Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 47

  • 36 983
  • 751
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 4 872
Скрит текст:
Момичета,
и тук да питам:
От доста време се оплаквам от течение и парене, цитонамазка преди 2 месеца - 2-ра група. С лекари лекуваме къде на сляпо с глобули, къде с микробиологии. Правих и 20 дни кандида диета. Резултат от микробиология сега:

Вагинален секрет
Директна микроскопия
ЛЕВКОЦИТИ: 20 - 30 ДО МАСОВО НА ПОЛЕ
ЕПИТЕЛНИ КЛЕТКИ: УМЕРЕНО ,ПАРАБАЗАЛНИ ЕД./СЛАБО
ЛАКТОБАЦИЛИ: НАМАЛЕНО
ГРАМ (-/+) ПРЪЧИЦИ / КОКИ:СЛАБО /УМЕРЕНО
Култура
НЕ ДАВА РАЗВИТИЕ НА ПАТОГЕННИ БАКТЕРИИ И CANDIDA
Заключение
ВЪЗМОЖНА КО-ИНФЕКЦИЯ С АНАЕРОБИ ?

Тези масово левкоцити говорят за инфекция, нали?


Да, и то най-вероятно причинена от анаеробен причинител, който не се изолира с обикновено м.б изследване.
Ти изследвала  ли си уреплазма, микоплазма, хламидия? ЧПВ? Забравила съм, ако си писала , но може да е някой от тях 'виновника' за неразположението ти. Лекаря коментира ли резултатите?

Bube7, подкрепяща виртуална прегръдка и от мен! Hug
Каква операция следва? Не е ли изчистено до здраво при конизацията?

# 151
  • Мнения: 3 120
Бибе, прегръдки и от мен. Кураж, всичко ще се оправи.

# 152
  • Мнения: 14
Мерси😚, ами явно не, ще се отстранява матка и шийката. Доколкото разбрах, е пробило на горе и конуса не е с чисти линий.

# 153
  • Благоевград
  • Мнения: 154
Здравейте, момичета! Често ви чета, а днес се реших да ви пиша и да помоля за съвет. На 31г. съм от Благоевград, не съм раждала. Октомври ходих на контролен преглед, след като решихме да започнем с опити за бебе. Цитонамазката показа ПАП 3а, след 2 седмици втора- ПАП 3б, HSIL. Миналата седмица ходих за биопсия и онзи ден докторката ми съобщи по телефона – дисплазия трета степен и каза, че се налага конизация, но в понеделник  да отида да си поговорим. От скоро ходя при нея и не знам дали да й имам пълно доверие и по-точно на патолога, който е гледал материала. Като цяло местните нямат много доверие на тукашния медицински персонал и при по-сериозни проблеми тичат до София. Сега чуденката ми е дали да не потърся второ мнение от друг патолог...? И ако смятате, че е по-добре да го направя, към кой патолог в София да се обърна? Също така  знаете ли дали ще трябва нова биопсия или четох, че може да се изиска първия материл (как точно става, къде се пази)? Всякакви съвети ще ми бъдат от полза.... до понеделник ще полудея от напрежение.... на мен ми падна кръвното и получих лека нервна криза само докато ми взимаше биопсията, не знам какво ще стане при по-сериозна процедура като конизацията... а уж се имах за силен характер. Благодаря за вниманието и на всяка, която би ми отделила време, за да изкаже лично мнение по въпросите ми!

# 154
  • Мнения: 206
Здравейте, момичета! Често ви чета, а днес се реших да ви пиша и да помоля за съвет. На 31г. съм от Благоевград, не съм раждала. Октомври ходих на контролен преглед, след като решихме да започнем с опити за бебе. Цитонамазката показа ПАП 3а, след 2 седмици втора- ПАП 3б, HSIL. Миналата седмица ходих за биопсия и онзи ден докторката ми съобщи по телефона – дисплазия трета степен и каза, че се налага конизация, но в понеделник  да отида да си поговорим. От скоро ходя при нея и не знам дали да й имам пълно доверие и по-точно на патолога, който е гледал материала. Като цяло местните нямат много доверие на тукашния медицински персонал и при по-сериозни проблеми тичат до София. Сега чуденката ми е дали да не потърся второ мнение от друг патолог...? И ако смятате, че е по-добре да го направя, към кой патолог в София да се обърна? Също така  знаете ли дали ще трябва нова биопсия или четох, че може да се изиска първия материл (как точно става, къде се пази)? Всякакви съвети ще ми бъдат от полза.... до понеделник ще полудея от напрежение.... на мен ми падна кръвното и получих лека нервна криза само докато ми взимаше биопсията, не знам какво ще стане при по-сериозна процедура като конизацията... а уж се имах за силен характер. Благодаря за вниманието и на всяка, която би ми отделила време, за да изкаже лично мнение по въпросите ми!
Здравей, щом искаш второ мнение от патоанатом, с две ръце ти препоръчвам Доцент Милев в Онкологията на Дървеница... Изискай си материала с блокчетата и стъкълцата и те ще ти ги дадът, но втора биопсия според мен не е нужна... Доцент Милев е един от най-добрите патоанатоми и от цяла България тичат при него за мнение и съвет!
Сподели ако искаш, какво наложи биопсията... Раничка ли имаш или въз основа само на групата от цитонамазката?
Ако се потвърди и от второ мнение тази дисплазия 3, решението е конизация, вече лекарят на когото ще се довериш ще реши според ситуацията по кой метод до бъде направена... Горе главата и успех! 🍀🍀🍀🍀

# 155
  • Благоевград
  • Мнения: 154
Здравейте, момичета! Често ви чета, а днес се реших да ви пиша и да помоля за съвет. На 31г. съм от Благоевград, не съм раждала. Октомври ходих на контролен преглед, след като решихме да започнем с опити за бебе. Цитонамазката показа ПАП 3а, след 2 седмици втора- ПАП 3б, HSIL. Миналата седмица ходих за биопсия и онзи ден докторката ми съобщи по телефона – дисплазия трета степен и каза, че се налага конизация, но в понеделник  да отида да си поговорим. От скоро ходя при нея и не знам дали да й имам пълно доверие и по-точно на патолога, който е гледал материала. Като цяло местните нямат много доверие на тукашния медицински персонал и при по-сериозни проблеми тичат до София. Сега чуденката ми е дали да не потърся второ мнение от друг патолог...? И ако смятате, че е по-добре да го направя, към кой патолог в София да се обърна? Също така  знаете ли дали ще трябва нова биопсия или четох, че може да се изиска първия материл (как точно става, къде се пази)? Всякакви съвети ще ми бъдат от полза.... до понеделник ще полудея от напрежение.... на мен ми падна кръвното и получих лека нервна криза само докато ми взимаше биопсията, не знам какво ще стане при по-сериозна процедура като конизацията... а уж се имах за силен характер. Благодаря за вниманието и на всяка, която би ми отделила време, за да изкаже лично мнение по въпросите ми!
Здравей, щом искаш второ мнение от патоанатом, с две ръце ти препоръчвам Доцент Милев в Онкологията на Дървеница... Изискай си материала с блокчетата и стъкълцата и те ще ти ги дадът, но втора биопсия според мен не е нужна... Доцент Милев е един от най-добрите патоанатоми и от цяла България тичат при него за мнение и съвет!
Сподели ако искаш, какво наложи биопсията... Раничка ли имаш или въз основа само на групата от цитонамазката?
Ако се потвърди и от второ мнение тази дисплазия 3, решението е конизация, вече лекарят на когото ще се довериш ще реши според ситуацията по кой метод до бъде направена... Горе главата и успех! 🍀🍀🍀🍀

Благодаря за бързия отговор и за подкрепата!
Само заради резултата от цитонамазката. Още при първата патологът беше препоръчал биопсия, но тя реши първо да пуснем още една цитонамазка, тъй като имах бактериална инфекция и проведохме лечение с Арилин таблетки, една таблетка Флукорик и глобули Силвержин. След лечението отидохме за втората цитонамазка. Като отидох  за биопсията, доколкото разбрах ме намаза с нещо на йодна основа и каза, че един участък не се е оцветил и от него взе пробата.  А стъкалцата в лабораторията ли се пазят, от там ли трябва да ги взема? Доцент Милев, който препоръчваш, за да отида при него, предполагам, че трябва да запиша час предварително, нали?

# 156
  • Мнения: 206
MiaElpida... Да стъкалцата се пазят в лабораторията на болницата или клиниката където е направено изследването и ги изискай от там... Те ще ти ги дадът срещу подпис и после ще трябва да им ги върнеш.
За Доцент Милев час не трябва, просто отиваш и казваш, че искаш да ти се направи ревизия на материала точно от него, ще заплатиш на регистратурата и се серщни лично с него обясни му и той ще ти каже, ако трябва ще почякаш два-три часа, но няма да те върне.. Прекрасен човек, виждала съм при него да чакат хора от къде ли не и никого не е върнал, съпричастен с човешката болка и проблем...  и най-вече уникален специалист в своята област... Успех мила! Пиши как ще се развият нещата!

# 157
  • Мнения: 48
Трети ден след биопсията ми е днес и прокървих алена кръв ,а предните дни бе оскъдно кафяво зацапване
имам и тежест ниско долу ,нормално ли е

# 158
  • София
  • Мнения: 1 869
Ако не е много обилно е възможно, но по принцип е признак, че се е отворила раната. Ако се усили потърси лекар.

# 159
  • Мнения: 553
Здравей, Да-не. Алената кръв вероятно не е от биопсията, защото ранаичката след отрязването на биологичен материал е прекалено малка, за да се отвори и прокървиш отново. Освен ако не си носила прекалено тежки неща!
 Възможно е кървене на нервна почва или по други причини.

Малко за мен: Аз съм на 31 години от Плевен. Първата ми операция беше на 18г и 2 мес. Ендометриозна киста на ляв яйчник. Поисках 11 лекарски мнения преди да постъпя, както ми каза първия. Рязаха, дупчиха, яйчниците все пак заработиха,макар и отрязани.

На 29 г родих в Бургас. На 30г. ми откриха овуларна киста, която изместваше пикочния мехур и матката, и раничка. В Бургас искаха направо да ми отрежат яйчника, а раната да изгорят. 2 лекарски мнения. Отидох в Плевен за трето. Там кистата се спука след прием на противозачатъчни, а раната- биопсия от 3 места, колпоскопия=> Оказа се ендоцервикален карцинома ин ситу ( горенето  е щяло да забави правилното лечение и да позволи разпространение)  . Последва и втора конизация, защото не съм изрязана до чисти резекционни линии.
 ДА,за второ мнение съм винаги. Лекар, който жешае лично да говори с пациент според мен, е внимателен и желае да проследи психическото състояние на пациента (важно!) . Конизацията е с пълна упойка и боли малко, а с болкоуспокояващи почти никак.

Да-не, аз също искам още деца. В бъдеще ще се наложи серклаж, но това само ме амбицира. Нервите ти са от усещането за неяснота. Само още ден Simple Smile

# 160
  • София
  • Мнения: 1 869
Здравей, Да-не. Алената кръв вероятно не е от биопсията, защото ранаичката след отрязването на биологичен материал е прекалено малка, за да се отвори и прокървиш отново. Освен ако не си носила прекалено тежки неща!
 Възможно е кървене на нервна почва или по други причини.

Малко за мен: Аз съм на 31 години от Плевен. Първата ми операция беше на 18г и 2 мес. Ендометриозна киста на ляв яйчник. Поисках 11 лекарски мнения преди да постъпя, както ми каза първия. Рязаха, дупчиха, яйчниците все пак заработиха,макар и отрязани.

На 29 г родих в Бургас. На 30г. ми откриха овуларна киста, която изместваше пикочния мехур и матката, и раничка. В Бургас искаха направо да ми отрежат яйчника, а раната да изгорят. 2 лекарски мнения. Отидох в Плевен за трето. Там кистата се спука след прием на противозачатъчни, а раната- биопсия от 3 места, колпоскопия=> Оказа се ендоцервикален карцинома ин ситу ( горенето  е щяло да забави правилното лечение и да позволи разпространение)  . Последва и втора конизация, защото не съм изрязана до чисти резекционни линии.
 ДА,за второ мнение съм винаги. Лекар, който жешае лично да говори с пациент според мен, е внимателен и желае да проследи психическото състояние на пациента (важно!) . Конизацията е с пълна упойка и боли малко, а с болкоуспокояващи почти никак.

Да-не, аз също искам още деца. В бъдеще ще се наложи серклаж, но това само ме амбицира. Нервите ти са от усещането за неяснота. Само още ден Simple Smile

Това изобщо не е вярно, на мен лично ми се е случвало към 10 пъти след биопсия. И беше кошмар

# 161
  • Мнения: 553
Кое не е вярно?

# 162
  • София
  • Мнения: 1 869
Че след биопсия е малка раничката и не може да кърви...

# 163
  • Благоевград
  • Мнения: 154
Gvendolin72, благодаря ти отново за изчерпателния отговор! Още в понеделник ще си взема стъкълцата и при първия възможен момент отивам при доцента! Ще ви информирам какво се случва!  Успех на всички подложени  на това изпитание!

# 164
  • Мнения: 48
Обадих се на лекаря и ми каза да взема dicynone , дано отмине
Аз ,не зная как да Ви благодаря на всички ,че сте до мен във всеки миг

Общи условия

Активация на акаунт