiaElpida, страшно много съжалявам за лошия резултат! Стискам палци и ти желая пълно възстановяване! На мен конизацията ми я прави д-р Карагъозов във Вита 2 и бих ти препоръчала него. Успех!

МарчеТ, за мен това са хормонални проблеми. Аз също имам често кисти от 17 г.  и се боря с природни средства с тях - билки. Не съм пила противозачатъчни, не бих и пила, на 37 г съм. Кървенето може и от полип да е, но един добър лекар би го видял, ако има наистина. Не си мисли за раци, явно шийката е наред. Simple Smile

На мен ми го предписаха, както и на много мои приятелки, които са преминали гинекологични интервенции. Simple Smile

# 245
  • София
  • Мнения: 3 026
Като стана дума за ЧПВ, на мен преди leep-a доктора ми препоръча да пуснем изследване. Знам, че не е еднозначен отговор, но каква е цената на това изследване? Ориентировъчно.
Също, ако излезе положителен резултат ще трябва и лечение преди да направим Leep, предполагам?

И последно, след Leep изписват ли медикаменти?

В момента съм на терапия за течението, на контролата ще го питам всичко, но ми възникват сега тези въпроси като ви чета.
След това задължително си на антибиотик и пробиотик.

Антибиотикът не е задължителен. Аз не съм пила, слава Богу и съм екстра.

MiaElpida, страшно много съжалявам за лошия резултат! Стискам палци и ти желая пълно възстановяване! На мен конизацията ми я прави д-р Карагъозов във Вита 2 и бих ти препоръчала него. Успех!

МарчеТ, за мен това са хормонални проблеми. Аз също имам често кисти от 17 г.  и се боря с природни средства с тях - билки. Не съм пила противозачатъчни, не бих и пила, на 37 г съм. Кървенето може и от полип да е, но един добър лекар би го видял, ако има наистина. Не си мисли за раци, явно шийката е наред. Simple Smile

На мен ми го предписаха, както и на много мои приятелки, които са преминали гинекологични интервенции. Simple Smile

Предполагам, но не е задължителен.☺

# 246
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
Давам отчет от вчера. Докторът каза като направим ЧВП типизация и излязат резултатите ще решим какво и дали ще правим по шийката, в зависимост дали е вирусът е от високорисковите. Но каза, спокойно не е нещо страшно. Кистата си я има, не е мръднала - нито по-малка, нито по-голяма. Но ще я гледаме пак след като свърши цикълът. Ще ми пусне полови хормони за да изпише терапия там.
Странното е, че час след прегледа ми се обади, че искал отново ехограф в петък. И това ме притесни...Бяхме се разбрали да е другата седмица като евентуално съм чиста за да вземе проба и за типизация.
Шоколадова киста може ли да не расте с месеци?

# 247
  • Варна
  • Мнения: 1 685
лелка, не се притеснявай за ехографа. Презастраховат се докторите и един ден дори ще им благодариш за временно причинения стрес. Всичко ще е наред, вярвам. Нещо още му е скимнало да погледне. На мен гърдите са ми проблема, дойде време за първите прегледи след терапиите и като ме емнаха... айде на гинеколог, айде сега на ехограф, тц... тука нещо ни се привижда, айде и на мамограф, решиха и щитовидната жлеза да ми проверят, като кръвни какво ли не ми пуснаха освен основните, и за калций, и за желязо, и чернодробни, и хормонални, ендокриноложката пък препоръча и един невролог да съм минела и що не подробни изследвания за костната плътност. Много се бях ошашавила какво се случва, защо така ме пращат къде ли не, за какво ли не. Всичко се оказа много шум за нищо освен цитонамазката, която излезна ПАП 2В, но това можело да се дължи на възстановителни процеси или реакция от лъчелечението... е... и на щитовидната жлеза някакви възелчета блеснаха, но и тях нищо няма да ги правят към момента, единствено препоръка по-често да се следя за последните две и основното зло - млечните жлези.

Веднъж нещо появили се из кой да е женски орган ми прави впечатление, че започват обстойно наред всичко да искат да ни прегледат, наснимат, сканират, опипат... Бъдете готови и за такива разни сценарии. Не са повод за притеснение, превенция е всичко.

Успех и кураж на всички!

ПП: Забравих да ти пиша за кистата. Не се притеснявай и за това. Не разбирам много, но имах и аз едни притеснения около едни фиброкистозни образувания при мен в гърдите, които още са си там. Нито са изчезнали, нито са пораснали, нито са се свили. На въпроса ми "Защо така, докторе?! Толкова се лекувахме и какво ли не правихме, а те още там...", онколожката, с която се консултирах чак и идеше да ми се изсмее, вместо това просто се усмихна и успокои, че не е задължително да са изчезнали И те, важното било, че няма индикации за прогресивно развитие на основното зло. На яйчниците ми пък по едно време видяха някакви фоликулярни кистички, те пък се спукаха незнайно от какво. Общо взето при кистозни разни образувания излиза, че всичко е възможно.

Последна редакция: чт, 13 дек 2018, 09:22 от Spirit Crusher

# 248
  • Бургас
  • Мнения: 5 629
Лелка, тази киста не е ли лекувана вече хормонални препарати? Имам спомен, че някъде беше писала. Ако да, то доктора знае ли?
Полови хормони се пускат до 3ти ден от цикъла, след това не.

Spirit Crusher, кистите на гърдите и тези на яйчниците са различна работа. Можеш да имаш фиброкистоза дълго време в гърдите си, но една киста на яйчниците може да е просто кстичка, може и да е нещо съвсем различно. И функционалните кисти си заминават за 1-3 месеца максимум. с хормонки или сами. Може да се спука и да направиш нова, но да си седи с месеци... Остане ли повече време или се маха или се търси причина.

Последна редакция: чт, 13 дек 2018, 10:08 от MeMyselfI

# 249
  • Мнения: 2 821
Spirit Crusher, страх лозе пази (и май по-добре) - да си спокойна и ти, и лекарите, едно изследване повече или по-малко, ако всичко е наред - само по-добре ще ти стане на душата и ще те приближи към желанието - евентуално край на терапиите и бъдещи мисли за други по-хубави неща Simple Smile Стискам палци и се надявам всичко да се подреди при теб по възможно най-добрия начин!

Напоследък все едно такива тъжни и лоши новини чета тук, чак малко се сдухвам Sad Дано всичко премине при всички момичета възможно най-бързо и щадящо! Чакам новини от MiaElpida, da-ne и Bube7 и дано всичко е наред

# 250
  • Мнения: 206
the doors...

Напоследък все едно такива тъжни и лоши новини чета тук, чак малко се сдухвам Sad Дано всичко премине при всички момичета възможно най-бързо и щадящо! Чакам новини от MiaElpida, da-ne и Bube7 и дано всичко е наред
[/quote]
Уфффф и аз съм така, малко ми трябва и съм се сдухала като глухарче, а не трябва!!!
С моята хипохондрия сигурно на лекарите им дойдох до над главата, все пред кабинетите да вися, да не би случайно... И все ми повтарят нищо ти няма бе жена... ама пусти мой страх... То не са цитонамазки, проверка на шиика, матка, ендометриум, яйчници, гърди... Абе всичко де що има женско...ако не беше смешно щеше да е трагично мойто... Лекарите си ме имат като тяхна роднина вече...  Незнам само аз ли съм така..???
Силен дух и положително мислене... Ама как се прави бе аджеба... Мъжа се скъсва все да ме води някъде по екскурзии, ама то в главата като са ти само шиики и да не ги изреждам пак... Щом се върнеме от някъде и аз бързам да цъфна пак за хилядния преглед... Да не би нали... Еее докторите ми викат нищо ти няма, а аз... Абе я виж по-хубаво да не би да не се вижда там.... Та такива ми ти работи със сдухването, дано да съм ви поразсмяла с моята особа, ама нейсе така стоят нещата... Сега се чудя преди или след празниците да цъфна пак за прегледи!
Успех и здраве, мили момиченца на всички ни... И хипохондрици или не , нека има много умивки и да сме здрави, на всички ни го пожелавам от сърце, а и да не забравя силната виртуална прегръдка за всяка една от вас!!! 🍀🍀🍀🍀🍀🤗🤗🤗🤗🤗

# 251
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
Всичко това за кистите ми е ясно, но все се надявах да изчезне, тъй като никакви проблеми не създава, нито расте. Не съм пила никакви хормони. Сега ще опитаме с дуфастон. Ако не стане ще се маха. Предният ми доктор септември каза, че я няма и се бях успокоила. Но в края на октомври Добрев я видя и.. И аз я виждам на ехограф, няма съмнение.

# 252
  • Мнения: 553
Здравейте, момичета!
Радвам се, че сте си избрали половинки, които са поставили вас и вашето здраве като по-важно от домочадието Simple Smile Аз също съм от тях- „Ако искаш да останеш с мен, ще осиновим, когато  решим...”  За щастие бях чиста по едно време откъм гинекологични проблеми и лесно забременях. Миналата година родих, а тази детето премина 3 операции и го чака 4та. Дълга история, но не станах лесно мама, нито ми е лесно като мама. Приемам всичко като препятствие към щастието.

Корабите са най-сигурни на пристанището, но не са построени за това. А да борят вълните.

А сега добрите новини: втората конизация беше успешна и съм изрязана до чисти линии. Сега провеждам терапия и предстои много следене, но... ако всичко е наред...ще правим опити за бебе Simple Smile

До тези, на които им предстои лечение : Стискам палци лекарите да подходят по най-добрия за вас начин и лечение!

# 253
  • Мнения: 206
palmi4kata.... Страхотни новини, пожелавам ти с тази втора конизация да е краят на всичките ти проблеми... И второто бебче ще дойде... Стои във времето и чака някъде там, за най-подходящият момент! Само радостни новини от тук на татък! 🤗🤗🤗

# 254
  • Благоевград
  • Мнения: 154
Ето новини и от мен: днес с документа за ревизията на материала от Доцент Милев  отидох  при доктор Славчев. Крайната диагноза е Ca in situ Colli uteri. Въпреки лошата диагноза се успокоих, че бях егати кълбото от нерви. Докато чакахме (около час и петнайсет) бях готова да припадна, добре че си знам каква съм и си носех айран с много сол. Направиха ми пълен преглед и се разбрахме януари след като ми дойде  да звънна да се разберем за коя дата да е операцията. Тъй като ще трябва да се изрязва голям участък избрах постъпване в Майчин дом за 3 дни с венозна упойка. Може да е по-кофти , но като се има предвид, че припаднах само докато  ми взимаха биопсия не знам дали бих издържала с местна упойка. Доктора каза спокойно да си изкарам празниците, дадоха ми всички документи, които да си подготвя за постъпването. Имам прясна инфорнация за цените, някой ако има нужда може да ме пита на лично. Попитах го дали няма да е проблем да чакаме чак до януари, успокоиме че не е проблем, дано да е прав. Дишам по-спокойно и си давам кураж, че наистина съм попаднала на Доктор и имам вяра, че всичко ще е наред. Прегръдки на всички Hug 

Общи условия

Активация на акаунт