Образование в чужбина!?

  • 1 423
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте.
Казвам се Кристина, имам син на 17 години - 11 клас.
Предстои му кандидатстване, като се е насочил към Англия/Америка, както и други англоговорящите страни.
Занимава се с програмиране, посещава частният университет на Наков, занимава се също така и с компютри като хардуер. Езиците не са му проблем, защото ги учи доста бързо.
Като любима дестинация си е сложил САЩ, но там образованието на година е между 20 и 50 хиляди, което мисля че за българският стандарт си е доста за една година!
Моля ви ,някоя мама ,която е минала вече по този път с детето си да ми даде малко разяснения къде би било най-добре да се насочи със съответната професия, къде ще се социализираме по-бързо,защото сме доста социални , поддържаме големи кръгове от познати и приятели.
Всякаква информация е добре дошла, благодаря ви предварително !!

# 1
  • Мнения: X
Образованието в САЩ може да е непосилно тежко без някаква стипендия - не само за българския стандарт, но и за мнозинството от хората, които живеят в САЩ.

Един от вариант, който може да облекчи финансофия проблем е, първите две години да се учи в Community College, а после да се превърли в университет. Конкретно за района на Филаделфия знам, че много от хората учат в Delaware County Community College и после се прехвърлят да учат в Drexel University. Това го давам само като пример, защото познавам хора, които в тези университети са го направили за тези специалности, но е практика, към която все почече хора прилагат навсякъде в страната.

Друг вариант е да учи за бакалавърска степен в Европа, а после за магистърска (2 години) в САЩ.

Ако гледате университети в САЩ, не гледайте само Ivy League, има много други добри университети с прекрасни възможности за реализация, които са по-евтини и могат да предложат стипендия.

Иначе относно социализиране, в САЩ мисля, че това става сравнително бързо и лесно (зависи от човек и среда, разбира се). За Англия нямам наблюдения. Факт е, че независимо къде човек живее, едни от най-трайните ни приятелства ги създаваме именно в университета.

Попитайте и в темата за родителите с САЩ - сигурна съм, че момичетата, които пишат там могат да споделят и техния опит.

Успех на детето и на родителите!

Общи условия

Активация на акаунт