Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема 47

  • 36 930
  • 751
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 3 114
Привет, имам нужда от вашето мнение:
Забременяване - юни 2018
цитонамазка 3А - юли 2018
септември - аборт с абразио (по мед. причини други)
ноември - биопсия ЦИН 1
Прегледа още в началото - изменението, което се видя на колпоскопа беше минимално и лекаря не вярваше , че ще покаже и 3 група. При взимането на биопсията се "щипна" такова парче , което не бяха сигурни дали не е махнат целия засегнат участък. Във вторник отново бях на преглед, има останал участък, но лекаря каза да си живея живота, нищо няма да ми прави. Той е от доказалите се в областта, не ми се ще да му казвам името, но малко ме притесни заключението му. Този участък няма ли да продължи да се разраства, и да става по-зле? А като забременея отново? Съжалявам за въпроса, но се чудя да търся ли друго мнение?
потърсете второ мнение, ако искате и трето. важното е вие да сте спокойна. ако всичко е наред, прегледи първо на 6 месеца, а по нататък ако няма изменения и проблеми, на година.

# 316
  • Мнения: 1 050
Прегледах последните страници на темата и лошо ми стана... Какви са тези суми от 150-180 лв за преглед?
Д-р Ганчева е работела направо за без пари - колпоскопия, цитонамазка и преглед - 60 лева

Опитах се да се свържа с кабинета й преди малко, но никой не отговаря. Дали и д-р Костова, която я заместваше не работи вече там? Но пък е странно, че телефонът е включен. Виждам, че и вие сте коментирали, че не може да се свържете с нея Sad

# 317
  • Мнения: 43
Аз вчера платих 180лв. (преглед 50лв, колпоскоп - 60лв, цитонамазка и типизация на HPV - 70лв)
Сигурна ли си , че са пуснали типизация, защото цената само на високорисковите  е 87 лв? Пълен пакет 167 лв.
66 лв е скринигна на високорисковите?
HPV тип 6/11/16/18- 77 лв;
HPV тип 16/18 - 48 лв- според мен сте пуснали този скриниг.
Течно базирана е 42 лв.
В пакет най-ниската цена е 82лв. и то само за 16/18.
Освен да има някаква отстъпка за лекаря Thinking

Типизацията е само за 16 и 18, защото аз бях положителна за 16 преди и каза, че няма смисъл да пускаме всички. А цитонамазката е при него - не е течно базирана, той и преди и сега ми каза, че им няма вяра на течнобазираните и за него старият метод е по надежден

# 318
  • Мнения: 2 823
Привет, имам нужда от вашето мнение:
Забременяване - юни 2018
цитонамазка 3А - юли 2018
септември - аборт с абразио (по мед. причини други)
ноември - биопсия ЦИН 1
Прегледа още в началото - изменението, което се видя на колпоскопа беше минимално и лекаря не вярваше , че ще покаже и 3 група. При взимането на биопсията се "щипна" такова парче , което не бяха сигурни дали не е махнат целия засегнат участък. Във вторник отново бях на преглед, има останал участък, но лекаря каза да си живея живота, нищо няма да ми прави. Той е от доказалите се в областта, не ми се ще да му казвам името, но малко ме притесни заключението му. Този участък няма ли да продължи да се разраства, и да става по-зле? А като забременея отново? Съжалявам за въпроса, но се чудя да търся ли друго мнение?
потърсете второ мнение, ако искате и трето. важното е вие да сте спокойна. ако всичко е наред, прегледи първо на 6 месеца, а по нататък ако няма изменения и проблеми, на година.
Аз съм с подобни резултати, само че при мен беше цито 3Б, биопсия от атипичен участък - микроучастък с ЦИН 1. Според доктора нищо не трябва да правя, подобно състояние търпяло обратно развитие. Четох доста, и английска литература, наистина при ЦИН 1 много лекари наблюдават, преди да действат. Знам за такъв случай и при Славчев. Но много други действат, вместо да наблюдават. Предишната ми гин при 2Б без атипични участъци, с раничка, ме третира със Солкогин. Карагьозов като чу се смръщи и каза, че не е трябвало. Честно казано не знам кое е по-правилно, колкото лекаря питаш - толкова мнения ще дадат най-вероятно. Важното е да се чувстваш спокойна. Ако не се - направи консултация.

# 319
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
Аничк@, ако си под 30 дишай и направи ново цито и колпоскоп след 6 месеца.
Ако си прехвърлила 30те, търси и друго мнение.
Хистологията след абразиото не е изненада. Тия тъкани са видели зор, дилатация, стъргане. Цяло чудо би било да са здрави и без поражения.

Последна редакция: пт, 21 дек 2018, 21:18 от MeMyselfI

# 320
  • Мнения: 775
Здравейте.
Излезе ми резултатът:
PAP II
Суперфициален и интермедиелен плосък епител, без дискариоза.
ендоцервикални цилиндрични епителни клетки - в норма.
Левкоцити ++
Л.Б. +++
Цитолиза

Лоши ли са резултатите, какво да правя нататък?

# 321
  • София
  • Мнения: 11 977
Здравейте.
Излезе ми резултатът:
PAP II
Суперфициален и интермедиелен плосък епител, без дискариоза.
ендоцервикални цилиндрични епителни клетки - в норма.
Левкоцити ++
Л.Б. +++
Цитолиза

Лоши ли са резултатите, какво да правя нататък?

Добри са резултатите, дишай спокойно и след година отново на профилактичен преглед.

# 322
  • Мнения: 775
Змия,
Благодаря! А цитолизата не е ли проблем?

# 323
  • Мнения: 432
Здравейте! Мога ли да помоля за помощ при разчитане на резултати:
ПАП 1(доста странно, винаги съм била 2)
 Клетъчни елементи от сквамозен и ендоцервикален епител./суперфициални/. Интермедиерни. Цилиндрични клетки/. Слуз. Малък брой еритроцити и левкоцити.

Пробата е взета на 7 ден от Мц, имам 2 раждания, раничка горена с лазер от в МД преди 13 години и тест за HPV от преди няколко години - отрицателен...
Благодаря предварително!

# 324
  • Мнения: 2 823
От ПАП 1 по-добро няма! Браво за хубавите резултати! След година отново и си живейте живота Simple Smile

# 325
  • Мнения: 348
Здравейте.отново ще ви досаждам  предпразночно, но наистина вече не знам как да процедирам. Чувства се на напълно изчерпана психически, физически, а съвсем скоро и финансово. Тааа разбор на ситуацията. Родих на 7 октомври, нормално раждане, без усложнения. Като наближи 40тия ден(период, в който лохиите вече трябва да са кафеникави, ми се появи кървене с ясна кръв). Отидох на преглед  при виден онколог, погледна ме с колпоскоп и каза, че няма нищо притеснително. Предложи като спре кървенето да отида за цитонамазка. Та, минаха около 2 седмици, направихме цитонамазка. Резултата е втора група, но е отбелязано че пробата е незадоволителна, поради множество левкоцити. Впоследствие миналата седмица направих цитонамазка и в щерев. Резултата е порцио и канал 2Б и левкоцити в канала. И след двете цитонамазки получавам кървене. Тоест до преди няколко дни имаше само контактно, сега е и ей така от само себе си. Гледаха ме около шест пъти с вагиниален ехограф, посетих няколко АГ, плюс общо трима онколози, които също ме гледаха с колпоскоп. Всеки ми казва, че матката е напълно празна, няма плацентарни части. Яйчниците също са наред. Никой обаче не може да ми каже от къде е защо кървя (аз виждам че е от шийката). Отделно ме изтича един секрет от канала, гъст, жълтобял, течен. Пусках микробиология, чиста е. За 27 декември съм се записала за преглед при др. Иван Димитров в щерев. Мисля, че там той е единственият, който извършва колпоскопия. Имате ли отзиви от него? В момента пак имам зацапване, прасто не знам вече какво да правя.от няколко дни ми се появиха болки в цялото тяло, особено нощем, ужасно е... Наистина се чувствам в безизходица....

# 326
  • Мнения: 432
От ПАП 1 по-добро няма! Браво за хубавите резултати! След година отново и си живейте живота Simple Smile
Благодаря! Здраве и светли празници на всички!

# 327
  • София
  • Мнения: 11 977
Лола, Иван Димитров е моят лекар от години. Прекрасен е. Разпитай го подробно за всичко. Ще ти отговори на всички въпроси.

# 328
  • Мнения: 1 907
Здравейте направих първа цитонамазка след конизацията и резултата е 2 а група с възпаление и бактерии, какво ще рече това според вас? Доки каза да пуснем нов секрет за да видим да няма грешка, иначе се следя в болница Надежда

# 329
  • Мнения: 3 891
Майка ми ходи при Иван Димитров, според нея е много добър, обяснява много и е внимателен.

Общи условия

Активация на акаунт