Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 47

  • 36 981
  • 751
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 4 872
Marsia_K, именно от това ми е ужаса, тъй като на колпоския
преглед ми каза,че това което вижда не му харесва
доктора при който бях е д-р ,Чавдар Цветков в Плевен
не зная как да се успокоя ,днес не отидох на работа и не съм се хранила от два дни
Разбирам те, както и повечето дами пишещи, четящи и следящи темата. Опитай се да се успокоиш , защото излишния стрес не води до нищо положително Hug

Да, лекаря е видял атипизъм и е взел биопсия. До седмица ще е излязъл резултата и ще предприемете нужните мерки като лечение, деструкция или отстраняване на проблемния участък Опитай се да мислиш положително. Реално тежките случаи се виждат на колпоскопа, а атипизма,който е притеснил лекаря може да е цин 1 или 2 или дори да не е такъв. 
 Стискам палци за добро развитие на ситуацията. Пиши , когато имаш новини Hug

# 136
  • Мнения: 1 310
Сега се терзая, че не исках от лекаря колпоскопия да ми направи. Той реално не ми предложи, дали пък аз не трябваше да настоявам. Само от резултатите от цитонамазката и другото изследване което взехме и изчакахме за ЧПВ, което излезе положително. Въз основа на тези две изследвания предприехме лечението.

# 137
  • Мнения: 22 854
Сега се терзая, че не исках от лекаря колпоскопия да ми направи. Той реално не ми предложи, дали пък аз не трябваше да настоявам. Само от резултатите от цитонамазката и другото изследване което взехме и изчакахме за ЧПВ, което излезе положително. Въз основа на тези две изследвания предприехме лечението.
Изчакай лечението и поискай колпоскопия наред с другите изследвания.

# 138
  • Мнения: 1 310
Така ще направя. Сега ще се лекувам с назначеното лечение и след това всичко, което трябва.

# 139
  • Мнения: 3 118
Сега се терзая, че не исках от лекаря колпоскопия да ми направи. Той реално не ми предложи, дали пък аз не трябваше да настоявам. Само от резултатите от цитонамазката и другото изследване което взехме и изчакахме за ЧПВ, което излезе положително. Въз основа на тези две изследвания предприехме лечението.

може да е счел, че не необходимо, ако няма промени по шийката при оглед на око. а може и да иска да се проведе лечението и тогава. сигурна съм, че ако беше забелязал нещо лошо, щеше да направи. спокойно, всичко ще е наред, не го мисли сега. при следващия контролен поискай да направи и колоскоп.

# 140
  • Бургас
  • Мнения: 5 634
Аз на бързичко ще се разпиша.
Не ми издържаха ангелите /нали ми отмениха часа/ и отидох да направя течно базирана цитология на друго място. Чинно си разказах историята и ме прегледаха. Влагалище - чисто, шийка - чиста.

Резултата ми е 2А
Обща категоризация:
Отрицателна за интраепителна лезия или малигнен процес- NIL
Р/ C - плосък епител и клетки от жлезист епител с реактивни промени, Възпалителни клетки обилно, Слуз

Имам бяло течение,без мирис и т.н.  след хистерото и електрокоагулацията, но ми казаха, че било нормално да има в рамките на 2,3 месеца.
Сега като чета резултата от цитото се чудя дали пък да не искам и микробиология? Дали да не искам пак колпоскоп? Ще ми е 4ти за последните 12 месеца.

# 141
  • Мнения: 1 013
Marsia_K, именно от това ми е ужаса, тъй като на колпоския
преглед ми каза,че това което вижда не му харесва
доктора при който бях е д-р ,Чавдар Цветков в Плевен
не зная как да се успокоя ,днес не отидох на работа и не съм се хранила от два дни
Разбирам те, както и повечето дами пишещи, четящи и следящи темата. Опитай се да се успокоиш , защото излишния стрес не води до нищо положително Hug

Да, лекаря е видял атипизъм и е взел биопсия. До седмица ще е излязъл резултата и ще предприемете нужните мерки като лечение, деструкция или отстраняване на проблемния участък Опитай се да мислиш положително. Реално тежките случаи се виждат на колпоскопа, а атипизма,който е притеснил лекаря може да е цин 1 или 2 или дори да не е такъв. 
 Стискам палци за добро развитие на ситуацията. Пиши , когато имаш новини Hug

"...тази раничка, която виждам, не ми харесва", са думите на онколога, който ми направи конизацията - известен професор.
Хистологията показа папилом, без ЦИН.

# 142
  • София
  • Мнения: 1 869
Те "не ми харесва" може за много неща да го ползват, то и на мен много неща не ми харесват Grinning
И на мен ми го каза една лекарка, цин1 беше после резултатът.

# 143
  • Мнения: 1 013
Момичета,
и тук да питам:
От доста време се оплаквам от течение и парене, цитонамазка преди 2 месеца - 2-ра група. С лекари лекуваме къде на сляпо с глобули, къде с микробиологии. Правих и 20 дни кандида диета. Резултат от микробиология сега:

Вагинален секрет
Директна микроскопия
ЛЕВКОЦИТИ: 20 - 30 ДО МАСОВО НА ПОЛЕ
ЕПИТЕЛНИ КЛЕТКИ: УМЕРЕНО ,ПАРАБАЗАЛНИ ЕД./СЛАБО
ЛАКТОБАЦИЛИ: НАМАЛЕНО
ГРАМ (-/+) ПРЪЧИЦИ / КОКИ:СЛАБО /УМЕРЕНО
Култура
НЕ ДАВА РАЗВИТИЕ НА ПАТОГЕННИ БАКТЕРИИ И CANDIDA
Заключение
ВЪЗМОЖНА КО-ИНФЕКЦИЯ С АНАЕРОБИ ?

Тези масово левкоцити говорят за инфекция, нали?

# 144
  • Мнения: 14
Здравейте, момичета. Включвам се отново с кофти новини от резултата от конизацията: микроинвазивен плоскоклетъчен карцином и карцинома ин ситу. В понеделник влизам за операция. Ще се чисти, но поне пък ще си имам яйчници, според лекаря ми там всичко е ок. Въпросът ми е тези двата карцинома едно и също ли са или две различни диагнози, че се ошашках като бях при доктора и не можах да попитам нищо. Ще съм благодарна да чуя мненията ви, както и от момичета минали по този път, малко ме е страх от неизвестното и ми се иска да знам какво ме очаква.

# 145
  • Мнения: 206
Bube7... Много съжалявам за това през което минаваш и за лошите резултати, но щом лекарите са решили,че ще има махане и операция значи е така и им се довери... Имаш едни стиснати палци от мен и силна прегръдка с пожелание да бъдеш много спокойна, всичко да минава бързо и за един отличен резултат... Успех миличка! 🍀🍀🍀🍀🍀
А колкото до въпросът ти, мисля от това, което съм чела е, че едното го водят предрак, а другото си е и са две различни неща, но ето какво намерих все пак!!!
Първа проява на инвазивност след carcinoma in situ е микроинвазивният карцином. Той инфилтрира подлежащата строма на не повече от 3мм, като кръвоносните и лимфни съдове не са засегнати – без метастази и клинични прояви. Представя се като малки повлекла от атипични клетки.

Микроинвазивният карцином прогресира в инвазивен. Макроскопски той може да има следните форми: екзофитна – папиларна маса; ендофитна (инфилтративна); улцеративна – обикновено единична язва. Локализацията може да бъде както в portio vaginalis colli uteri – екзоцервикса (екзоцервикални тумори), така и в цервикалния канал (ендоцервикални).
Хистопатология: най-честата форма е плоскоклетъчният (сквамозен) карцином с вроговяващи или невроговяващи плеоморфни клетки с променено съотношение ядро:цитоплазма в полза на ядрото, висока митотична активност, атипични митози и различна степен на диференциация.

По-редки хистологични варианти са аденокарциномът, аденосквамозният и дребноклетъчният карцином.

Разпространението на тумора става чрез:
– инфилтриране на съседните тъкани и органи;
– метастази в регионалните лимфни възли – параметралните, обтураторните, вътрешните и външните илиачни лимфни възли. Парааорталните лимфни възли се ангажират при напреднал процес.
– разпространение по кръвен път – далечни метастази в белите дробове, коремната кухина, костите и др.

Стадии: Карциномът на шийката на матката се стадира според критериите на FIGO (International Federation of Gynecology and Obstetrics):
0 ст. – carcinoma in situ (пре-инвазивен карцином);
I ст. – карциномът е в рамките на маточната шийка;
Iа ст. – туморът се диагностицира само микроскопски;
Iа1 ст. – микроинвазивен карцином – стромна инвазия не повече от 3мм в дълбочина и не повече от 7мм широчина;
Iа2 ст. – стромна инвазия от 3 до 5мм с широчина до 7мм;
Iб ст. – инвазивен карцином в рамките на шийката и по-голям от Iа2 ст.;
II ст. – туморът се разпространява извън шийката на матката, но без засягане на тазовите стени. Ангажира горните 2/3 на влагалището;
IIа ст. – без инфилтрация на параметриума;
IIб ст. – с инфилтрация на параметриума;
III ст. – туморът се разпространява до тазовата стена и/или ангажира долната трета на влагалището;
IVа ст. – инфилтрация на пикочен мехур, ректум;
IVб ст. – наличие на далечни метастази.

Последна редакция: сб, 08 дек 2018, 10:09 от Gvendolin72

# 146
  • Мнения: 14
Благодаря за отговора, изчела съм за няколко дни всичко по темата и аз стигнах до заключението че са две различни. В епикризата ми пише, че е в първи стадий, но пък по класификацията за диференциране е ниско диференциран (G3), който се води мн. злокачествен и агресивен. Надявам се че всичко просто е съвсем в началото и ще приключи след операцията. Благодаря за прегръдките, 😘. Сила, надежда и инат имам много. Доверявам се напълно на доктора и екипа му. По техни думи, ще умра, но от старост, не от гинекологично заболяване 😃.

# 147
  • Мнения: 22 854
Бубе, много кураж, здраве и силни прегръдки!Чудесно е, че щя оставят яйчниците!!!
Всичко ще мине благополучно, пиши как си!!!!❤

# 148
  • София
  • Мнения: 3 029
Стискам палци и аз! Всичко ще е наред!

# 149
  • Мнения: 14
Благодаря момичета, естествено, че ще пиша, хубаво е, когато знаеш, че получаваш много положителна енергия.

Общи условия

Активация на акаунт