Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 47

  • 36 968
  • 751
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 206
Здравейте, отчет и от мен. На 12.12 ми мина операцията, първите два часа бяха просто кошмарни, но след това се поуспокоих и заспах. Постоянно ми даваха болкоуспокояващо, вчера свалих катетъра, раздвижиха ме и станах. Така сега съм ок, доктора каза, че е изчисти всичко,  но все пак ще изчакаме резултатите от хистология( дано, каза, да няма изненади). Също така ако са ми хубави резултатите, няма да има последваща терапия. Засега от мен това, стискам палци за всички, които имат нужда и дано само добри новини, момичета.
Bube7.. Бързо възстановяване, почивай повече... Всичко ще е наред! 🤗🤗🤗🍀🍀🍀

# 271
  • Благоевград
  • Мнения: 154

[/quote]
Аз в онкологията на Дървеница не съм заплатила нито една стотинка за самата конизация, платих само три дни престой в болницата... Мисля, че беше по 5,80.. ако не се лъжа... Но не съм и избирала екип, просто ходих на няколко прегледа преди това при Професор Чакалова и при постъпването ми в болницата тя ми каза,че тя ще ме оперира, но за избор на екип просто и там цените са олеее малее... Мисля, че за конизация беше някъде към 600-700лв... В Майчин дом намам представа как е!
Вие със самия лекар като се уговаряхте не ти ли каза колко пари ще ти вземат... Би трябвало... Може да му звъннеш и да питаш... в днешно време няма срам, за да не те изненадат с някоя баснословна цифра!
[/quote]

Казаха ми да си взема от личната документи по клинична пътека 149 и ще платя за избор на екип 450лв. Само това казаха. Като гледах по тази пътека пише следното "*67.2 КОНИЗАЦИЯ НА ШИЙКАТА
Изключва:
такава чрез:
                криохирургия - 67.33
                електрохирургия - 67.32"
  Така както го чета аз го разбирам, че ЗК покрива само скалпелна конизацията, но пък в ценоразписа на МД никъде няма цена за конизация....

# 272
  • Мнения: 553
В такъв случай самата процедура ти е по ЗК. Може би ще доплатиш и някаква сума за престой в болницата. В някои болници, дори държавни, не се покриват някои обезболяващи лекарства след процедурата, ако ги поискаш.

Аз бх с направление, не съм плащала нищо допълнително, но жял в държавна болница.

Има ли някои, който скоро си е правил чпв тест? В коя лаборатория и какви са цените?

# 273
  • София
  • Мнения: 13 206
Има ли някои, който скоро си е правил чпв тест? В коя лаборатория и какви са цените?
Аз преди година и половина в Геника правих типизиране  (ако него имаш предвид). Там има различни пакети. Моята лекарка ми препоръча само онкогенните щамове. Платих около 90 лв.

# 274
  • Мнения: 2 826
Бубе7, радвам се, че това е вече зад гърба ти. Какво са рязали или тотална хистеро? Лимфните пипали ли са? Дано всичко е ок на хистологията!

# 275
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
И аз тази седмица ще правя тест за ЧВП, който със сигурност имам, но трябва да видим кой точно, високорисков или не. От Бургас съм, може ли да се изпрати пробата в Геника? На бургаските лаборатории им нямам доверие.

# 276
  • Бургас
  • Мнения: 5 632
И аз тази седмица ще правя тест за ЧВП, който със сигурност имам, но трябва да видим кой точно, високорисков или не. От Бургас съм, може ли да се изпрати пробата в Геника? На бургаските лаборатории им нямам доверие.
Може. Геника имат нещо като офис и препращат. До площад баба Ганка е.

# 277
  • Мнения: 553
Ха ха! И аз им нямам доверие. Записвам си, ще се поинтересувам за Геника.

# 278
  • Мнения: 3 117
И аз тази седмица ще правя тест за ЧВП, който със сигурност имам, но трябва да видим кой точно, високорисков или не. От Бургас съм, може ли да се изпрати пробата в Геника? На бургаските лаборатории им нямам доверие.
аз съм от казанлък и като се обаждах да питам казаха че може директно в софия да се прати пробата с еконт.

а аз да попитам - след последните прокървявания реших да отида пак на преглед. само че след обгарянето забелязвам, че цикъла ми започна доста да се бави. преди процедурата ми идваше на около 30 дни + 1-2 отгоре. винаги ми е бил един по нередовен. следя го обаче само от началото на годината. сега ми се бави с 5 дни. трябваше да ми е в четвъртък, а още го няма. уж имам симптоми /то вече стана 2 седмици с тях/, а нищо. преди няколко месеца правихме изследване на прогестерон мисля че беше на 21 ден от цикъла, беше ОК. щитовидната гледах също е ОК. пазим се с презерватив, не вярвам нещо да е станало. защо може да е това закъснение, много ме изнервя вече, а сигурно ще трябва и часа да си сменя за преглед. Worried

# 279
  • Мнения: 348
Здравейте. Въпросът ми е малко специфичен. До колкото съм информирана повечето случаи на РМШ са със сквамозен (мисля плоско клетъчен) и по - малко аденокарцином. Знам че именно втория се засича по-трудно с цитонамазка. Въпросът ми е това важи ли за напреднали етапи на болестта? Също така възможно ли е да има пак така напреднал етап, туморът да е разположен по-високо в канала и четчицата да не го захване? Благодаря

# 280
  • Мнения: 79
Здравейте!
Искам да попитам дали има някой, който (след лечение , операция)се е изчистил от HPV  дългосрочно
и поддържане на имунитета   
значи периодично да взимаш имуностимуланти или  да се храниш здравословно е достатъчно?
Питам защото съм с конизация и HPV 16 .Взимах Кориолус 3 месеца,а следващите 3
ще съм на АНСС .Притеснявам се ,че месеци след приключване на  имунотерапията може да се
върна в изходяща позиция
Благодаря предварително!

# 281
  • Мнения: 3 117
Здравейте!
Искам да попитам дали има някой, който (след лечение , операция)се е изчистил от HPV  дългосрочно
и поддържане на имунитета   
значи периодично да взимаш имуностимуланти или  да се храниш здравословно е достатъчно?
Питам защото съм с конизация и HPV 16 .Взимах Кориолус 3 месеца,а следващите 3
ще съм на АНСС .Притеснявам се ,че месеци след приключване на  имунотерапията може да се
върна в изходяща позиция
Благодаря предварително!
за съжаление няма гаранция. понякога ЧПВ изчезва и не се връща, друг път се връща. поддържане на имунитета, редовни прегледи и по малко стрес е единственото което можете да направите в дългосрочен план.

# 282
  • Мнения: 4 872
Здравейте. Въпросът ми е малко специфичен. До колкото съм информирана повечето случаи на РМШ са със сквамозен (мисля плоско клетъчен) и по - малко аденокарцином. Знам че именно втория се засича по-трудно с цитонамазка. Въпросът ми е това важи ли за напреднали етапи на болестта?Също така възможно ли е да има пак така напреднал етап, туморът да е разположен по-високо в канала и четчицата да не го захване? Благодаря
При редовни и пълни профилактични прегледи(цитонамазка, колпоскоп, вагинален ехограф, видеозон и т.н.) е малко вероятно да се пропусне наличие на тумор в половата система.
Колкото до съотношението на двата вида карциноми, предполагам е в следствие на вида на   тъканите, които изграждат  шийката.

# 283
  • Мнения: 348
Marsia, благодаря за мнението. Може би трябваше да съм по обстоятелствена. Ще разкажа направо моята история. Преди два месеца родих. Направих две цитонамазки. От първата резултатиту са добри, но пишеше че пробата е незадоволителна поради левкоцити. Пусках микробиология - чиста е. Имам изтичане на секрет от шийката, лекаря при който бях последно ми каза, че било последния етап от лохиите (силно се съмнявам) гледаха ме с колпоскоп два пъти  и няколко пъти ми правиха ехограф вагиниален. Това което ме тревожи е че от всички прегледи до момента (дори с вагиниален ехограф) получавам контактно кървене. Също така усещам левия си крак подут. Имам и болки в него - коляното и в мускула на бедрота.) и не мога да си избея от главата мисълта, че цитонамазкана не е Толкова точен метод, особено ако се касае за аденокарцином.

# 284
  • Мнения: 4 872
Моето мнение е че все още не си се възстановила напълно от раждането. От там са и всичките ти притеснения. Hug Нормално ли си раждала?
Иначе само с цитонамазка не може да се установи наличие на карцином (макар че излезе ли 4 група е почти сигурно), но с пълен преглед - не би трябвало да убегне, ако го има. А аз вярвам, че го няма при теб Simple Smile
 

Общи условия

Активация на акаунт